1Lucy5
04.07.12,09:25
Chcem sa spýtať, akým spôsobom v knihe DPH /PREDAJ,NÁKUP zapísať došlý dobropis ( jedná sa o tovar, ktorý bol zálohovaný, pri vrátení nám vystavili faktúru s mínusovou hodnotou,ktorú nám zaslali na bankový účet)
Ďakujem
Tweety
04.07.12,07:29
Dobropis zapíšeš mínusom.
1Lucy5
04.07.12,07:33
...vôbec tomu nechápem, s dobropisom som sa stretla prvýkrát,... my sme vrátili zálohovaný tovar, sumu si firma odpočítala a vrátila nám zaň peniaze, prečo musím ja zapisovať mínusom keď mi peniaze prišli na BÚ?
Tweety
04.07.12,07:35
...vôbec tomu nechápem, s dobropisom som sa stretla prvýkrát,... my sme vrátili zálohovaný tovar, sumu si firma odpočítala a vrátila nám zaň peniaze, prečo musím ja zapisovať mínusom keď mi peniaze prišli na BÚ?
Veď z faktúry za tovar ste si uplatnili nárok na odpočet, a pri dobropise dph musíš vrátiť. Či? Zaplatili ste zálohu a ? Napíš presne, čo konrétne riešiš.
1Lucy5
04.07.12,07:41
Kupovali sme dlažbu s vratnými paletami,vo faktúre sme zaplatili celkovu sumu za palety a dlažbu, palety sme na konci mesiaca vrátili a prišla nám faktúra na mínusovú sumu ,ktorá nám prišla na BÚ.
Tweety
04.07.12,07:44
Kupovali sme dlažbu s vratnými paletami,vo faktúre sme zaplatili celkovu sumu za palety a dlažbu, palety sme na konci mesiaca vrátili a prišla nám faktúra na mínusovú sumu ,ktorá nám prišla na BÚ.
Dobropis zaúčtuješ mínusom, ako som už uviedla.
nnanii
14.02.13,09:14
Zdravím, chcela by som sa spýtať, ako mám zaúčtovať takúto vec...účtujeme v JÚ...
Ide o to, že 31.12.2012 sme poslali zálohu na tovar jednej firme na SR, ona ho prijala 2.1.2013 a na základe toho nám vystavila faktúru na poskytnutú zálohu...je tam vyčíslený ZD aj DPH,

potom prišla faktúra na tovar ktorý sme od nich kupovali, kde bola odpočítaná suma z poskytnutej zálohy, táto faktúra však bola vystavená bez dph...

nakoniec prišla faktúra na vrátenú zálohu, čiže dobropis, ktorý je vystavený so ZD aj DPH ale mínusom.

Chcem sa spýtať či postupujem správne, zaúčtovala som to takto...
faktúru na poskytnutú zálohu som zaúčtovala do závazkov...s tým že si odpočítam DPH
faktúru na tovar som zaúčtovala do závazkov ale na sumu nula...iba do úhrad som dala fakturovanú sumu spolu s jej úhradou
a faktúru alebo dobropis som zaúčtovala do závazkov ale mínusom, a taktiež mi to prejde do odpočítania DPH ale mínusom....

Nakoniec v daň.priznaní k DPH sa mi ten dobropis ukáže na riadku 28 (čiže oprava základu dane - suma s +)

Uvažujem správne, je to v poriadku?
Vopred ďakujem za akúkoľvek radu:)
nnanii
14.02.13,11:42
pomôže niekto??? :)