Yvvetta
20.09.04,07:42
Zúčastnili sme sa súťaže ( sro) a na účet firmy sme zložili finančnú zábezpeku (ak to tak môžem nazvať).
Na aký účet môžem zaúčtovať túto finančnú zábezpeku ?
Zuzka
20.09.04,05:47
Ja by som to zaúčtovala ako poskytnutý preddavok 314 (315) AU / 221 AU.
Luna
20.09.04,06:40
Finančná zábezpeka je záloha napr.na nájom,tak by som to účtovala na 314/221.211.
Zábezpeka sa používa ak napr.klient nezaplatil nájom, tak sa nájom uhradí z tejto zábezpeky.
janaGT
20.09.04,07:00
pripájam sa k predošlým odpovediam, na 314
Yvvetta
20.09.04,08:38
Ďakujem Vám za odpoveď
simcina15
30.01.10,11:39
Dobrý deň chcela by som sa prosím informovať. Ale najskôr Vám opíšem moju situáciu.Mám požičovňu šiat svadobných aj spoločenských a prišla jedna pani ktorá mala objednané a ušite svadobné šaty na mieru nakoniec keď sa ušili si zmyslela že ich nechce a chcela vrátiť zálohu. (mala som s tím veľa problemov) A tak som jej radšej tu zálohu vrátila .Chcela by som prosím vedieť či existuje na toto nejaký zákon a paragraf o nevrátení zálohy (pokial som dodržala všetky podmienky) ktorý by som dala podpisovať mojim zákazníkom pri objednávkach. Vopred Ďakujem
grammatika
01.02.10,09:55
Dobrý deň chcela by som sa prosím informovať. Ale najskôr Vám opíšem moju situáciu.Mám požičovňu šiat svadobných aj spoločenských a prišla jedna pani ktorá mala objednané a ušite svadobné šaty na mieru nakoniec keď sa ušili si zmyslela že ich nechce a chcela vrátiť zálohu. (mala som s tím veľa problemov) A tak som jej radšej tu zálohu vrátila .Chcela by som prosím vedieť či existuje na toto nejaký zákon a paragraf o nevrátení zálohy (pokial som dodržala všetky podmienky) ktorý by som dala podpisovať mojim zákazníkom pri objednávkach. Vopred Ďakujem
Ja Ti len tak laicky odpoviem zo svojej skúsenosti:
Chcela som kúpiť tovar v jednom nábytkovom centre a keďže ho nemali na sklade, tak ho dovezú z iného mesta. Musela som zaplatiť zálohu 40% z tovaru. Dali mi podpísať zmluvu a keďže som typ, ktorý si všetko prečíta, čo podpisuje, tak tam mali uvedené, že v prípade, ak odstúpim od zmluvy, tak si 25% nechávajú...
Takže môj spotrebiteľský názor je taký, že by si mala mať zmluvu. Ale podľa zákona je tuším aj ústna zmluva zmluvou...