luky2713
04.07.12,20:43
Prosim pomôžte nám, ako sa dá zrušiť nájomna zmluva na 2mesiace, s tym ze mame vyplateny prvy mesiac a depozit, avšak majitelka zrazu po troch dnoch začala vymyslať že nemožeme používať chladničku, na sporaku mame variť len čaj. Pritom platime 1500kč poplatky za užívanie bytu a nebytovych priestorov. Ako dalej postupovať, čo mame robiť. V nájomnej zmluve máme napísané že : celkovou částku v součtu úhrad za predmet pronájmu a služeb souvisejících s predmetem nájmu ve výši 1500kč. Pritom tieto úhrady spojene s užívaním bytu su vymedzené takto : elektrická energie, plyn, vodné a stočné, odvoz odpadu, osvetlení společných prostor v dome. Je možné aby nám odopierala používanie kuchyne v byte? pričom platíme poplatky za vsetko toto. V zmluve je napísané že máme právo úžívať jednu miestnosť na bývanie plus príslušenstvo. Avšak do tohto príslušenstva podla zmluvy nepatrí kuchyna. Je to vôbec možné?
megi224
04.07.12,20:19
nie je to mozne, to som este nepocula
luky2713
04.07.12,20:25
viete mi poradiť ako máme teda dalej postupovať? čo ak odnesie tú chladničku preč, alebo aj sporák. Ona tu totiž býva s nami, avšak ona nevarí ani nemá veci v chladničke. Chladnička aj sporák sú jej. my máme prenajatú len izbu, plus platíme poplatky ktoré som hore rozpísal. spravili sme si aj fotky ako to tu je zariadene pre istotu.
Pjotre
25.07.12,09:00
bolo by potrebné vidieť v prvom rade zmluvu ako takú. bez toho je akákoľvek debata zbytočná. vo všeobecnosti platí, že nájmy bytu sú chránené, takže ich nemožno len tak jednoducho ukončiť, ale z toho čo ste uviedli je zrejmé, že sa pravdepodobne jedná o zmluvu o nájme časti nehnuteľnosti prípadne zmluvu o podnájme. bolo by to potrebné prečítať celé