vieroslavas
05.07.12,13:21
Chcela by som iba vedieť,či ba sa už nedalo niečo spraviť s touto vecou.Mám priateľa a teraz už druhý týždeň sedí vo väzení.Máme spolu šesť detí a strašne nám chýba.V mladosti mal dieťa a teraz sa s ním tá žena súdila o výživné.Samozrejme on jej odmietol platiť,z dôvodu,že je alkoholička a aj jej hrozí,že jej zoberú deti.Ja ju z videnia poznám,lebo je od nás z dediny.Má si odsedieť šesť mesiacov.Už som všade aj na internete hľadala všelijaké možnosti.Písala som aj e-mail do väznice aj som tam volala,ale nič mi nepovedali.Už som myslela aj na to,že keby som zohnala peniaze a vyplatila tú ženu,či by ho neprepustili,ale neviem či je to možné.Ja sa už s mojím bývalým mužom rozvádzam sedem rokov a neplatí mi ani cent na syna a to je v poriadku.Možno by sa dalo,že by si odsedel iba polovicu,vraj je aj taká možnosť.Viem,že to je jeho povinnosť a na jeho tvrdohlavosť a zaťatosť sme doplatili všetci.Ďakujem za akúkoľvek radu.
Braňo
05.07.12,11:40
Chcela by som iba vedieť,či ba sa už nedalo niečo spraviť s touto vecou.Mám priateľa a teraz už druhý týždeň sedí vo väzení.Máme spolu šesť detí a strašne nám chýba.V mladosti mal dieťa a teraz sa s ním tá žena súdila o výživné.Samozrejme on jej odmietol platiť,z dôvodu,že je alkoholička a aj jej hrozí,že jej zoberú deti.Ja ju z videnia poznám,lebo je od nás z dediny.Má si odsedieť šesť mesiacov.Už som všade aj na internete hľadala všelijaké možnosti.Písala som aj e-mail do väznice aj som tam volala,ale nič mi nepovedali.Už som myslela aj na to,že keby som zohnala peniaze a vyplatila tú ženu,či by ho neprepustili,ale neviem či je to možné.Ja sa už s mojím bývalým mužom rozvádzam sedem rokov a neplatí mi ani cent na syna a to je v poriadku.Možno by sa dalo,že by si odsedel iba polovicu,vraj je aj taká možnosť.Viem,že to je jeho povinnosť a na jeho tvrdohlavosť a zaťatosť sme doplatili všetci.Ďakujem za akúkoľvek radu.

Keďže nemal reálny dôvod na neplatenie výživného, musíš znášať dôsledky. To, že niekto pije a prepije - nie je dôvod na neplatenie. Neplatenie výživného nie je v poriadku.
pavol54
05.07.12,12:02
sedem rokov sa rozvádzať a nebyť rozvedená hm...
za sedem rokov šesť spoločných detí no čo už nie je to veľké zdravotné riziko?
mattto
05.07.12,14:53
ak by ste zaplatili zameškané výživné do času, kedy sa súd odobral na záverečnú poradu, vtedy by zanikla trestnosť činu podľa §86 ods. 1 TZ. Keďže ste tak neurobili, po nastúpení výkonu trestu odňatia slobody nie je možnosť na podmienečné prepustenie z VTOS po zaplatení zameškaného výživného.

zanedbanie povinnej výživy je prečin a po odpykaní si polovice trestu (po posúdení osoby páchateľa, jeho správania v ÚVTOS) súd môže odsúdeného podmienečne prepustiť v zmysle §66 ods. 1 písm. a) TZ

"Súd môže odsúdeného podmienečne prepustiť na slobodu, ak odsúdený vo výkone trestu plnením svojich povinností a svojím správaním preukázal polepšenie a môže sa od neho očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život, a

ak ide o osobu odsúdenú za prečin po výkone polovice uloženého nepodmienečného trestu odňatia slobody alebo rozhodnutím prezidenta Slovenskej republiky zmierneného nepodmienečného trestu odňatia slobody"

Keďže pri TČ zanedbania povinnej výživy sa zvyčajne podmienečne odkladá VTOS, tvoj partner bol už v minulosti súdne trestaný a bude to hrať rolu pri rozhodovaní o podmienečnom prepustení