miruka
06.07.12,07:55
Chcem sa opýtať, že kedy vzniká daňová povinnosť pri dodaní tovaru do štátov EU.Zo zákona o DPH som vyčítala, že je to buď 15. deň nasl. mesiaca po dodaní tovaru, alebo deň vystavenia faktúry ak bola faktúra vystavená skôr.U nás vo firme kolegyňa vystavuje faktúry a niekdy dostane neskoro ceny a preto vystaví faktúru do ďalšieho mesiaca, ale dodací list je z predchádzajúceho mesiaca.Chcem sa opýtať či je možné vystaviť vyšlú faktúru s dátumom 15.8.2012 aj keď dodací list je napr z 25.7.2012? A potom túto vyšlú faktúru zahrnúť do augustovej DPH-ky?
Tweety
06.07.12,06:20
Chcem sa opýtať, že kedy vzniká daňová povinnosť pri dodaní tovaru do štátov EU.Zo zákona o DPH som vyčítala, že je to buď 15. deň nasl. mesiaca po dodaní tovaru, alebo deň vystavenia faktúry ak bola faktúra vystavená skôr.U nás vo firme kolegyňa vystavuje faktúry a niekdy dostane neskoro ceny a preto vystaví faktúru do ďalšieho mesiaca, ale dodací list je z predchádzajúceho mesiaca.Chcem sa opýtať či je možné vystaviť vyšlú faktúru s dátumom 15.8.2012 aj keď dodací list je napr z 25.7.2012? A potom túto vyšlú faktúru zahrnúť do augustovej DPH-ky?
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby


(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby. Pri dodaní tovaru podľa § 8 ods. 1 písm. c) je dňom dodania tovaru deň odovzdania tovaru nájomcovi.
miruka
06.07.12,06:32
Ďakujem a kedy platí potom § 19 odsek 8/ kde je uvedené, že pri dodaní tovaru do štátov EU je deň dodania buď 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci keď bol tovar dodaní alebo deň vyhotovenia faktúry keď bola vyhotovená skôr.
martinez
06.07.12,14:22
Chcem sa opýtať, že kedy vzniká daňová povinnosť pri dodaní tovaru do štátov EU.Zo zákona o DPH som vyčítala, že je to buď 15. deň nasl. mesiaca po dodaní tovaru, alebo deň vystavenia faktúry ak bola faktúra vystavená skôr.U nás vo firme kolegyňa vystavuje faktúry a niekdy dostane neskoro ceny a preto vystaví faktúru do ďalšieho mesiaca, ale dodací list je z predchádzajúceho mesiaca.Chcem sa opýtať či je možné vystaviť vyšlú faktúru s dátumom 15.8.2012 aj keď dodací list je napr z 25.7.2012? A potom túto vyšlú faktúru zahrnúť do augustovej DPH-ky?

Ano, podla mojho nazoru mozes... ak je dodak z 25.7.2012, potom ak vystavis fakturu skor ako 15.8.2012, tak datum dodania je datum vystavenia faktury. Ak vystavis fakturu neskor ako 15.8.2012, potom datum dodania je 15.8.2012. Cize ano, mozes aj vystavit fakturu s datumom 15.8.2012
miruka
07.07.12,13:45
Ďakujem.