Darinaanirad
06.07.12,18:30
Prajem dobrýdeň. Mám otázku ohľadom mojej kvalifikácie. Pracujem v detskom domove od r.1982 už 30 rokov, do r. 2009 som pracovala ako vedúca jedálne s ukončenouStrednou hotelovou školou, keďže som vždy túžila pracovať vo výchove od r. 2009som začala pracovať ako pomocná vychovávateľka. V r. 2010 som úspešne ukončila 1.stupeň vysokoškolskéhoštúdia v odbore animátor voľnočasových aktivít – bola som preradená do funkcie vychovávateľky a tu ma v DeD zaradili do 7platovej triedy a 2 pracovnej triedy, kde mi z praxe odobrali 17 rokov –vrajsom bola stále nekvalifikovaná na vychovávateľku. Tohto roku som úspešneukončila II.stupeň VŠ v odbore sociálna pedagogika - na základe toho ma zatriedilido 9 platovej triedy a 2 pracovnej triedy s odrátaním 17-tich rokov, vraj stálenespĺňam požiadavky na 10 platovú triedu, čo by som si chcela potvrdiť, či je to správne zatriedenie a ak nepĺňam, tak prosím odporučajte mi akú školu, alebo odbor si mám ešte urobiť, aby somspĺňala všetky potrebné kvalifikačnépožiadavky na pozíciu vychovávateľky v detskom domove, či stači iba špecialna pedagogika v Metodickom ped.centre. Bola by som Vám veľmi povďačná, keby Ste miodpovedali priamo a k veci, lebo často krát dostávam dvojzmyselné odpovede,alebo iba odkazy na zákony, na ktoré treba skôr právnika, tak mi to veľminepomôže.
Verím, že mi namôj dotaz čo najskôr odpoviete, za čoVám vopred ďakujem.
flaniko
07.08.12,12:54
dobý deň,
aj ja by som bola zvedavá na moje zatriedenie s 12 ročnou praxou a toho roku (v máji) ukončeným vysokoškolským štúdiom II. stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika. je to jednoznačne určené zákonom alebo rozhodujúce slovo má starosta/riaditeľ? zatriedenie do novej platovej triedy je platná odo dňa ukončenia štúdia( natoľko diplomy sme dostali iba v 2. polovici júla mám nárok na vyšší plat aj dodatočne)?
tictac7
07.08.12,13:12
dobý deň,
aj ja by som bola zvedavá na moje zatriedenie s 12 ročnou praxou a toho roku (v máji) ukončeným vysokoškolským štúdiom II. stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika. je to jednoznačne určené zákonom alebo rozhodujúce slovo má starosta/riaditeľ? zatriedenie do novej platovej triedy je platná odo dňa ukončenia štúdia( natoľko diplomy sme dostali iba v 2. polovici júla mám nárok na vyšší plat aj dodatočne)?

k prvej časti otázky sa neviem vyjdariť.
k druhej časti - zaradenie do vyššej platovej triedy nie je možné pred dátumom promócie, teda aktu odovzdania diplomu, aj keď si štátnice úspešne zložila a aj obhájila DP. Je to tak preto, že po tomto dni je Tvoja DP už verejne prístupná a môže sa niekto nájsť, kto ju napadne (že to nie je Tvoja práca, že bola skopírovaná...) a potom by Ti ani diplom nebol v riadnom termíne odovzdaný (ale to je o inom....). Takže nárok máš až po promóciách a väčšinou sa to robí od 1. nasledujúceho dňa. Ešte však závisí aj od toho, či je ukončené vzdelanie to, čo potrebuješ na výkon Tvojej funkcie (toto ale, predpokladám, že je)
flaniko
08.08.12,11:20
vo vyhláške 437/2009 Z.z. z 20. októbra 2009 som našla toto:
Časť XIII. Vychovávateľ
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
...
...
...
13. len v školskom klube detí - aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika,
...
...
...
no škoda, že tam nie je uvedená aj platová trieda.