68gogo
03.07.12,19:30
Dobrý večer,
neviete mi niekto poradiť ako mám postupovať pri ukončení prac. pomeru ( v Rakúsku ), v pracovnom pomere som bol 5 mesiacov, 1 mesiac som bol na Slovensku (čerpal som RD), po návrate som podpísal už novú pracovnú zmluvu, už , ale na dobu neurčitú, t.č. som na SVK ,môjmu zamestnávateľovi som oznámil som, že musím ukončiť prac. pomer zo zdrav.dôvodov, zamestnávateľ súhlasil, ale neobdržal som okrem čiastočne vyplatenej mzdy, žiadne iné podklady o rozviazaní prac. pomeru. Ešte stále som asi evidovaný v poisťovni SOZIALVERSICHRUNG.Nechcem nič zanedbať. Vďaka za radu.
Lubo Panz
22.07.12,13:59
Ahoj,
dufam ze budem napomocny...
Riesim aktualne podobnu otazku, pracujem vo svajci, neviem ako to je v rakusku, ale tuna ked som prisiel, musel som ist na ich miestny pracovny urad a tam poziadat o "anmelden" tj zahlasenie ze pracujem pre nich resp ziadost o povolenie...

Dnes som sa pytal sefky, ako sa takyto pomer ukoncuje a taktiez ako je mozne ukoncit platnost toho ich socialneho poistenia...

Pokial si to mal v Rakusku obdobne, staci sa ist odhlasit, a dekret o odhlaseni zaslat do tej poistovne...najlepsie zo sprievodnym listom.