Katka6709
07.07.12,11:34
Dobry den,

prosím o radu:

dala som si prerobit byt, praca je uplne zle odvedena /na zburanie/
za pracu som zaplatila zalohy, mam prijmove blocky "zaloha za material","zaloha za pracu", prevod cez internetbanking /cislo uctu jeho priatelky/
dodatocne som zistila, ze dotycny nema zivnostenske opravnenie

mozem argumentovat "neopravnenym obohacovanim" /kedze prijal peniaze, za pracu na ktoru nema opravnenie/, alebo "neopravnenym podnikanim"

vcera sme sa marne snazili dohodnut sa, ale normalne to asi nepojde, mame podat trestne oznamenie, alebo podanie na zivnostensky register?

chcem samozrejme v prvom rade aby mi peniaze vratil, vraj ich uz nema

Dakujem za odpovede
Zita5
07.07.12,09:37
Vopred pred zahájením prác , sa nedalo z Vašej strany overiť, či prácu zadávate podnikateľovi ?Túto otázkzu Vám môžu položiť aj policajti, aj živnostenský úrad .
Katka6709
07.07.12,09:40
Ukladá mi nejaký zákon, preverovať si dodávateľa? Bolo to na odporúčanie, tak ma to ani nenapadlo...až keď som bola nespokojná.
otázka
07.07.12,09:53
Ukladá mi nejaký zákon, preverovať si dodávateľa? Bolo to na odporúčanie, tak ma to ani nenapadlo...až keď som bola nespokojná.
Nijaký zákon Vám to neukladá.....Osobne keď idem investovať zarobené moje resp. naše rodinné peniaze, tak si pooverujem ( myslím tým napr. už len nákup cez net ), či ide o seriózneho dodávateľa....Objednali ste si ho na základe odporúčania ( slovného? ), videli ste jeho skutočne reálne odvedenú prácu? Pred samotným objednaním prác ste dúfam mali nejaký pohovor, kde sa prejednalo čo vlastne požadujete.....osobne by som to dala na papier ( zmluva ).....
Katka6709
07.07.12,09:57
Dakujem za odpoved, ale co teraz dalej? Ako sa mozem branit?
Zita5
07.07.12,10:24
Dakujem za odpoved, ale co teraz dalej? Ako sa mozem branit?

Tak určite by ste sa mali brániť , ale dúfam, že Vám dá odpoveď niekto aj z oblasti práva.

Lebo mne v tomto prípade chýba uzatvorená zmluva,stanovenie si podmienok, riešenie reklamácie a prevzatie stavebných prác, s tým že z protokulu bude zrejmé, čo je nekvalitne spravené a žiadate o odstránenie .A v neposlednom rade jedná sa o občana, bez povolenia na tieto práce .
Zita5
07.07.12,10:28
Myslím, že obdobné niečo ..kde kamarát kamarátovi chce postaviť dom, bez oprávnenia, lenže tam zasa nerieši reklamáciu zle odvedenej práce , tam riešia zdanenie príjmu .Ale taktiež bez oprávnenia na činnosť , to je spoločný znak týchto dvoch tém.
http://www.porada.sk/t179738-p9-prilezitostny-prijem-2011-a.html#post2100008
Katka6709
08.07.12,12:32
Dakujem za odkaz, teraz mam vsak dalsiu otazku, pokial viem o osobe, ktora prijima peniaze za pracu a nema zivnostenske osvedcenie, som povinna to oznamit?