Zelkaem
04.07.12,11:41
Koľko by mal zarobiť živnostník, keď na budúci rok nechce platiť odvody do SP? je to za rok 2012
szivics
04.07.12,10:44
Zita5
04.07.12,10:46
Koľko by mal zarobiť živnostník, keď na budúci rok nechce platiť odvody do SP? je to za rok 2012

Ako to viete ovplyvniť , aby živnostník neplatil SP a teda nezarobil ?Otázky podobného druhu na Poradu nepatria .
marjankaj
04.07.12,10:54
Koľko by mal zarobiť živnostník, keď na budúci rok nechce platiť odvody do SP? je to za rok 2012
No najlepšie by bolo 0 €.:rolleyes: A zrušiť živnosť.:D A vláda si môže vymýšľať koľko chce, ako živnostník platiť nebudeš.:---

A ako dôchodca budeš mať k tomu aj adekvátny dôchodok.
Zita5
04.07.12,12:02
Pre bettylou :

ETIKETA PORADY


14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Tweety
04.07.12,12:04
No najlepšie by bolo 0 €.:rolleyes: A zrušiť živnosť.:D A vláda si môže vymýšľať koľko chce, ako živnostník platiť nebudeš.:---

A ako dôchodca budeš mať k tomu aj adekvátny dôchodok.
A bude zas dôvod na frflanie na malý dôchodok. Ale čia je to vina?
marjankaj
04.07.12,15:38
A bude zas dôvod na frflanie na malý dôchodok. Ale čia je to vina?

Že by moja?:rolleyes: Ale na porušenie alebo obchádzanie zákona som nenavádzal. Či....:---
Tweety
04.07.12,15:43
Že by moja?:rolleyes: Ale na porušenie alebo obchádzanie zákona som nenavádzal. Či....:---
Nie, to nebolo Tebe, len som nadviazala k tomu nízkemu dôchodku, čo potom k nemu ešte musí štát doplácať. Takže ešte k prvej otázke.
Zelkaem
06.07.12,11:58
Ja sa pýtam preto, lebo mám živnosť ( pracujem doma 2 hodiny denne ) a ak mi nevyjde platiť živnosť, tak sa nemusím prihlásiť do SP ako povinný platca a v tom prípade za mňa bude odvádzať poistné štát ( mám totiž ešte starostlivosť o blízku osobu ). Nechcem porušovať zákon ani nič iné. Keďže zarobím okolo 230 € mesačne, tak určite nebudem platiť. Aj keď môžem zarobiť až do dvojnásobku životného minima.
Zelkaem
06.07.12,12:33
Ešte chcem doplniť a nadviazať na to obchádzanie zákona, zákony obchádzajú politici , právnici a tí čo majú vysoké príjmy. Chcela by som vidieť aspoň jedného, ktorý by vyžil z 200 € opatrovného, 230 € by zarobil a ešte by musel platiť aj odvody. To nie je reálne. A keď ešte má dieťa študujúce na strednej.
marjankaj
06.07.12,12:50
Ešte chcem doplniť a nadviazať na to obchádzanie zákona, zákony obchádzajú politici , právnici a tí čo majú vysoké príjmy. Chcela by som vidieť aspoň jedného, ktorý by vyžil z 200 € opatrovného, 230 € by zarobil a ešte by musel platiť aj odvody. To nie je reálne. A keď ešte má dieťa študujúce na strednej.
No teda ja ako živnostník by som sa snažil zarábať čo najviac. Aj 5000 € príjem mesačne by mi nevadil, ani tie odvody.
Tá tvoja snaha ísť s cenou čo najnižšie je prinajmenšom zvláštna.
Daj si do googla "sociálna poisťovňa" a vyber si nejakú kalkulačku a vyrátaj si odvody.
kobolcs
11.07.12,12:47
Ahojte,

ako to bude s odvodmi v 2013 pri subehu viacerych cinnosti plati este stale, alebo naco sa mam pripravit :
moje prijmy :
TPP - SP,ZP - ztp - polovicna sadzba,(mozny inv.doch.) max.vym.zaklad ZP vzdy dosiahnuty.
Zivnost - SP prijmy do cca 4000 rocne nemusim sa registrovat, z ZP nulove preddavky len RZZP
Prenajom - do 500 eur ani dan, ani odvody
podotazka ako je to ak prijem za prenajom (pozemku) je vypletene v naturaliach a presiahne 500 eur ?
Dividendy z s.ro.- ZP preddavky, SP nie
Dividendy z zahr. kap.majetku(akcie) - ZPnie,SPnie
DoPC - po novom ZP,SP? aj pri subehu ? ZP dtostanem naspat pri RZZP ale SP ako?
Aut.zakon - SP nie, ZP nulove preddavky a RZZP?
Je mozne poziadat aj rocne zuctovanie aj SP ? lebo takto asi 2x presiahnem max vym.zaklad za rok.
truch
10.01.13,14:17