Jurko123
05.07.12,13:04
Som zenaty skoro 5 rok, ale je to na nevydrzanie so strany mojej zeny.V skratke to opisem takto:
Brala si ma nie s lasky ale s vypocitavosti ku peniazom- to je to najzakladnejsie. Hned v svatobny den, moja "polovicka" sa tak ozrala pod obraza bozi, ze ju priniesli svatobni hostia domov-ja som bol doma davno s nasim 6 rocnym synom v posteli-nemohol som sa na nu ani pozerat.Takze tak to vsetko zacalo.Na druhy den vynadala vulgarne mojej mame, ktora jej len pripomenula ze vlastnej svatbe sa sťala pod obraz bozi.No a potom to uz islo s kopca.Novy terc-ja.Kazdonne nadavky najhrubsieho zrna na mna na moju rodinu-to je bezny jej denny ritual.Podotykam ze ja sa staram ukazkovo o syna a do posledneho centa cela moja vyplata ide jej.Ja som v minuse 2000 len aby sa mala dobre.
Mozno to je tym ze som -suchar a necham sa tyrat kazdodenne plut,nadavat na seba a osocovat, ale raz mi nervy prasknu a stane sa nestastie.Tymto vas ziadam-existuje nejaky zakon, ktory by ju potrestal???? Rozvod neriesim teraz nakolko mi je luto syna, ktory je naviazany na mna.
Co mam robit?? Nechat sa cely zivot terorizovat od tejto osoby??? Poradte prosim...
misomiso
05.07.12,11:46
Brala si ma nie s lasky ale s vypocitavosti ku peniazom-
Tak sme sa dozvedeli, z akeho dovodu si zobrala ona teba, ale ostava zahadou, prco si si ju zobral ty...
bobino38
05.07.12,12:20
ty kokso, to sú mi dnes ľudia, ty čo riešiš vlastne???..jednoznačne rozvod a syn do tvojej opatery, všetko si spíš, všetky tvoje argumenty a daj do žiadosti na rozvod a uveď aj na súde, prečítaj si zákon o rodine a budeš mudrejší...fakt nechápem, ako si si ju mohol vziať.
Braňo
05.07.12,12:53
Mňa by zaujímalo, z akého dôvodu jej dávaš komplet celú výplatu a po druhé z akého dôvodu ste nešli spolu zo svadby? To si ju akože nechal na svadbe a ona sa opila a Ty si tam nebol?
pepsikova
05.07.12,13:41
...ani sa mi toto nechce veriť..žeby jeden chlap trpel 5 rokov?..fuha!..
Ice dive
05.07.12,14:31
no viacero vecí je tu divných... je ženatý 5 rok, a v deň vlastnej svadby bol doma s ich spoločným 6 ročným synom... t.j. poznajú sa minimálne 11 rokov, alebo sa deti rodia skôr ako sa ich rodičia vôbec spoznajú....tvrdiť... brala si ma "kvôli peniazom" je trochu husté, keď ti porodila syna a svadba bola až po 6 rokoch od narodenia... neudialo sa niečo, prečo by nastal takýto zvrat? nakoľko po minimálne 6 rokoch známosti a spoločnej výchovy vlastného dieťaťa sa človek určite nedokáže tak dlho pretvarovať...
pepsikova
05.07.12,15:39
..no fakt, nechcela som to tak pitvať...ale podľa prihlásenia sme asi jeho posledná šanca:)
buchač
05.07.12,15:43
Mozno to je tym ze som -suchar ....
...nie , nie .... nie si suchár ...........
TY si iný člen .......slušne povedané ......:eek:
220870
05.07.12,16:02
Najskôr by som ju vyšmaril z domu na cestu dve popapuli nie jednu aby nekrývala .Ak sa vráti tak pravá, ľavá začne pindať tak znova pravá ,ľavá až pokým to sliepka nepochopí.Vskutku divný ľudia žijú na tomto svete.
Miriell
05.07.12,16:38
Rozvod riešiť nechcete, ale potrestať ju chcete. Z toho mi vyplýva, že ju máte stále rád a chcete nápravu. Pokiaľ áno, jediná možnosť je otvorený rozhovor o tom, čo vám vadí, najlepšie v manželskej poradni. Možno sa dozviete informácie, o ktorých neviete alebo zatvárate pred nimi oči. Pokiaľ sa otvorene neporozprávate vy dvaja sami, ťažko niečo vyriešite, lebo zlo priťahuje len ďalšie zlo = potrestanie hocijakou formou priťahuje len reakciu adekvátnu akcii. Ak rozhovor nikam nepovedie a nič nevyrieši, ťažko sa vyhnete rozchodu = rozvodu, časom by k nemu aj tak došlo, záleží to len od rýchlosti, ako rýchlo si druhá strana nájde partnera, ktorého bude mať rada a bude s ním chcieť byť.
alaya1
05.07.12,17:00
Dnes je opat velmi horuco-:)
marleau
05.07.12,17:19
Prečo ju nevytneš pružnou haluzou nechápem....
pavol54
05.07.12,17:46
Dnes je opat velmi horuco-:)Niekedy je úpal nebezpečný rozmýšľam niekedy akú hovadinu na diskusiu vymyslieť ako vidím ešte všetko vymyslené nebolo
pavol54
05.07.12,17:51
Skús sa poradiť v príspevku "dá sa s tým niečo urobiť" možno niečo plodné vymyslíte s autorkou
alenaben
05.07.12,18:51
Prečo máš rád "svojho kata"?
alaya1
05.07.12,18:53
-)))
wagner
05.07.12,19:19
...ani sa mi toto nechce veriť..žeby jeden chlap trpel 5 rokov?..fuha!..

