maska2
03.07.12,10:38
Dobrý deň. Pri zadávaní výpalat mi vyskočil menší problémik. Zamestnanec dostal v júni odmenu zo SF na ruku. Do pásky som mu túto sumu zadala , a následne sa táto suma pripočítala k vymeriavacim základom a k dodoaneniu. Tým, že má zamestnanec dosť vysokú ośobnú zrážku zo mzdy, mu vyšla mínusová výplata. Môže to tak byť.:confused:Dakujem
veronikasad
03.07.12,08:42
V akom mzdovom SW robíš ? Odmenu zo SF treba zadať ako vyplatenú zálohu na mzdu.
Tým, že ste mu ju vyplatili v hrubom a vo výplate bola zdanená a znížená o odvody, môže nastať aj situácia o ktorej píšeš. (možno ti ju zahrnulo aj do základu, z ktorého bola počítaná exekúcia).
maska2
03.07.12,08:50
Robím v Datalocku , takto mi to poradili vývojári programu.Zamestnanec to dostal v hrubom a teda zvyšok išiel do výplaty.....on nemá exekúciu , zle som sa vyjadrila, má sporenie a to odchádza ešte predtým. Je to nejaký veľký problém? Nestretla som sa s tým....alebo to spraviť tak, že rozdeliť vyplatenú sumu na 2 x a daniť to postupne????
veronikasad
03.07.12,08:52
Robím v Datalocku , takto mi to poradili vývojári programu.Zamestnanec to dostal v hrubom a teda zvyšok išiel do výplaty.....on nemá exekúciu , zle som sa vyjadrila, má sporenie a to odchádza ešte predtým. Je to nejaký veľký problém? Nestretla som sa s tým....alebo to spraviť tak, že rozdeliť vyplatenú sumu na 2 x a daniť to postupne????
Uveď konkrétnu sumu - Hrubú mzdu bez odmeny a samostatne odmenu zo SF, aby sa dalo zistiť, koľko mu tá zrážka robí. Na sporenie si dáva posielať celú čistú mzdu ?

Inak kúskovať odmenu by si nemala, nech ti donesie mínusovú mzdu do pokladne a problém je vyriešený.
maska2
03.07.12,08:57
HM525,12 sf100
maska2
03.07.12,08:58
veĎ aj ja som nad tým rozmýšlala že donesie do pokladne a šmitec
ivka70
03.07.12,08:59
Uveď konkrétnu sumu - Hrubú mzdu bez odmeny a samostatne odmenu zo SF, aby sa dalo zistiť, koľko mu tá zrážka robí. Na sporenie si dáva posielať celú čistú mzdu ?

Inak kúskovať odmenu by si nemala, nech ti donesie mínusovú mzdu do pokladne a problém je vyriešený.

Nemusi ju nosit do pokladne, staci, ked minus podpise ako zalohu na dalsiu vypatu.
v nasledujucom mesiaci sa to dorovna :)
veronikasad
03.07.12,09:01
veĎ aj ja som nad tým rozmýšlala že donesie do pokladne a šmitec
Keď bral odmenu zo SF v hotovosti, musel si byť vedomý, že podlieha odvodom a zdaneniu. V najhoršom prípade - so súhlasom zamestnávatela - ti tam zostane visieť pohľadávka voči zamestnancovi, ktorú ti uhradí (v hotovosti) z nasledujúcej výplaty. Treba ale rátať v nej so znížením sumy sporenia, aby bolo z čoho.
veronikasad
03.07.12,09:02
Nemusi ju nosit do pokladne, staci, ked minus podpise ako zalohu na dalsiu vypatu.
v nasledujucom mesiaci sa to dorovna :)
aj tak sa dá, ale už má asi hotové výplaty.
maska2
03.07.12,09:58
Výplaty robím teraz. Jedná sa o nejaké 4 €. Akú zálohu? ako by som ju odrátala v ďaľšom mesiaci?
maska2
03.07.12,10:02
...teda dať to vďaľšom mesiaci do kolónky zálohy ....lebo mi ich poberáme :) a túto tam pridám? a je to?
veronikasad
03.07.12,10:06
Výplaty robím teraz. Jedná sa o nejaké 4 €. Akú zálohu? ako by som ju odrátala v ďaľšom mesiaci?
Maska, za 4€ toľko "kriku" - však zavolaj zamestnancovi nech ti ich prinesie do pokladne ...
maska2
03.07.12,10:13
ved toto som aj chcela, nech ich donesie a svätý pokoj....len otázka viažúca sa k tomuto prípadu - vedieme JU dám výdyvkový doklad s mínusom?
Heleč
03.07.12,10:49
no aj tak mi to nejak nesedí - pri hrubej mzde 525€ a odmene 100€ nevidím dôvod na mínusovú výplatu...
aj keď zobral "zálohu" 100,- ,
Sporenie predsa odchádza z čistej mzdy po odpočítaní záloh
skús sa trošku rozpísať :)
veronikasad
03.07.12,10:51
no aj tak mi to nejak nesedí - pri hrubej mzde 525€ a odmene 100€ nevidím dôvod na mínusovú výplatu...
aj keď zobral "zálohu" 100,- ,
Sporenie predsa odchádza z čistej mzdy po odpočítaní záloh
skús sa trošku rozpísať :)
100-ka nie je záloha, ale zdanená odmena zo SF. O výške sporenia zamestnanca nepíše. Odmenu zo SF dostal vyplatenú v plnej výške (bez zdanenia a odvodov)
Heleč
03.07.12,10:58
dobre, ale aj tak
nemôže predsa poslať na sporiaci účet, keď nemá z čoho - tie 4€ jej chýbajú, proste nemá takú výplatu.

nie?
veronikasad
03.07.12,11:00
dobre, ale aj tak
nemôže predsa poslať na sporiaci účet, keď nemá z čoho - tie 4€ jej chýbajú, proste nemá takú výplatu.

nie?
stalo sa, zrejme má nastavenú pevnú sumu + nejakú rezervu na hotovosť a rezerva bola nižšia ako daň a odvody z odmeny.
maska2
03.07.12,13:55
Presne tak Veronika . Nerátalo sa s tým príspevkom zo SF a narobilo to paseku