veronikahroncekova
06.07.12,17:41
Dobry den,chcela by som sa spytat,ako to je teraz v roku 2012,ked som na predlzenej materskej z nepriazniveho zdravotneho stavu,kolko moze byt dieta v skolke,ci aj viac ako 4 hodiny a ci si moze matka privyrobit pracou na dohodu.Dakujem
ivka70
06.07.12,17:10
Pobyt dietata v skolke nie je obmedzeny a matka moze aj pracovat na plny uvazok.
veronikasad
06.07.12,17:54
Dobry den,chcela by som sa spytat,ako to je teraz v roku 2012,ked som na predlzenej materskej z nepriazniveho zdravotneho stavu,kolko moze byt dieta v skolke,ci aj viac ako 4 hodiny a ci si moze matka privyrobit pracou na dohodu.Dakujem

Pozri zákon o zdravotnom poistení
§ 11 Platitelia poistného

(7) Štát je platiteľom poistného za

....
j) fyzickú osobu, ktorá sa osobne celodenne a riadne stará o dieťa vo veku do šiestich rokov,

(9) Osobná celodenná a riadna starostlivosť je na účely tohto zákona starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme jeho fyzického vývinu a duševného vývinu, ktorou sa zabezpečuje najmä jeho výchova, primeraná výživa, hygiena a dodržiavanie liečebno-preventívnych opatrení. Podmienka osobnej celodennej a riadnej starostlivosti o dieťa je splnená aj vtedy, ak dieťa
a) navštevuje jasle, materskú školu, zariadenie, v ktorom je umiestnené na základe rozhodnutia súdu, alebo iné obdobné zariadenie v rozsahu najviac štyri hodiny denne,
ivka70
09.07.12,07:54
Dieta moze byt v skolke aj cely den, akurat ked bude viac ako 4 hodiny denne, musi si matka platit zdravotne poistenie sama.
Ak by mala napr. TPP, tak ZP by bolo platene zo zamestnania.
Ine obmedzenie tam nie je.
Z dohod sa zatial ZP neplati, ale co bude od jesene .... podla planov sa bude ....
zuzume
16.08.12,09:59
dobry den chcela by som sa Vas spytat uvazujem ze si predlzim rodicovsku dovolenku dovod zdravotny stav dietata cize by som dostavala aj rodicak.. mala som maximalnu matersku dovolenku a chcela by som vyuzit aj podporu v nezamestnanosti ci na nu budem mat narok aj po tych styroch rokoch alebo musim ist na nu hned po skonceni rosicovskej dovolenky po tych troch rokoch??
brčko
16.08.12,10:05
Ak ale poberá rodič.príspevok, tak je poistencom štátu podla písmena c) ako poberatel RP, a tam sa návšteva škôlky neskúma
brčko
16.08.12,10:07
toto platí, ak nepoberá RP
brčko
16.08.12,10:39
málo údajov o tvojom prac.pomere, resp. dobrov.poistení v nezam.
ale zákon čo sa týka podpory vraj chcú o rok podstatne zmeniť, tj. nik ti nepovie, ako to bude o rok
zuzume
16.08.12,10:49
prac.pomer stale trva..01/2013 mi konci rodicovsky prispevok a v zamestnani dostanem vypoved, tak by som chcela vyuzit podporu v nezamestnanosti len teraz ked si chcem predlzit ten rodicovsky prispevok ci bude stale platit to ci budem mat narok na tu podporu aj po skonceni tej predlzenej RD...
Mila123
16.08.12,10:51
podľa platných , podotýkam dnešných predpisov áno......
ivka70
16.08.12,10:55
brcko nie ,to plati vseobecne ....
zuzume
16.08.12,10:58
dakujem
brčko
18.08.12,14:36
Dieta moze byt v skolke aj cely den, akurat ked bude viac ako 4 hodiny denne, musi si matka platit zdravotne poistenie sama.
Ak by mala napr. TPP, tak ZP by bolo platene zo zamestnania.
Ine obmedzenie tam nie je.
Z dohod sa zatial ZP neplati, ale co bude od jesene .... podla planov sa bude ....

všeobecne ozaj platí, že podmienka celodennej osobnej a riadnej starostlivosti podla zákona o zdr.poistení je splnená ak dieťa navštevuje napr. škôlku na maax.4hod. denne


ak ale matka poberá RP a dieťa chodí do škôlky napr. na 8hod. podla terajších zákonov to nevadí, lebo je zdr.poistená ako poberatel RP a neskúma sa splnenie podmienky osobnej celodennej a riadnej starostlivosti podla zákona o zdr.poistení.

ak ale už mamička už nepoberá RP, tak bude zdr.poistená štátom ako osoba celodenne osobne a riadne sa starajúca o dieťa do 6rkov len v prípade, že dieťa navštevuje škôlku na max 4hod. dennne (podpisuje vraj o tom prehlásenie)
MatkaMt
16.10.12,16:44
Dobrý deň,chcem sa Vás opýtat,4.9.2012 mal moj syn 3 roky,chcela by som sa opýtat či si mozem poziadat o predlzený rodičovský prispevok,jeho zdravotný stav je sice dobrý tak neviem.Som živnostníčka,a malý chodi aj do skolky,len som slobodna mamička tak preto by som to chcela vyuzit,otec mi na neho neplatí nič,dakujem za radu