Sharon
16.02.06,08:47
Dobrý deň, prosím o radu.
§ 122 ods. 3 Zákonníka práce okrem iného hovorí:
U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí.
Mám tomu rozumieť tak, že ak máme len zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou, netreba im vôbec vypočítavať priemerný hodinový zárobok?
Veronika R
16.02.06,07:53
Dobrý deň, prosím o radu.
§122 ods. 3 Zákonníka práce okrem iného hovorí:
U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí.
Mám tomu rozumieť tak, že ak máme len zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou, netreba im vôbec vypočítavať priemerný hodinový zárobok?

Priemerný hodinový zárobok musíš vypočítať, ten potrebuješ aj na iné účely ako len na sviatok ( čo tak dovolenka, priepustka)
Ingrid G.
16.02.06,07:56
Priemerný hodinový zárobok musíš vypočítať, ten potrebuješ aj na iné účely ako len na sviatok ( čo tak dovolenka, priepustka)

Podľa môjho názoru sa sviatok pri zamestnancoch platených mesačnou mzdou neplatí náhradou (dovolenkovým priemerom), ale ako odpracovaný deň.
Melnick
16.02.06,07:59
Sharon,
Vyhľadaj si"minimálna mzda" ,lepšie Ti to už nikto nevysvetlí,ako je to tam podrobne rozpísané - polopatisticky.
vladan
16.02.06,08:05
Sharon
16.02.06,08:22
Ďakujem za všetky odpovede
Veronika R
20.02.06,05:27
Nemyslela som to tak, že mu má vyplácať sviatok priemerom. To nie pokiaľ má paušalný mesačný plat, sviatok sa počíta, ako keby mal odpracovaný deň. Bolo to myslené tak, že predsa priemerný hodinový zárobok nepoužíva len v prípade sviatku ale sa používa aj pri dovolenke, priepustkach....
zamestnanec s pausalom bude mať sviatok zaplatený ako odpracovaný, prípadne ak bude mať dovolenku tá bude vyplatená priemernou hodinovou mzdou.