scare111
03.07.12,08:56
Som spolumajiteľom malého pozemku o ktorý má záujem majiteľ susediaceho pozemku. Ten však neakceptuje trhovú cenu a jeho ponuka je značne podhodnotená, načo sme my, vlastníci pozemku reagovali, že za takú cenu ho proste nepredáme. Napriek tomu mi prišlo oznámenie, že som pozvaný do právnickej firmy k podpísaniu dokumentov o predaji pozemku, hoci sme sa na ničom nedohodli nejednali sme spolu a o žiadnom predaji nebola reč. Daľší spoluvlastníci sú na tom rovnako. Ako mám postupovať? Môže právna kancelária dopredu pripravovať predaj pozemku, hoci jeho vlastníci nesúhlasia s jeho predajom za stanovených podmienok a pozývať si majiteľov k podpisu akejsi imaginárnej kupnej zmluvy?
Jarka 1
03.07.12,07:01
Si pozvaný, nie predvolaný. Jednoducho to ignorujte, prípadne oslovte právnickú firmu, aby Vás neobťažovali ďalšou korešpondenciou.
mattto
03.07.12,08:12
§37 ods. 1 OZ "Právny úkon sa musí urobiť slobodne a vážne, určite a zrozumiteľne; inak je neplatný."

ak raz nechceš predať pozemok za takú cenu, nikto ťa nedonúti a môže ťa pozývať na podpis kúpnej zmluvy koľko chce. Všetko z ich strany sú iba návrhy na uzavretie zmluvy podľa §43a OZ, ktoré ty neakceptuješ