jovani
03.07.12,08:44
Dobry den,
potreboval by som poradit s problematikou setrenia PHM. Kde aleebo kto by mi vedel nacrtnut nastavenie systemu? Ide mi o to, ze nasi obchodaci maju pridelene auta a kazdy mesiac si ziadaju zalohy na PHM. Ako im nastavit limity kolko moze kazdy jeden z nich najazdit mesacne? Tankovacie karty a GPs monitor je uz len o kontrole, ale systemovo to nejako riesit.
dakujem
AlaNR
03.07.12,07:02
U nás to riešime tak, že obchoďáci majú prísny zákaz používať autá na súkromné účely a každý z nich to dodržuje. Ak niečo súrne potrebujú, zavolajú, či môžu alebo nie.
Limity na ich obchodnú činnosť stanovené nie sú, ale zasa vieme odhadnúť, kedy sa im cesty "oplatia" a kedy sa rieši cez telefón, nakoľko máme sezónny tovar.
Neviem si predstaviť, že by nešli po zákazníkoch, lebo trebárs 25. v mesiaci im skončí limit na PHM...
jovani
03.07.12,07:53
My mame 45 aut, neda sa to kontrolovat len tak, ze by stale volali. Rozmyslal som nastavit opakujuce sa cesty plus nejakych 10% k tomu ako rezervu na mesiac.
Indeed
03.07.12,07:58
Riešenie je namontovať do aut GPS zo záznamenávaním trás...
AlaNR
03.07.12,09:36
My mame 45 aut, neda sa to kontrolovat len tak, ze by stale volali. Rozmyslal som nastavit opakujuce sa cesty plus nejakych 10% k tomu ako rezervu na mesiac.

to môžeš spraviť jedine, keď tie autá majú už niečo odjazdené a máš z čoho robiť priemery...
Braňo
03.07.12,09:59
Dobry den,
potreboval by som poradit s problematikou setrenia PHM. Kde aleebo kto by mi vedel nacrtnut nastavenie systemu? Ide mi o to, ze nasi obchodaci maju pridelene auta a kazdy mesiac si ziadaju zalohy na PHM. Ako im nastavit limity kolko moze kazdy jeden z nich najazdit mesacne? Tankovacie karty a GPs monitor je uz len o kontrole, ale systemovo to nejako riesit.
dakujem

Motivovať zamestancov opačne - za každý ušetrených 20 EUR na PHM povedzme 5 EUR odmena.
Limit by bol nastavený podľa priemeru a sledovaním by si znížila.