Poznám chlapa, ktorý to trpí kvôli ďeťom viac:confused: a vedela by som o tom dlho rozprávať. Vieš na koho myslím:eek:
lujza.j
05.07.12,19:24
inak neviem či je na mieste si robiť z toho smiešky......ludia v dnešnej dobe žijú v pekne bizarných vzťahoch ......
alenaben
05.07.12,20:44
To nie sú smiešky, myslím že tá veta vystihuje podstatu veci. Situácia nie je prospešná pre nikoho zo zúčastnených. Najhoršie dopadne zneurotizované dieťa. A nechápem, prečo by si slušný človek mal nechať zničiť život.
Ajuška
05.07.12,21:47
...Tymto vas ziadam-existuje nejaky zakon, ktory by ju potrestal???? Rozvod neriesim teraz nakolko mi je luto syna, ktory je naviazany na mna.
Co mam robit?? Nechat sa cely zivot terorizovat od tejto osoby??? Poradte prosim...
...stádovitosť hýbe svetom... sedliacky rozum (do hrsti)... a srdce na pravom mieste sa dnes už tuším naozaj nenosí... nechápem... Jurko... to fakt potrebuješ aby dakto za Teba vymyslel § podľa ktorého so svojím životom naložíš? ... mhmm... alebo len hľadáš vytlieskávačov... že kto z Vás... pojebabral viac Vaše spolužitie........
buchač
06.07.12,04:40
...hm ......

...ale ako tak pozerám ... Jurko123 sa nejak od včera neozval ....
...možno len potajomky šmaril príspevok ...možno bol pristihnutý pri " nekalej " činnosti .....
...dostal asi poriadnu držkovú ...a ktož vie , možno aj po držke vyfasoval ......šak domáce násilie sa zvykne stupňovať ....
alaya1
06.07.12,04:52
Nic v zlom, ale videli ste uz v zivote chlapa, ktory by priznal, ze ho vlastna zena terorizuje?
evuš
06.07.12,06:50
...hm ......

...ale ako tak pozerám ... Jurko123 sa nejak od včera neozval ....
...možno len potajomky šmaril príspevok ...možno bol pristihnutý pri " nekalej " činnosti .....
...dostal asi poriadnu držkovú ...a ktož vie , možno aj po držke vyfasoval ......šak domáce násilie sa zvykne stupňovať ....

mimotemy...Juraj, a nerobíš si psinu z nás Ty od tých "húrav" len pod iným nickom ??? :D
kajka15
08.07.12,12:20
prvykrat vidim ze nejaky muz sa prizna ze ho terorizuje vlastna zena xi
buchač
08.07.12,12:47
...hm ......

...ale ako tak pozerám ... Jurko123 sa nejak od včera neozval ....
...možno len potajomky šmaril príspevok ...možno bol pristihnutý pri " nekalej " činnosti .....
...dostal asi poriadnu držkovú ...a ktož vie , možno aj po držke vyfasoval ......šak domáce násilie sa zvykne stupňovať ....


