Pepops
07.07.12,10:10
Dobrý deň.

Už niekolko rokov sa nevieme dostat automobilom (akýmkoľvek) k nášmu rodinnemu domu či bytu.

Rodinný dom (byt) má asi 50 rokov voľakedy družstevný byt, pozemky na ktorých je mali rôzny ľudia ktorý sa knim hlásili, ale medzi tým im pozemky ukradol istý nemenovaný podnikateľ (na pozemnovom boli sfalšované papiere o vecnom bremene) a urobil s pozemkov golfové ihrisko a zamedzil nám prístup automobilom k domu.

Starosta to má na háku predal mu aj príjazdovú cestu.
Prosím o radu ako mám postupovať nie som právnik a na právnika nemám.:mee:

Vlastníkov pozemku zastupuje charta 77 ale už pred tým tam boli podplatený ludia a nič nerobili.:confused:
Mária27
07.07.12,12:48
Máš nejakého právnika, ktorý by to všetko rozobral a zastupoval by ťa na súde?
Vecné bremeno vám súd môže zriadiť podľa § 151o občianskeho zákonníka:

(3) Ak nie je vlastník stavby zároveň vlastníkom priľahlého pozemku a prístup vlastníka k stavbe nemožno zabezpečiť inak, súd môže na návrh vlastníka stavby zriadiť vecné bremeno v prospech vlastníka stavby spočívajúce v práve cesty cez priľahlý pozemok.
Pepops
17.11.12,10:49
písal som že na právnika nemám a autom sa k domu nevieme dostať už najmenej 5 rokov
draik
17.11.12,11:06
Skontaktujte sa s Centrom právnej pomoci resp. mimovládkami, mohli by Vám pomôcť aj zdarma. Počítajte však s tým, že vecné bremeno spočívajúce v práve prejazdu nemusí byť zadarmo.