Matej Putec
04.07.12,20:46
Ahojte,
please mozem si davat do nakladov blocky aj z cerpacky z Rakuska, ak nevykonavam ziadnu cinnost na uzemi AT??? Mam na SK zivnost a dost casto tam chodim na nakupy, len neviem,ci mi danovaci uznaju aj benzinove blocky z Rakuskej cerpacky. Poradite mi prosim ? Vdaka moc.

Matej
misomiso
04.07.12,18:53
A preco by ti neuznali? Mozes mat viac dovodov, preco chodis tankovat na tu-ktoru cerpacku. Nizsia cena, vacsia dovera v kvalitu paliva... Nikde v zakone nie je povedane, ze muis tankovat iba v ramci najkratsej trasy.
Katka_M
23.08.12,09:10
Dobry den, nevytvaram zbytocne novu temu, lebo moja otazka sa tyka tiez tankovania v Rakusku. :) chcela som pekne poprosit o radu.

sme s.r.o., platca DPH a mam tiez blocky z Rakuska za naftu. blocky su vystavene aj s rakuskou DPH. chcela som sa opytat, ako to mam uctovat? davam normalne cely blocek do N? ako zauctujem tu DPH?
vopred dakujem za rady. :)
ucetni_fantozzi
23.08.12,09:13
je dobre si tu DPH odclenit, aby ste vedeli spatne zistit, ci nevznika narok na vratenie dane, napr. ina AE uctu
fue
23.08.12,19:27
RAKÚSKO
NEVRÁTIA DPH
viažúce sa kúpu a nájom osobného automobilu a jeho udržiavanie v prevádzke;
reprezentačné výdavky a výdavky na zábavu
VRÁTIA DPH
zjednodušené daňové doklady do 150 EUR nemusia obsahovať údaje o odberateľovi;
ostatné doklady musia mať všetky náležitosti faktúry
MINIMÁLNE LIMITY výšky DPH na vrátenie
50 EUR za celý rok
400 EUR za časť roku
PREDKLADANIE KÓPIÍ FAKTÚR
nevyžadujú
Je potrebné si preštudovať §55 a predovšetkým paragraf 55f. Tak ako u nás platia pravidlá pre vrátenie dane uvedené v §§55a až 55e mali by byť analogické v rámci celej EU, pretože ide o jednotné pravidlá.
V prípade, že suma za rok nedosiahne suma dph viac ako 50 EUR, dph je daňovým nákladom, pretože nie je možne požiadať o jej vrátenie. Ak suma dph za rok presiahne sumu 50 EUR a vy "dobrovoľne" nepožiadate o jej vrátenie tak je pripočítateľnou položkou k daňovému základu DzP.
SSAndrea
24.08.12,11:18
Dobrý deň - k tým dokladom na žiadosť o vrátenie DPH - bloky z ERP sa tiež prikladajú kópie alebo originály?? ďakujem
fue
24.08.12,11:55
Keďže žiadosť sa podáva výlučne elektronicky v žiadnom prípade nie písomne, tak nemôžu sa priložiť originál doklady. Vlastne nie je čo prikladať. doklady sa posielajú iba zoskenované !!!!! Vypisuje sa zoznam dokladov - ide o formulár ktorý je v elektronickej podobe na stranke Finančéro riaditeľstva - ten zoznam má určitú štruktúru ( čo sa tam uvádza ) ale o tom sa už tu určite hovorilo. Pozor nie všetky doklady sú súčasťou žiadosti - každý štát ma stanovenú sumu reps. podmienky ktoré doklady treba zoskenované priložiť a to je stačí uviesť iba do zoznamu ( a nemusia sa ani prikladať ! ). Dúfam, že som to vysvetlil správne a že som to nedomotal. Poprípade sa k tomu vyjadrite aj iný skúsenejší !!!!
SSAndrea
24.08.12,12:18
ďakujem fue za odpoveď. Ja som si to tiež myslela, len dnes mi doniesla klientka doklady a konkrétne iba kópie blokov z ERP - že vraj originály potrebuje na žiadosť o vrátenie. tie žiadosti im nerobím ja ale iná firma. Musím to s ňou ešte prekonzultovať.
Katka_M
24.08.12,15:10
dakujem Vam vsetkym aj ja za informacie. uz v tom mam uplne jasno. :) potrebovala som si to len ujasnit. takze dakujem.