aktaK
16.02.06,12:54
Ohlasili sa nam na vykon dan.kontroly na daň z príjmov FO za rok 2004. Pýtam sa, či je mojou povinnostou ku inventúrnym kartám ihneď, alebo až po vyzvaní doložiť aj faktúry. No že či mam byť hned velmi iniciativna, alebo nemusim. A tiež potom, či mam hned odovzdat ku tomu aj zoznam dlhodobého majetku, resp. inventúrny supis dlhodobého majetku? Nemam skusenosti. Nechcem byt drza, ale ani ako som uz spominala - iniciativna, čo niekedy može byt horsie ako triedny nepriatel :D
STRELEC
16.02.06,11:57
Daňový úrad pri oznámení o začatí daňovej kontroly spravidla aj uvádza aký okruh dokladov od daňovníka požaduje. Zrejme v tomto prípade tak nebolo.
Ku kontrole by som predložil všetky doklady, ktoré viem, že majú byť predložené, teda samozrejme aj všetky inventarizácie majetku a záväzkov. U dlhodobého majetku aj odpisové plány, resp. karty.
Zita5
16.02.06,12:01
Ohlasili sa nam na vykon dan.kontroly na daň z príjmov FO za rok 2004. Pýtam sa, či je mojou povinnostou ku inventúrnym kartám ihneď, alebo až po vyzvaní doložiť aj faktúry. No že či mam byť hned velmi iniciativna, alebo nemusim. A tiež potom, či mam hned odovzdat ku tomu aj zoznam dlhodobého majetku, resp. inventúrny supis dlhodobého majetku? Nemam skusenosti. Nechcem byt drza, ale ani ako som uz spominala - iniciativna, čo niekedy može byt horsie ako triedny nepriatel :D


Nebuď zbytočne iniciatívna .
Priprav im :

VPD
PPD
BV
Došlé faktúry
Odoslané faktúry

Všetky zmluvy , ktoré sa týkali roku 2004/nájomá,lízingová,zmluvy o dielo,kúpne zmluvy , sprostredkovateľské zmluvy , no proste všetky

Peňažný denník
Evidencia záväzkov
Evidencia pohľadávok
Vytlač im výpočet odpisov za príslušný rok, inventúru HIM
Inventúru zásob k 31.12.2004
Pokladničnú knihu
Autoprevádzku

A ak budú potrebovať niečo iné , tak Ťa o to požiadajú a Ty to predložíš .
Len treba zachovať kľud a rozvahu a nedať im najavo , že sa traseš. Kľudne , slušne a budeš vidieť , že aj oni sú len ľudia ako my .;)
aktaK
16.02.06,12:04
Ale tiez či mam predlozit aj tie faktury, nakolko su pozakladane v minulých obdobiach. To znamena, ci automaticky ich mam vyhladat a prilozit ku kartam, alebo nemusim. A tiez este, kto sa podpise pod Inventurny supis majetku (je tam spominana inventarizacna komisia a tiez zodpovedny pracovnik), ked v tomto roku nemal zamestnancov, len samotny jeden majitel - zivnostnik.
STRELEC
16.02.06,12:07
[quote=aktaK]Ale tiez či mam predlozit aj tie faktury, nakolko su pozakladane v minulých obdobiach. Dáš, keď si vyžiadajú.
To znamena, ci automaticky ich mam vyhladat a prilozit ku kartam, alebo nemusim. A tiez este, kto sa podpise pod Inventurny supis majetku (je tam spominana inventarizacna komisia a tiez zodpovedny pracovnik), ked v tomto roku nemal zamestnancov, len samotny jeden majitel - zivnostnik.Podpisuje živnostník. Je súčasne živnostník a aj "všetky komisie".
Zita5
16.02.06,12:11
Ale tiez či mam predlozit aj tie faktury, nakolko su pozakladane v minulých obdobiach. To znamena, ci automaticky ich mam vyhladat a prilozit ku kartam, alebo nemusim. A tiez este, kto sa podpise pod Inventurny supis majetku (je tam spominana inventarizacna komisia a tiez zodpovedny pracovnik), ked v tomto roku nemal zamestnancov, len samotny jeden majitel - zivnostnik.

Záleží od Teba , či si ich pripravíš .:) Ak by sa im niečo nepozdávalo , tak si ich vyžiadajú . Ja som ich nevyberala a ani sa nepýtali na fa o zakúpení HIM . Len si skontrolovali výpočet odpisov .

Ale , ber to s rezervou , každý daniar je iný .;)
aktaK
16.02.06,12:11
Nebuď zbytočne iniciatívna .
Priprav im :

VPD
PPD
BV
Došlé faktúry
Odoslané faktúry

Všetky zmluvy , ktoré sa týkali roku 2004/nájomá,lízingová,zmluvy o dielo,kúpne zmluvy , sprostredkovateľské zmluvy , no proste všetky

Peňažný denník
Evidencia záväzkov
Evidencia pohľadávok
Vytlač im výpočet odpisov za príslušný rok, inventúru HIM
Inventúru zásob k 31.12.2004
Pokladničnú knihu
Autoprevádzku

