marek.so
06.07.12,19:25
Je možné použiť bloček na ktorom je meno vašej firmy aj adresa lebo som v obchode registrovaný ale bolo platené inou osobou a jeho súkromnou platobnou kartou?

Ďakujem
KEJKA
06.07.12,18:04
a kto o tom vie okrem teba?
marek.so
08.07.12,12:44
Nikto? Prečo?
KEJKA
08.07.12,12:46
preto, lebo sa pýtaš.
misoft
08.07.12,13:20
Je to zaplatené? JE! Máš bloček? MÁŠ? Tak čo špekuluješ!
promont maja
09.07.12,04:55
... je na bločku uvedené číslo platobnej karty, alebo meno kupujúceho? ... stretla som sa s niečím podobným ... kolega nakupoval tovar, a ku zľave použil platobnú kartu kamaráta ( ... na bločku bolo uvedené aj meno kamaráta) ... celú transakciu ale uhradili z firemného bežného účtu prostredníctvom firemnej platobnej karty ... no v našom prípade, šlo o kúpu daru do tomboly ( .. v NAY Electronic) ...

.. je tu potrebné ale preukázať, že tento nákup súvisí s mojím podnikaním a len mi ho zaplatil kamarát ( ... a pôžičku od kamaráta podložiť napr. aj zmluvou o pôžičke... ) ...

... možno je namieste, ešte podotknúť, že existuje téma od srsku: ( smernica EÚ) http://www.porada.sk/t193917-fakturacna-smernica.html ... v nej sa chystá zmena okolo vystavovania bločkov z registračných pokladníc ... hlavne tých, ktorých hodnota bude nad 100 eur ... ak na takomto bločku z registračnej pokladnici nebude ( v budúcnosti ...) uvedené meno, adresa atď. kupujúceho = tak nebude možný odpočet DPH z tohto nákupu ...
marek.so
09.07.12,16:45
- je tam vytlačená a uvedená iba celá moja adresa ako kupujúceho ale aj vytlačený záznam o platbe kartou ako aj dátum, čas, číslo karty ale nie celé iba nejaké posledne tri čísla.....ale nie meno
KEJKA
09.07.12,17:12
ked to zúčtuješ v pokladnici firmy, ako svoj nákup............?
Dôležité je, aby nákup súvisel s predmetom podnikania, s dosahovaným príjmom, tržbami.
Zita5
10.07.12,04:31
Je možné použiť bloček na ktorom je meno vašej firmy aj adresa lebo som v obchode registrovaný ale bolo platené inou osobou a jeho súkromnou platobnou kartou?

Ďakujem

V čom spočíval obsah nákupu ? Týkal sa podnikania ? Alebo kamarát spravil nákup pre svoju potrebu , na ktorý použil Vašu registráciu z dôvodu zľavy a Vy chcete o tomto nákupe účtovať ?

Kto platil nie je dôležité, dôležitý je predmet Vášho podnikania a súvis s nákupom .I keď mne by tam vadil nákup a jeho platba inou PK ..teda PK inej osoby .
marek.so
10.07.12,07:21
Všetok materiál a obsah sa týka môjho podnikania akurát ta platba, kde som nemal hotovosť tak sme to riešili takto. Inak bolo to kupované v zahraničí a aj tam ta zákazka bola prevedená.
KEJKA
10.07.12,08:01
Všetok materiál a obsah sa týka môjho podnikania akurát ta platba, kde som nemal hotovosť tak sme to riešili takto. Inak bolo to kupované v zahraničí a aj tam ta zákazka bola prevedená.
a ešte stále sa pýtaš na to isté?
posledná poznámka sa už týka úplne inej problematiky a to DPH, EU-DPH, povinnej registrácie pre DPH v ST, či v EU............. a ty sa trápiš stále s bločkom?
marek.so
10.07.12,09:15
Áno stále na to isté veď je to stále jeden a ten istý blok. aj keď odvediem DPH. Či?
Zita5
10.07.12,09:17
Nie je to stále to isté , zadanie je na účtovanie/neúčtovanie bloku . DPH(príp.registrácia) patrí do sekcie DPH .
marek.so
10.07.12,09:37
Takže možno som zvolil zlú sekciu ale, otázka je stále tá istá, môžem či nemôžem použiť ten blok, pri odvedení DPH (firma je registrovaná na DPH v danej krajine) a použiť ho v účtovníctve?
Llívia
10.07.12,10:14
... je na bločku uvedené číslo platobnej karty, alebo meno kupujúceho? ... stretla som sa s niečím podobným ... kolega nakupoval tovar, a ku zľave použil platobnú kartu kamaráta ( ... na bločku bolo uvedené aj meno kamaráta) ... celú transakciu ale uhradili z firemného bežného účtu prostredníctvom firemnej platobnej karty ... no v našom prípade, šlo o kúpu daru do tomboly ( .. v NAY Electronic) ...

