68gogo
03.07.12,18:14
Prosím o radu:
Dňa 23.1. 2006 som si zobral pôžičku od nebankovej spoločnosti POHOTOVOSŤ a to vo výške 663,88€.
-dňa 25.3.2009 som bol vyzvaný spoločnosťou Pohotovosť na úhradu istiny vo výške 1036 €, ktorú som aj následne uhradil .
- 2.4.209 bol vydaný rozsudok za spôsobenú škodu vo výške 1036 €.
- 15.6.2009 mi prišla znova výzva na úhradu 3236,10€, ktoré splácam už priamo exekútorovi po min.50 € a niekedy aj viac .
- k dnešnému dňu ( 3.7.2012)som už celkovo uhradil 5140 € !!!
-Dňa 7.6.2010 mi znova prišla výzva od spoločnosti Pohotovosť, že som ešte dlžný 2890 €, ale už od iného exekútora.
Chcel by som sa spýtať či je takýto postup v súlade so zákonom, nakoľko sa mi zdá už celkovo uhradená suma neadekvátna a nie som si istý, či je tiež správne , aby ma oslovil už druhý exekútor, ktorý so mnou komunikuje viac - menej iba telefonicky, skontroloval som si doposiaľ uhradené sumy, kde už boli zaplatené aj trovy exekúcie vo výške 1400 € a stále kolotoč pokračuje ďalej,podľa informácii spol. Pohotovosť , neevidujú všetky moje úhrady!! Skutočne už neviem na koho sa mám obrátiť, nemáte niekto podobné skúsenosti? Alebo prosím korektnú radu?
Vďaka.
mattto
03.07.12,16:43
bez papierov ti nikto nebude vedieť poradiť, musíš pozrieť, čo tvoria jednotlivé sumy (istina? úroky z omeškania? trovy súdneho konania? trovy exekučného konania?)

zober všetky papiere a choď do kancelárie nebankovky, porovnajte sumy, variabilné symboly atď.
megi224
04.07.12,20:15
podla toho co citam sa mi tie sumy zdaju primerane
misoft
05.07.12,08:37
Je celkom možné, že nebankovka neeviduje žiadne úhrady, nakoľko tieto idú cez exekútora a ten ich zadržiava. Radili - priamy kontakt s nebankovkou a porovnanie odoslaných a prijatých platieb - ak sa zistí, že ty si platil, ale nebankovka nedostáva, nech si to už rieši nebankovka vo svojej kompetencii, nakoľko ty si svoje povinnosti plníš.

Zároveň môžeš podať podnet na slovenskú komoru exekútorov na prešetrenie postupu exekútora, ktorý tvoje plnenia zadržiava a tak ti naďalej spôsobuje väčšiu škodu (nebankovka si žiada svoje, nedostáva ich, vinia teba).
hynek
06.07.12,09:05
Ahojte, mal som exekúciu a exekútor mi siahol na účet v banke... Čo je v celku normálne, ale môže mi exekútor siahnuť na účet takým spôsobom, že ma dostane do mínusu, keď mám debetný účet???
Na účte som mal asi 50 EUR vlastných a 550EUR debetných, EX mi stiahol 500 a ostalo mi na účte -450 EUR, mal na to právo ma zadĺžiť??? Lebo týmto mi vznikli vlastne úroky, ktoré som musel banke platiť...
draik
06.07.12,18:54
Exekútor blokuje sumu. On nemá ako vedieť ani ho to nezaujíma, že máte povolené prečerpanie. Povolené prečerpanie sú tiež disponibilné prostriedky majiteľa účtu.
kajka15
08.07.12,12:18
aj ked mas povolene precerpanie k uctu exekutor nan siahne
68gogo
10.07.12,11:36
Dakujem vam za postrehy ..... exekutor zadrziaval peniaze a davam podnet na presetrenie jeho konania........dakujem este raz
luky833
11.07.12,16:19
napis potom ako si dopadol, ci sa to presetrilo, to iste sa stalo u nas v rodine, rad by som vedel vysledok ci to vobec ma vyznam
misoft
11.07.12,17:14
exekutor zadrziaval peniaze a davam podnet na presetrenie jeho konania.... typické jednanie kváziexekútorov a nepoctivých "exekútorov" - zadržiava peniaze, pretože si najskôr berie svoje poplatky, pričom veriteľ stále eviduje dlh a toto sa nabaľuje. Zabúdajú na to hlavné, ako prvé uspokojiť požiadavky veriteľa, potom ako druhé svoje poplatky a trovy.
Preto v takom prípade je potrebné okrem podania podnetu na Slovenskú komoru exekútorov žiadať, aby prípadné škody, ktoré týmto jednaním vznikli, boli spätne uhradené (a pokiaľ to trvá dlhšie, tak aj s úrokmi) a žiadať, aby takýto exekútor bol vyškrtnutý zo zoznamu exekútorov a pozastavená jeho prax (činnosť).
Alebo aj podať na neho žalobu pre neoprávnený majetkový prospech, neoprávnené nakladanie s financiami. Našlo by sa na neho toho dosť.
luky833
11.07.12,20:54
presne aj moj nazor, exekutor v prvom rade mysli len na seba, najskor si postahuje vsetky svoje poplatky a ked treba nieco taketo ako pozaduje ty, je to odrazu na dlhe lakte.