elaryda
05.07.12,20:40
Ahoj, chcem poprosť o info:
Pracovný pomer bol dohodnutý už trikrát v priebehu troch rokov. Tretí PP končil 30.6.2012, s tým že zamestnanec chodil do práce s vedomím zamestnávateľa.Dňa 6.7.2012 chce dať podpísať zamestnávateľ ďalší PP na dobu určitú??? Myslím, že tu je automaticky PP na dobu neurčitú? Personalistka povedala, že PP môžu predlžiť ešte raz na dobu určitú, lebo prvá zmluva sa do toho nepočíta. (myslím trikrát najviac v rámci troch rokov)
1. je to automaticky PP na dobu neurčitú?
2. je pravda, že prvá zmluva na dobu určitú sa napočíta pri predlžení?

ďakujem
Tweety
05.07.12,18:42
Ahoj, chcem poprosť o info:
Pracovný pomer bol dohodnutý už trikrát v priebehu troch rokov. Tretí PP končil 30.6.2012, s tým že zamestnanec chodil do práce s vedomím zamestnávateľa.Dňa 6.7.2012 chce dať podpísať zamestnávateľ ďalší PP na dobu určitú??? Myslím, že tu je automaticky PP na dobu neurčitú? Personalistka povedala, že PP môžu predlžiť ešte raz na dobu určitú, lebo prvá zmluva sa do toho nepočíta. (myslím trikrát najviac v rámci troch rokov)
1. je to automaticky PP na dobu neurčitú?
2. je pravda, že prvá zmluva na dobu určitú sa napočíta pri predlžení?

ďakujem
§48 ZP

(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na tri roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac trikrát.

(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku, dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
elaryda
05.07.12,18:48
a čo tá poznámka, že prvá zmluva sa neráta, ja tomu nerozumiem? t.z. že v skutočnosti môžu byť tie zmluvy štyri?
elaryda
05.07.12,18:51
a tá druhá poznámka, že prvá zmluva sa neráta pri predlžení?
Tweety
05.07.12,18:52
Nenapísala si, kedy vôbec začal, v odst. 2 máš, že môže byť najdlhšie na tri roky.
imanol
21.08.12,19:59
dobry den .chcem poprosit o radu pracujem na dobu urcitu, zmluvu mam na do do 7.9.2012 co budu 2 roky moze my zamestnavatel predlzit zmluvu na dobu urcitu este o dalsi rok a chcel by som vediet ci musim zamestnavatelovy oznamit ze my uz konci zmluva lebo zamestnavatel dal vediet ze ak mu neoznamim mesiac pred ukoncenim zmluvy tak je to koniec pracovneho pomeru ma na to pravo musi zamestnanec dat vediet zamestnavatelovi mesiac dopredu pred ukoncenim zmluvy ze mu konci zmluva-pracovny pome rak mu nedam vediet zamestnavatelovi ze zmluva konci ma pravo ukoncit pracovny pomer s tohto dovodu alebo co v pripade ze ked mu nedam vediet zmluva pokracuje automaticky na dobu neurcitu,alebo este na dobu urcitu .,chcel by som vediet ci mam narok na odstupne ak tato zmluva skonci k 7.9.2012 to jest odpracovane 2 roky k tomuto datumu a dalej by som chcel vediet ci v pripade pn zmluva na dobu urcitu do datumu 7.9.2012 pokracuje ked som na pn alebo automaticky konci 7.9.2012 dakujem
imanol
24.08.12,04:11
prosi o odpoved co sa tyka zmluvy na dobu urcitu dik