mimotemy...Juraj, a nerobíš si psinu z nás Ty od tých "húrav" len pod iným nickom ??? :D
...hm ...raz som sa už bol zmienil , že nepotrebujem " tieň " vlastného JA ...
Za svojím názorom si zvyknem stáť ... psinu si robím iba pod vlastným nickom , niekedy ani nestíham ...:---
misoft
08.07.12,13:31
No na smiech to teda nie je! Už len to priznanie je odvaha - inak si to viac-menej nechávame pre seba.
gypsynka
08.07.12,13:39
Ak je pravda, čo tu píšeš,nechápem, prečo sa nechceš rozviesť, keď aj syn je naviazaný na teba, nie na matku.
vratnik
09.07.12,05:46
Moc ste mu neporadili, dokonca niektoré baby vás tu ešte zosmiešnili. Na váš problém neexistuje žiadny paragraf, skôr zákon je na strane matky. Získala si vás medovými rečami, poistila sobášom a dieťaťom a jej pravú povahu ste prekukli až keď bolo neskoro.
Moc možností už teraz nemáte. Násilím to určite neriešte, žena vás nahlási, prídete o majetok aj o syna, ktorého nakoniec proti vám poštve. Rozvodom dosiahnete to isté, nakoniec ešte budete ten zlý. Dieťa do opatery dostáva v drvivej väčšine matka.
Neviem ako ste prepojili majetky, určite nič neprepisujte na ňu a syna. Vy makáte, zarábate a odovzdávate jej všetko, roníte dlhy, len aby sa mala ona dobre a vás nemá ani len v úcte a nič pre ňu nie je dobré. Ak to nebudete riešiť, tak to časom bude len horšie. Ak býva u vás a nepatrí jej nič, skúste jej pohroziť, že je ju vyrazíte na ulicu. Nedajte jej výplatu a stravujte sa z vlastného, ty mi nič nedávaš, ja ti tiež nič nedám. Keď jej ukážete, že lipnete na synovi, tak vás bude ďalej terorizovať. Otázka je či je váš, v dnešnej dobe má 20% detí iného otca ako je uvedené v jeho rodnom liste, možno našla lepšieho darcu génov a vy ste jej boli dobrý len ako zaopatrovateľ. Skúsil by som si urobiť anonymný test otcovstva.
Ja sa už ani nečudujem, že toľko chlapov baby nerieši a radšej zostávajú šťastne single ako si takto kaziť život. Vidia v okolí aké to v skutočnosti je. Chlap dokáže byť šťastný aj sám, fakt nepotrebuje objatia, vyrozprávať sa zo svojich problémov, byť s niekým, existuje plno domácich spotrebičov na domáce práce. Dosiahli ste v tejto prefemizovanej dobe to, že veľa z vás zostane nevydatých, bez detí a bez partnera.
willma
09.07.12,05:54
Otázka je či je váš, v dnešnej dobe má 20% detí iného otca ako je uvedené v jeho rodnom liste, možno našla lepšieho darcu génov a vy ste jej boli dobrý len ako zaopatrovateľ. Skúsil by som si urobiť anonymný test otcovstva.
A čo tým získa, ako bude chlapcovi vysvetľovať, že ho mal rád 6 rokov, ale testy DNA ukázali, že mu nie je biologický otec, tak ho prestal mať rád? Dieťa na ňom lipne. Nie je otcom ten čo splodil, ale ten čo vychoval.
Nandrolon
09.07.12,06:03
Ak by nebolo jeho, nemusí to prenášať hneď na dieťa. V budúcnosti pri rozvode by mu to určite pomohlo.
A hlavne ja ak by som mal pochybnosti, neváham, ale je fakt že sú ľudia, ktorí jednoducho nechcú radšej vedieť pravdu...
willma
09.07.12,06:14
pomôže mu to akurát pri rozvode, Výživné bude platiť.

Zákon o rodine
§ 86
(1) Manžel môže do troch rokov odo dňa, keď sa dozvie, že sa jeho manželke narodilo dieťa, zaprieť na súde, že je jeho otcom.

(2) Ak manžel stratil spôsobilosť na právne úkony pred uplynutím lehoty na zapretie otcovstva, môže otcovstvo zaprieť jeho opatrovník do troch rokov odo dňa, keď sa dozvedel o narodení dieťaťa, alebo ak vedel o jeho narodení už skôr, do šiestich mesiacov od svojho ustanovenia.



Lehotu už zmeškal.
terezamaria
09.07.12,06:16
Viacerí už podotkli, že chlap sa nedá týrať. Tiež mi je to divné a hlavne vtedy, keď je polovička závislá na tvojich peniazoch, ktoré nechápem prečo jej dávaš všetky do haliera.
Keby raz prišlo k lámaniu chleba, tak zostaneš ako kostolná myš a potom sa budeš ťažko rozbiehať, či už sám alebo s ďaľšou partnerkou.

Treba tento vzťah riešiť buď rozvodom alebo ďaľším spolužitím v trojici kvôli synovi, kde budeš prispievať len a len synovi. Predsa manželka má ruky, aj nohy a môže zarábať. Ale odkedy si zadal tému si nereagoval, takže asi je už u vás O.K.
vratnik
09.07.12,06:39
A čo tým získa, ako bude chlapcovi vysvetľovať, že ho mal rád 6 rokov, ale testy DNA ukázali, že mu nie je biologický otec, tak ho prestal mať rád? Dieťa na ňom lipne. Nie je otcom ten čo splodil, ale ten čo vychoval.
Matke je v podstate jedno kto bol otec, dieťa je vždy jej a ide jej len o kvalitné gény. Dieťa je jedna z najväčších nákladov v živote. Platiť celý život na cudziu kukučku je ten najväčší podvod na chlapovi. Z evolučného hľadiska jeho gény vymreli. A nič na tom nezmení lehota 6 mesiacov.
KEJKA
09.07.12,06:42
niekto zadá tému - pripadá mi úplne absurdná a vy sa všetci chytíte. Nebola by absurdná, ak by zadávateľ prispieval do diskusie.
Ale figuruje iba raz - pri zadaní.
Zvolil preňho najužitočnejšiu odpoved, ktorá zrejme vystihuje jeho potreby. Čo viac?
Téma by sa mala uzavrieť.
bettylou
12.12.12,23:42
tak nech ti potom dá deti ten spotrebič, ty mudrc
bettylou
12.12.12,23:45
ale ak pluje a nadáva každý deň, tak jej dobre nie je. mala by vyhľadať pomoc.