Danielka1982
06.07.12,10:59
Zdravím poraďáci...s priateľom máme dcéru,môže si v práci uplatniť daňový bonus na dcéru aj keď niesme manželia?A môže si uplatniť daňový bonus na moje deti z prvého manželstva?ja nemám nárok keďže som na čiastočnom inv.dôchodku..žijeme spolu v jednej domácnosti 3 roky ale nemá u mňa trvalé ani prechodné bydlisko.Počuli sme už veľa rád a názorov typu,že má nárok uplatniť si daňový bonus aj na mňa aj na deti aj keď niesme manželia.No v tomto niesom si istá preto vás prosím o radu.Ďakujem
hena22
06.07.12,09:02
Na vlastné dieťa môže, na Tvoje deti nie. Môže žiadať aj spätne za tie 3 roky ak si ho nepoberala Ty.
Xanti
06.07.12,09:15
Doplním,
na tvoje deti z prvého vzťahu si môže uplatniť daňový bonus až po svadbe s tebou. To že spolu žijete mu tento nárok nedáva.
veronikasad
06.07.12,09:33
Zdravím poraďáci...s priateľom máme dcéru,môže si v práci uplatniť daňový bonus na dcéru aj keď niesme manželia?A môže si uplatniť daňový bonus na moje deti z prvého manželstva?ja nemám nárok keďže som na čiastočnom inv.dôchodku..žijeme spolu v jednej domácnosti 3 roky ale nemá u mňa trvalé ani prechodné bydlisko.Počuli sme už veľa rád a názorov typu,že má nárok uplatniť si daňový bonus aj na mňa aj na deti aj keď niesme manželia.No v tomto niesom si istá preto vás prosím o radu.Ďakujem
Ak zvýrazneným myslíš nezd.časť základu dane na manželku - tak na tú tiež nemá nárok - nie ste manželia.
Danielka1982
06.07.12,15:40
Ďakujem za odpovede :-)