.. je tu potrebné ale preukázať, že tento nákup súvisí s mojím podnikaním a len mi ho zaplatil kamarát ( ... a pôžičku od kamaráta podložiť napr. aj zmluvou o pôžičke... ) ...

... možno je namieste, ešte podotknúť, že existuje téma od srsku: ( smernica EÚ) http://www.porada.sk/t193917-fakturacna-smernica.html ... v nej sa chystá zmena okolo vystavovania bločkov z registračných pokladníc ... hlavne tých, ktorých hodnota bude nad 100 eur ... ak na takomto bločku z registračnej pokladnici nebude ( v budúcnosti ...) uvedené meno, adresa atď. kupujúceho = tak nebude možný odpočet DPH z tohto nákupu ...
Niektoré firmy tlačia meno a údaje odberateľa na bloky z ERP už teraz. Má niekto skúsenosť s tým, že by daňová kontrola vyhadzovala bloky, ak je tam uvedený iný odberateľa než ten, ktorý má blok v účtovníctve? Konkrétne ide o to, že firma "A" založila firmu "A+". Firma "A" už žiadnu činnosť nevyvíja. Činnosť vyvíja len firma "A+", ktorá nakupuje stále od rovnakých dodávateľov a tí na bloky píšu názov firmy "A". Bloky (nákupy) platí firma "A+" a táto aj používa nakúpené veci v súvislosti so svojou podnikateľsou činnosťou.
marjankaj
10.07.12,10:22
Je možné použiť bloček na ktorom je meno vašej firmy aj adresa lebo som v obchode registrovaný ale bolo platené inou osobou a jeho súkromnou platobnou kartou?

Ďakujem

No toaletný papier je lepší.:---
Musíš sa pýtať presnejšie. Na aký účel to chceš použiť.:eek:
promont maja
10.07.12,10:35
Niektoré firmy tlačia meno a údaje odberateľa na bloky z ERP už teraz. Má niekto skúsenosť s tým, že by daňová kontrola vyhadzovala bloky, ak je tam uvedený iný odberateľa než ten, ktorý má blok v účtovníctve? Konkrétne ide o to, že firma "A" založila firmu "A+". Firma "A" už žiadnu činnosť nevyvíja. Činnosť vyvíja len firma "A+", ktorá nakupuje stále od rovnakých dodávateľov a tí na bloky píšu názov firmy "A". Bloky (nákupy) platí firma "A+" a táto aj používa nakúpené veci v súvislosti so svojou podnikateľsou činnosťou.

... mám osobnú skúsenosť, aj keď z trochu iného súdka ... z čias, keď bolo povinnosťou zaplatiť DPH, aby bol nárok na jej odpočet ... pracovníčka DÚ pri daňovej kontrole pre DPH nás požiadala ( .. a dokonca aj počkala ... na mieste ... kým to tak neurobíme ...), aby sme každý jeden doklad z registračnej pokladnice opečiatkovali z druhej strany ( ... asi mali skúsenosť s prenášaním bločkov z jedného účtovníctva do druhého ...)... vyhoveli sme im, však o nič napokon nešlo ...

... ale na Vašom mieste by som také čosi ( .. min. do budúcna ...) zmenila, resp. dala na pravú mieru ...

... a či vám takéto doklady prejdú kontrolou = závisí od kontroly samej a vašich argumentov, či ich nimi presvedčíte ... v každom prípade je dôkazné bremeno na vás ... a nie na daňovej kontrole, ktorá má možnosť "vyrubiť" sankcie aj za nedodržanie ustanovení vo veciach účtovných, nie len daňových ...

... ja osobne, by som požiadala písomne firmu ( ... pretože účtovanie by malo byť o pravdivých skutočnostiach = § 7, ods. 1 Zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve ...), ktorá vám uvádza na bločkoch firmu A ( = nesprávne) a nie firmu A+, aby od toho upustila = aspoň by to bol kýsi "argument", že chybu robí niekto iný (??), a nie vy ... ale s tým, že by som na zmene kupujúceho uvedeného v dokladoch z registračnej pokladnice ( iné IČ DPH ..??, iné IČO ...???) trvala ... = pretože by takto, konieckoncov, pri daňovej kontrole vyvstala otázka, či ozaj firma A nepodniká ... a to na základe základnej poučky pri živnosti: t. j. vo vlastnom mene ... za účelom dosiahnutia zisku ... či?
Llívia
10.07.12,11:10
Ďakujem.