aicha15
05.07.12,09:19
Dobrý deň!

Mám jednu otázku, ktorá sa týka zaradenia. Ako začínajúci pedagóg v januári som bola zaradená do 8 PT, po ukončení adaptačného vzdelávania som bola preradená do 9 PT. Od nového roka 2012 som bola preradená naspäť do 8 PT. Na internete som prezerala rôzne stránky, no všade sa píše, že samostatný pedagóg z VŠ I. stupňa má byť zaradený v 9 PT. Preto si neviem vysvetliť to preradenie. Nevie mi niekto poradiť???
pepsikova
05.07.12,08:02
...a nemala by si to preradenie do nižšej triedy dostať na papieri,kde by bolo uvedené, z akého dôvodu si znova v nižšej tarife?..?..či zamestnávateľ môže s tvojím vzdelaním manipulovať?..
aicha15
05.07.12,08:17
...a nemala by si to preradenie do nižšej triedy dostať na papieri,kde by bolo uvedené, z akého dôvodu si znova v nižšej tarife?..?..či zamestnávateľ môže s tvojím vzdelaním manipulovať?..

NA papieri som to nedostala a všimla som si to až teraz, keď som si porovnávala výplatnú pásku z minulého roka z júna. Budem sa musieť po prázdninách, alebo možno aj cez informovať u ekonómky, že prečo vlastne...
brontosaurus
05.07.12,17:42
Škoda že neuvádzate na akej pozícii pracujete a aké máte presne vzdelanie a vyštudovaný odbor.
Ešte ma napadá takáto možnosť, že na tú pozíciu ktorú zastávate ste nekvalifikovaná, ale na začiatku si to neuvedomili, zaradili vás vtedy zle, na chybu prišli až neskôr a preradili vás o triedu nižšie. Lebo s VŠ I.stupňa by ste bola zaradená ako nekvalifikovaná do 8 PT.
Ale nemusí to byť váš prípad, nemáme dosť informácií, ale len jedna z možností.
Vebi34
05.07.12,19:27
Pri každej zmene musí byť vystavený platový dekrét. Nič si nedostala?
aicha15
06.07.12,09:13
Škoda že neuvádzate na akej pozícii pracujete a aké máte presne vzdelanie a vyštudovaný odbor.
Ešte ma napadá takáto možnosť, že na tú pozíciu ktorú zastávate ste nekvalifikovaná, ale na začiatku si to neuvedomili, zaradili vás vtedy zle, na chybu prišli až neskôr a preradili vás o triedu nižšie. Lebo s VŠ I.stupňa by ste bola zaradená ako nekvalifikovaná do 8 PT.
Ale nemusí to byť váš prípad, nemáme dosť informácií, ale len jedna z možností.

Vyštudovala som odbor predškolská a elementárna pedagogika a pracujem na pozícii vychovávateľka v ŠKD. Myslím, že zaradená som bola dobre a som na túto pozíciu kvalifikovaná.
aicha15
06.07.12,09:15
Pri každej zmene musí byť vystavený platový dekrét. Nič si nedostala?

Veru nič som nedostala ani predtým pri preradení do vyššej triedy a ani teraz.
brontosaurus
06.07.12,19:07
Vyštudovala som odbor predškolská a elementárna pedagogika a pracujem na pozícii vychovávateľka v ŠKD. Myslím, že zaradená som bola dobre a som na túto pozíciu kvalifikovaná.

No, tak to by ste potom mala byť zaradená do 9 PT.
Najprv ste bola zaradená dobre, do 8 PT, po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania ste postúpila do 9 PT, čo bolo tiež dobre, ale pravdu povedať, neviem na základe čoho vás potom preradili späť do 8 PT.

Platový dekrét vám musia dať vždy nový, pri každej, hoci aj tej najmenšej zmene.
Ja som za posledný rok dostal asi štyri platové dekréty. Prvý som dostal pri nástupe do nového zamestnania, druhý som dostal keď sa mi menil úväzok, tretí som dostal keď sa zvyšovali platy a štvrtý som dostal pri ukončení adaptačného vzdelávania.

Určite by som sa voči zaradeniu do 8 PT mali ohradil. Nehovoriac o tom, že by vám mali doplatiť aj rozdiel v plate, o ktorý ste prišla tým že ste bola zle zaradená.