učiteľ začiatočník
06.07.12,15:57
Roku 2011 som nastúpila ako učiteľka do práce. Mala som zmluvu na rok do konca júla 2012, podala som žiadosť o predĺženie zmluvy, tá mi bola predĺžená o rok, do konca júla 2013. O mesiac sa budem vydávať a sťahovať sa do iného mesta. Vzhľadom na to je možné, že si nájdem prácu v tom meste až v auguste. Informovala som o tom svojho riaditeľa a ten so všetkým súhlasil, pričom ma uistil, že dovolenka za august mi automaticky nabehne na základe zmluvy. Ak nenastúpim 27.augusta, nájdu si za mňa náhradu. Dnes, týždeň po podpísaní zmluvy na ďalší rok, odomňa zástupkyňa žiadala do konca júla podať žiadosť, že budem pokračovať (že opäť nastúpim v auguste) a že dovolenku na august vypíšeme potom. Je teda potrebné podať žiadosť, aj napriek tomu, že som už jednu podala a zmluvu už mám a ako je to s dovolenkou, keď som ju nemohla vypísať? Je možné, že zástupkyňa kalkuluje s tým, že odídem a nechce mi umožniť vybrať si dovolenku za august?
ivka70
06.07.12,14:08
Ak nepodpises, tak zmluva konci automaticky v juli.
Nevycerpanu cast dovolenky ti bude musiet zamestnavatel v julovej vyplate preplatit.

Zamestnavatel potrebuje podpisanu zmluvu, lebo on musi vediet, ci ta ma alebo nema odhlasit z poistovni na konci jula alebo nie. To, ze riaditel ti nieco povedal je sice fajn, ale mzdarka musi mat veci v poriadku, riaditel asi ani netusi, co to obnasa.
Takze chod tam este raz a tu zmluvu podpis, pricom sa dohodni, ze keby si si nasla pracu, dohodnete sa k 31.8. na ukonceni PP dohodou. Ak sa tak nedohodnes, budes mat standardnu 2 mesacnu vypovednu dobu.
Alebo ukonci PP s ukoncenim zmluvy v juli, chod sa do 7.8. zaregistrovat na Urade prace a ak mas odpracovane aspon 2 roky z posl. 3 rokov, tak budes mat narok este aj na podporu v nezamestnanosti.
Ak si najdes pracu, evidenciu na UP ukoncis.
učiteľ začiatočník
07.07.12,15:35
Ak nepodpises, tak zmluva konci automaticky v juli.
Nevycerpanu cast dovolenky ti bude musiet zamestnavatel v julovej vyplate preplatit.

Zamestnavatel potrebuje podpisanu zmluvu, lebo on musi vediet, ci ta ma alebo nema odhlasit z poistovni na konci jula alebo nie. To, ze riaditel ti nieco povedal je sice fajn, ale mzdarka musi mat veci v poriadku, riaditel asi ani netusi, co to obnasa.
Takze chod tam este raz a tu zmluvu podpis, pricom sa dohodni, ze keby si si nasla pracu, dohodnete sa k 31.8. na ukonceni PP dohodou. Ak sa tak nedohodnes, budes mat standardnu 2 mesacnu vypovednu dobu.
Alebo ukonci PP s ukoncenim zmluvy v juli, chod sa do 7.8. zaregistrovat na Urade prace a ak mas odpracovane aspon 2 roky z posl. 3 rokov, tak budes mat narok este aj na podporu v nezamestnanosti.
Ak si najdes pracu, evidenciu na UP ukoncis.


ďakujem za odpoveď, ale ako som už napísala, ja som tú zmluvu na ďalší rok už podpísala.preto mi je čudné, že ona chce žiadosť, že budem pokračovať. nikdy som o takej žiadosti nepočula a tiež mi to nikdy nespomenula, až keď sme sa pred prázdninami lúčili, spomenula mi to ,,medzi dverami". prečo mám posielať takúto žiadosť, keď som zmluvu už podpísala?? :confused:
ivka70
08.07.12,13:30
ďakujem za odpoveď, ale ako som už napísala, ja som tú zmluvu na ďalší rok už podpísala.preto mi je čudné, že ona chce žiadosť, že budem pokračovať. nikdy som o takej žiadosti nepočula a tiež mi to nikdy nespomenula, až keď sme sa pred prázdninami lúčili, spomenula mi to ,,medzi dverami". prečo mám posielať takúto žiadosť, keď som zmluvu už podpísala?? :confused:

Z textu mi nebolo zrejme, ze si uz podpisala zmluvu do jula 2013.
v takom pripade vobec netusim ,aku ziadost ma zastupyna na mysli.
Tvoj PP riadne pokracuje.
Jedine ak by si nemala podpisanu ziadost o dovolenku na august .
a tato ziadost je chyba ....tak to by pripadne mohla chciet ...
(dovolenku by si mala mat podpisanu pred cepranim).
učiteľ začiatočník
09.07.12,06:38
Z textu mi nebolo zrejme, ze si uz podpisala zmluvu do jula 2013.
v takom pripade vobec netusim ,aku ziadost ma zastupyna na mysli.
Tvoj PP riadne pokracuje.
Jedine ak by si nemala podpisanu ziadost o dovolenku na august .
a tato ziadost je chyba ....tak to by pripadne mohla chciet ...
(dovolenku by si mala mat podpisanu pred cepranim).


no a presne tam je ten problém, lebo keď sme sa všetci spolu rozprávali, aj riaditeľ aj zástupkyňa, tak ona sa pýtala že ako to teda vyriešime s tou dovolenkou a on povedal, že to nebude žiaden problém, keďže mi automaticky na ďalší rok nabehne dovolenka. no vždy keď som potom spomínala to vypísanie dovolenky ona to stále odsúvala. a nakoniec, keď som si vypísala dovolenku na júl, povedala, že august poriešime potom. ale nič také sa nestalo, dovolenku na august vypísanú nemám. myslíte, že stačí, ak jej pošlem vypísaný papierik na dovolenku?