mmarekk11
05.07.12,14:30
Zdravim. Predavam jeden mobil z dovodu, ze si idem kupit druhy a ozval sa mi na inzerat nejaky anglicky hovoriaci clovek prostrednictvom mailu. Opytal sa co vsetko k mobiliu predavam a aka je cena. Potom hovori ze nech mu poslem cislo bankoveho uctu, ze ten mobil kupi.
Ale mne sa to stale akosi nezda. Svoje info mi dal az potom co som mu povedal, ze je podozrive, ze mi ani neda adresu kam to mam odoslat.

Povedal som mu, ze mobil odoslem az potom co mi pridu peniaze na ucet a suhlasil. Zasiela by mala byt odoslana do USA.
Moze to byt nejaky klamar, podvodnik? A nie je treba platit aj clo pri posielani zasielky do USA?

Dakujem.
Braňo
05.07.12,12:39
Zdravim. Predavam jeden mobil z dovodu, ze si idem kupit druhy a ozval sa mi na inzerat nejaky anglicky hovoriaci clovek prostrednictvom mailu. Opytal sa co vsetko k mobiliu predavam a aka je cena. Potom hovori ze nech mu poslem cislo bankoveho uctu, ze ten mobil kupi.
Ale mne sa to stale akosi nezda. Svoje info mi dal az potom co som mu povedal, ze je podozrive, ze mi ani neda adresu kam to mam odoslat.

Povedal som mu, ze mobil odoslem az potom co mi pridu peniaze na ucet a suhlasil. Zasiela by mala byt odoslana do USA.
Moze to byt nejaky klamar, podvodnik? A nie je treba platit aj clo pri posielani zasielky do USA?

Dakujem.

Podvodník to môže byť, ale pokiaľ mu to pošleš až po prijatí peňazí na účet, nie je sa čoho obávať. Avšak iný údaj ako IBAN code a adresu banky k účtu mu nedávaj.
mmarekk11
05.07.12,12:49
Podvodník to môže byť, ale pokiaľ mu to pošleš až po prijatí peňazí na účet, nie je sa čoho obávať. Avšak iný údaj ako IBAN code a adresu banky k účtu mu nedávaj.

A co clo? Neplati sa nejake clo ked posielam zasielku do USA? Kto ho plati a kedy vlastne? Bojim sa toho, ze mi pride nejaky ucet zaplatit za clo napr.
KoxXxo
05.07.12,13:07
mmarekk11
05.07.12,13:12
Rovno na to zabudni.
http://www.porada.sk/t29232-predaj-mobilu-do-zapadnej-afriky.html

Ale on mi uz poslal presnu adresu a pritom ja som mu nic neposielal zatial.
Toto mi poslal:
NAME :everett mayhew
ADDRESS :3882 Stillman Park Cir
CITY :Sacramento,
STATE :CA
ZIPCODE :95824,
Country:USA

Jedine co by som mu poskytol ja, je cislo uctu, nic ine.
Kazu
05.07.12,18:38
Ale on mi uz poslal presnu adresu a pritom ja som mu nic neposielal zatial.
Toto mi poslal:
NAME :everett mayhew
ADDRESS :3882 Stillman Park Cir
CITY :Sacramento,
STATE :CA
ZIPCODE :95824,
Country:USA

Jedine co by som mu poskytol ja, je cislo uctu, nic ine.


Však ti nedal číslo, len ulicu. Pozrela som satelitnú mapu, vyzerá to tam ako parkovisko karavanov. A čo v Amerike majú málo starých mobilov, že ho potrebuje zháňať až v strednej Európe?
mmarekk11
05.07.12,19:59
Však ti nedal číslo, len ulicu. Pozrela som satelitnú mapu, vyzerá to tam ako parkovisko karavanov. A čo v Amerike majú málo starých mobilov, že ho potrebuje zháňať až v strednej Európe?

Ale ved cislo je 3882 a ulica Stillman park circ. A tiez som pozeral satelitne snimky a videl som tam tie karavany a tiez sa mi to nezdalo. A taktiez nechapem preco prave zo slovenska chce ten mobil. Ale uz to je asi jedno, lebo uz mam kupcu aj tak :)
misoft
05.07.12,20:08