diňka1
03.07.12,09:39
je mi ľúto,ale idem sa rozvádzať.Potrebovala by som poradiť ohľadom tohto.Máme požičky a všetky sú na moje meno,ja som na materskej a niesom schopna zatial platit ani najom nie este splatky je na to nejeky zakon alebo by som to chcela podat pisomne sudnou cestou.Na co mam vlastne narok nie sme este rozvedeny co mam podat prve o rozvod alebo o splatky.Prosím poradte ďakujem.
mattto
03.07.12,08:15
najprv musíte byť rozvedení, právoplatnosťou rozvodu zaniká bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, ak sa potom nebudete vedieť dohodnúť na vyporiadaní, môže jeden z Vás podať návrh na vyporiadanie BSM, kde sa budú vyporiadavať aj pasíva - teda Vaše záväzky (pôžičky)
diňka1
03.07.12,08:25
takze prve rozvod a tak vyporiadanie.A co ak mi nebude davat peniaze dovtedy kym nebudeme rozvedeny co s tym.dakujem
mattto
03.07.12,08:30
takze prve rozvod a tak vyporiadanie.A co ak mi nebude davat peniaze dovtedy kym nebudeme rozvedeny co s tym.dakujem

vyživovacia povinnosť medzi manželmi, resp. voči deťom trvá aj počas manželstva, ak si ju jeden z manželov neplní dobrovoľne, môžeš podať návrh na súd, aby súd upravil vyživovaciu povinnosť na čas do rozvodu
diňka1
03.07.12,12:19
zatial dakujem