hero70
05.07.12,08:46
Zaujimalo bi ma ako postupovat ked my byvala nedovoli stretavat sa s malou ? Boli sme druh a druzka .. expartnerka chodi do prace a mala je u pestunky a mne nedovoli si ju baravat ... Furt ta ista odpoved nemusis , nechcem .. a ked je volam ze si ju chcem zobrat vola policiu ze ju obtazujem ... Je to normalne ...? Ako mam postupovat ...? A to na mojej strane je aj jej matka ... Ta jej dohovara ale nedari sa ... dakujem za radu
alaya1
05.07.12,06:55
Mozes poziadat sud, prostrednictvom UPSVaR- Oddelenie sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately (http://www.upsvarpo.sk/upsvarpo2/index.php?id1=68), o urcenie styku s dietatom.Sud preskuma obidoch z rodicov a urci cas a miesto, kedy ti partnerka musi vyhoviet a umoznit stykat sa s dietatom, ak si samozrejme uvedeny v rodnom liste dietata ako jeho otec.
hero70
05.07.12,07:49
Lenze nie je to chore aby mi niekto urcil cas na vekend raz za dva tyzdnr a dost ... ? Ta baba ma poznatvnebude
pepsikova
05.07.12,07:57
Lenze nie je to chore aby mi niekto urcil cas na vekend raz za dva tyzdnr a dost ... ? Ta baba ma poznatvnebude..

..hm, a čo mieniš urobiť?..pri akomkoľvek obťažovaní, či už telefonom alebo osobne zavolá políciu a má proti tebe dôkaz,ktorý nezabudne použiť pred súdom, nech by si podával sťažností neviemkolko!..chápem, že chceš svoje dieťa,ale ak sa taká ženská zatne, málo poriešiš...ja by som ju nechala tak aj s dieťaťom,na pokoji, dieťa by som si brala len v stanovený čas, presne, žiadne zbytočné reči a záujem...ona teba môže skôr potrebovať, ako sa nazdáš a potom budeš na koni ty!...lebo doprosovaním ťa bude len trápiť a smiať sa ti!..
alaya1
05.07.12,08:10
Lenze nie je to chore aby mi niekto urcil cas na vekend raz za dva tyzdnr a dost ... ? Ta baba ma poznatvnebude

Napisala som ti zakonny postup, ako sa v takomto pripade postupuje. Ak chces, mozes poziadat este aj o striedavu vychovu. Ale to sa priprav na to, ze budes prelustrovany az do spiku kosti. Bez dodrziavania zakona myslim, ze pochopis este horsie, ako na tom si. Neviem, preco nie ste spolu a preco ti nechce dieta dat. To je vasa vec. Ak sa neviete dohodnut, je tu stat, ktory o tom rozhodne, hlavne by mal rozhodnut v prospech dietata.
hero70
05.07.12,08:16
Ved viem ... A takisto isty neuspech pred sudom ... ;(( som bez trvaleho pobytu , a zadlzeny ... Postupne splacam ... Len neviem kde sa v nej bere ta zlost .... Doteraz to fungovalo a zrazu dost ... ;(( neviem neviem ... Cudzi ludia savstaraju o nu a vlastny otec sa len prizerat moze ... 2 roky na ... Teraz ked sa formuje ... ;((
lujza.j
05.07.12,08:21
ked my byvala nedovoli stretavat sa s malou

a má nato dôvod? styk s dieťaťom nemusí byť určený súdom ak sa dvaja normálne dohodnú....výživné platíš?
alaya1
05.07.12,08:22
Tak poziadaj o urcenie styku s dietatom, ak sa neviete dohodnut, na to mas pravo, mozu ti urcit, ze sa budes stretavat napr. v cukrarni alebo u starych rodicov, na to predsa nepotrebujes trvaly pobyt.myslim, ze aj to je viac, ako nic. Ked ti ide samo o dieta. Za ten sud nebudes platit ziadne sudne poplatky, ani trovy. Chod na ten UP- tak ti daju rady ako mas postupovat.

Sukromie im vsak tam musis povedat. Preco je to tak, ako to je. Tu to pisat samozrejme nemusis.

