marikaVM10
07.07.12,09:00
Dobrý den prosim o radu mám synceka v oktobri2012 dovrsi 3 roky nakolko sa rozvádzam a behom roka som sa trikrát stahovala ziadost som si podala vjednej skolke v marci este vtermine bolo mi povedane,ze ziadosti uz boli podane v decembri a nemá volne miesto teraz v juny som obvolala vsetky skolky a vsade ma zamietli stým ze nemaju volne miesto co teraz mám robit dostanem rodicovský pokial ostavam sdietatom doma aj nadalej alebo podporu vnezamestnanosti? Nemám kam dat synceka poradte Tie peniaze budu totiz chýbat
veronikasad
07.07.12,07:03
Pokial je dieťa zdravé, rod.príspevok naposledy dostaneš za mesiac, v ktorom dovrší dieťa tri roky. Trval tvoj pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky ?
marikaVM10
07.07.12,10:06
nie pred nástupom na matersku som pracovala len na dohodu a vypoved som dala tesne pred porodom nakolko som sa stahovala na druhy koniec republiky nemám nárok ani na podporu?
veronikasad
07.07.12,10:12
nie pred nástupom na matersku som pracovala len na dohodu a vypoved som dala tesne pred porodom nakolko som sa stahovala na druhy koniec republiky nemám nárok ani na podporu?
bohužial, nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti. Poistenie v nez. počas RD trvá len pri pracovnom pomere. Informuj sa na dávku v hmotnej núdzi.
Katy a R
07.07.12,10:17
Dobrý den prosim o radu mám synceka v oktobri2012 dovrsi 3 roky nakolko sa rozvádzam a behom roka som sa trikrát stahovala ziadost som si podala vjednej skolke v marci este vtermine bolo mi povedane,ze ziadosti uz boli podane v decembri a nemá volne miesto teraz v juny som obvolala vsetky skolky a vsade ma zamietli stým ze nemaju volne miesto co teraz mám robit dostanem rodicovský pokial ostavam sdietatom doma aj nadalej alebo podporu vnezamestnanosti? Nemám kam dat synceka poradte Tie peniaze budu totiz chýbat
v prvom rade treba žiadať otca o výživné .. no a ako je to s dávkou v hmotnej núdzi pozri tu .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
a tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/nahradne-vyzivne.html?page_id=227
ivka70
07.07.12,12:07
Mas narok na vyzivne nielen na dieta ale ja na seba od svojho exmanzela.
Poziadat o vyzivne mozes aj pred rozvodom, nakolko vyzivovacia povinnost otca a manzela je dana zakonom.
Aj keby si ziadala o davku v hmotnej nudzi, toto musis mat poriesene, takze ziadaj co najskor.