christine
04.07.12,12:05
Dobry den,

dnesnym dnom nastupujem do zamestnania (4. jul 2012). Som tohtorocny absolvent strednej skoly. Na konci roka (maj 2012) nam bolo v skole povedane, ze do konca augusta nevznika poziadavka nahlasit sa na urady. V pripade zamestnania nas nahlasi sam zamestnavatel.
Ale moj zamestnavatel vyrukoval s myslienkou, ze si mam sam zaplatit odvody do zdravotnej a socialnej poistovne za uplynulu dobu od ukoncenia skolskeho roka az do dnesneho dna, tj. nastupu do zamestnania.

Je to mozne?

Za odpvede dakujem :)
Xanti
04.07.12,10:10
Dobry den,

dnesnym dnom nastupujem do zamestnania (4. jul 2012). Som tohtorocny absolvent strednej skoly. Na konci roka (maj 2012) nam bolo v skole povedane, ze do konca augusta nevznika poziadavka nahlasit sa na urady. V pripade zamestnania nas nahlasi sam zamestnavatel.
Ale moj zamestnavatel vyrukoval s myslienkou, ze si mam sam zaplatit odvody do zdravotnej a socialnej poistovne za uplynulu dobu od ukoncenia skolskeho roka az do dnesneho dna, tj. nastupu do zamestnania.

Je to mozne?

Za odpvede dakujem :)
Nie veľmi chápem čo riešiš.
Ak ťa zamestnávateľ zahlási na úrady teda do ZP a SP, nič sa nedeje od dnešného dňa za teba platí odvody zamestnávateľ.
A do konca augusta majú tvoji rodičia nárok na prídavky na deti za teba. Ty nič platiť nemusíš nikam.
christine
04.07.12,10:19
Takze ma zamestnavatel zavadza!
Tvrdi, ze co som doma zo skly, mala som si platit do ZP a SP sama a teraz mi tam narasta dlh.
Xanti
04.07.12,10:21
Takze ma zamestnavatel zavadza!
Tvrdi, ze co som doma zo skly, mala som si platit do ZP a SP sama a teraz mi tam narasta dlh.

No dlh by si mala, ak by si sa dnešným dňom nahlásila na UP ako nezamestnaná. Ale ty si už zamestnanec, nie nezamestnaná.

Pred rokom sme tiež absolventa maturanta prijímali do zamestnania v júly na TPP. A nikam nič nedoplácal, teda ak by doplácal tak iste chodí nadávajúc po firme.

V ZP budeš evidovaná do 03.07.2012 ako študent, a od 04.07.2012 ako zamestnanec. Ak by ťa náhodou zo zamestnania prepustili skôr ako 31.08.2012 tak sa nechod hlásiť na UP. Ale až po 1.9.2012
Tweety
04.07.12,10:23
Takze ma zamestnavatel zavadza!
Tvrdi, ze co som doma zo skly, mala som si platit do ZP a SP sama a teraz mi tam narasta dlh.

Žiaden dlh Ti nenarastá. Dňom, kedy sa zamestnáš, platí zamestnáv. všetky odvody, teda za seba aj za Teba z tvojej mzdy.
christine
04.07.12,10:27
Suma summarum, nemusim sa teraz o ziadne odvody strachovat.
Velmi pekne dakujem za rady :)