Konaj len tak, aby koli vam dvom netrpelo to dieta.
lujza.j
05.07.12,08:26
hero70
05.07.12,08:46
Pisem doteraz bolo vsetko ok ... Daval som jej aj peniaze na malu .... Ja neviem co jej preplo... Ci ziarli na to dievca ci co ... Bo ked bol u nich mala .;.. Tata okupe , tata da curat ... ;(( cakAma perny konie croka ... Na tom urade mi mozu pridelit aj byt .?
alaya1
05.07.12,08:52
Myslis, na tom UP? To nie, ten odbor, co som ti napisala, sa stara o deti. Ak chces poziadat o najomny byt, musis poziadat Mestsky urad v meste, kde zijes.Alebo si nejaky maly byt zober do prenajmu.
lujza.j
05.07.12,08:53
Pisem doteraz bolo vsetko ok ... Daval som jej aj peniaze na malu .... Ja neviem co jej preplo... Ci ziarli na to dievca ci co ... Bo ked bol u nich mala .;.. Tata okupe , tata da curat ... ;(( cakAma perny konie croka ... Na tom urade mi mozu pridelit aj byt .?
keš na ruku? máš doklad.... teraz neplatíš?
hero70
05.07.12,08:58
Kes na ruku ... Kazdy mesiac ... Veril som jej ... ;((( a to sme sa mali vratit k sebe ... Jej mama my vravela .... A urad prace nemoze k tomu bytu dopimoct ..? Trvaly pobyt mam mesto ... ;)
lujza.j
05.07.12,09:04
Kes na ruku ... Kazdy mesiac ... Veril som jej ... ;((( a to sme sa mali vratit k sebe ... Jej mama my vravela .... A urad prace nemoze k tomu bytu dopimoct ..? Trvaly pobyt mam mesto ... ;)
fúha... po tomto http://www.porada.sk/t180248-majetko-pravne-vysporiadanie.html si jej veril a dával keš? vieš že sa môže stať, že si to zaplatíš opäť, ked to ona zatají?
alaya1
05.07.12,09:07
Myslim si, po precitani tvojich predoslych tem, ktore si tu napisal, ze tvoj vztah s partnerkou je na bode mrazu.Vy viete preco.

Neprilalezi nam, aby sme to tu rozoberali. Je to vasa sukromna vec. To, ze si jej platil kes, ti verit mozeme, nemusime.

S tvojim problemom o styku s detmi, moze zakonnym sposobom rozhodnut len sud. Ten preskuma vsetky aspekty a v prvom rade prihliada na potreby dietata, nie tvoje.

Preskuma vasu bezuhonnost, co je myslim si problem u teba, potom vase financne moznosti zaopatrenia dietata a pod.

Myslim, ze inu moznost, ako riesit to cez sud nemas, ak partnerka nechce dieta vydat.

Co sa tykla bytu, nie nemoze ti pomoct. V sucasnej dobe si k bytu musi pomoct kazdy sam.
hero70
05.07.12,09:15
Ved prave ja suci na odstrel ... Dik vam za radu ... Ako vidim vsetko proti mne ... Dufam ze sa potom ex bude moct poxriet do zrkadla a malej pivedat pteco tata tsk malo .... ;((,
pepsikova
05.07.12,10:23
Ved prave ja suci na odstrel ... Dik vam za radu ... Ako vidim vsetko proti mne ... Dufam ze sa potom ex bude moct poxriet do zrkadla a malej pivedat pteco tata tsk malo .... ;((,..

..ale !..zas nebesnej!..všetko sa dá, len to chce chladnú hlavu a menej emócií...žiadosť o určenie styku s dieťaťom napíš na súd a tam pripíš, že výživné na dcéru si platil ex do rúk v dobrej viere, že sa jej dá veriť a nebude treba papier s podpisom..a prečo odrazu otočila situáciu, to ty nevieš, ale chceš svoje dieťa vidieť a byť účastný na jej výchove...súd určí čas...a ten dodržiavaj presne...a ak by ti k tomu času, kedy sa máš stretnúť s dcérou, tá ex robila prekážky, vždy sa to dá napísať na súd dovolanie o neplnení súdneho rozhodnutia zo strany ex a súd má paragrafy, podľa ktorých ju môže potrestať pre neplnenie súdneho rozhodnutia..(sú to finančné pokuty,iné tresty až po odobratie dieťaťa zo starostlivosti)
...čo sa týka bytu, máš v meste, kde žiješ nejaký obecný úrad, tak tam choď ,iste sa niečo nájde, prípadne nejaký priateľ s volnou izbou...
..hlavne sa nestrieľaj!...a nedepkuj..