A ak budú potrebovať niečo iné , tak Ťa o to požiadajú a Ty to predložíš .
Len treba zachovať kľud a rozvahu a nedať im najavo , že sa traseš. Kľudne , slušne a budeš vidieť , že aj oni sú len ľudia ako my .;)

medzitym som dostala odpoved, dakujem .
este sa spytam, preco zmluvy? On prenajima administr.budovu, kakze aj tie zmluvy, co ma medzi nim a najomnikmi?
Boze, ja som nikdy nerobila evidenciu zavazkov a pohladavok. Nestaci dniha doslych a odoslanych faktur, tam to to v podstate vsetko je. Inac on zavazky nema, vsetko vzdy promtne a do bodky uhradi.:D
STRELEC
16.02.06,12:15
[quote=aktaK]medzitym som dostala odpoved, dakujem .
este sa spytam, preco zmluvy? On prenajima administr.budovu, kakze aj tie zmluvy, co ma medzi nim a najomnikmi?V zmluvách sú vyjadrené aj vzájomné finančné vzťahy, napríklad aj ktor znáša náklady na prevádzkovú údržbu a opravy.
Boze, ja som nikdy nerobila evidenciu zavazkov a pohladavok. Nestaci dniha doslych a odoslanych faktur, tam to to v podstate vsetko je. Inac on zavazky nema, vsetko vzdy promtne a do bodky uhradi. Kým to uhradil, bol to jeho neuhradený záväzok. Okrem fakturačného styku sú ďalšími záväzkami napr. poistné za vozidlo, leasing, splátky niečoho, splácanie úveru ...
Zita5
16.02.06,12:18
medzitym som dostala odpoved, dakujem .
este sa spytam, preco zmluvy? On prenajima administr.budovu, kakze aj tie zmluvy, co ma medzi nim a najomnikmi?
Boze, ja som nikdy nerobila evidenciu zavazkov a pohladavok. Nestaci dniha doslych a odoslanych faktur, tam to to v podstate vsetko je. Inac on zavazky nema, vsetko vzdy promtne a do bodky uhradi.:D

Veďto je evidencia . Aby si tam mala poznačené dátum prijatia a odoslania úhrad , a akým dokladom to bolo zaúčtované . To neva , že nemá záväzky , ale Ty musíš predložiť záväzky všeobecne za rok 2004 - evidenciu - podľa Teba knihu;)

Nájomné zmluvy určite .
aktaK
16.02.06,12:19
A tiez sa priznam, mali sme ku 2 budovam technicke zhodnotenie. A mne to system akosi nebral, nevedela som tam navysit OC o to technicke zhodnotenie a tak som na to vystavila 3 samostatne karty ( po tri roky kazdy rok jednu), ale odpisy som dodrzala tak ako mali byt, ale zaokruhlenim kazda karta smerom hore, takze asi 3 koruny mi tam nesedia. Co s tym? Mam sa priznat aka som blba ja viem ze to malo byt sucastou tej jednej karty. Alebo rucne vystavit karty tak ako mali byt v tom roku, proste to zlucit.
Zita5
16.02.06,12:21
Bolo by dobré , aby so dopredu nič nerozprávala , kde máš chybu , na to sú tam , aby to našli . Nič neprerábaj .
STRELEC
16.02.06,12:22
Nechal by som to už tak. Podstatu máš dobrú - správne zúčtovanie. Neskreslila si daňový základ a pradepodobne si si to urobila tak, aby to bolo prehľadné..
STRELEC
16.02.06,12:24
Zitka - si šikovnejšia!
Alebo že by som mal pomalší internet? Nie - vyhováram sa
aktaK
16.02.06,12:24
dakujem Vam vsetkym medzitym velmi pekne. aj za tu trpezlivost. kiezby som Vám aj ja raz pomohla.
STRELEC
16.02.06,12:26
[quote=aktaK]dakujem Vam vsetkym medzitym velmi pekne. aj za tu trpezlivost. kiezby som Vám aj ja raz pomohla. ... a Zitke by som dal bod za komplexnosť.
Zita5
16.02.06,12:34
[quote=aktaK]dakujem Vam vsetkym medzitym velmi pekne. aj za tu trpezlivost. kiezby som Vám aj ja raz pomohla. ... a Zitke by som dal bod za komplexnosť.


Strelec , ako mne , však sme sa dopĺnali navzájom :) ;) . To by nebolo spravodlivé .:rolleyes:


Vieš , som v tom doma :p :p , ale práve teraz prežívam DK , ale v pohode , dáko sa daniari okolo mňa točia , zrejme mám dobrý rok .;) :cool:
STRELEC
16.02.06,12:42
[quote=Zita5][quote=STRELEC]
...To by nebolo spravodlivé .... Ale bolo! .... dáko sa daniari okolo mňa točia , zrejme mám dobrý rok .;) :cool: Aj ja. Od októbra som mal 5 kontrol u FO! Najviac ma dojala pani, ktorá silou-mocou chcela 24.01.!!! prejednávať kontrolu. Ani náhodou!!!
aktaK
16.02.06,12:47
Este raz dakujem. Je mi to trapne ze len beriem a nedavam...
Po kontrole sa ozvem a dam Vám vediet, na co mi neprisli, respektive, na co vsetko mi prisli. No a ked sa neozvem, tak som si to hodila :D
Precizna sice som, az velmi, ale zaroven vidim, ze vela veci mi unika a odkedy so na Porade som skor aktak, ako katka...:eek: :eek: :eek:

este dodam, asi po 8 mesiacoch som sa odvazila na Poprade na nieco sa opytat.:confused:
Jeden skusajuci na VS nam totiz povedal: a teraz sa pytajte a podla toho ako sa spytate, ja budem vediet ako na tom ste. a nepytal sa nikto :mee:
Zita5
16.02.06,12:51
Este raz dakujem. Je mi to trapne ze len beriem a nedavam...
Po kontrole sa ozvem a dam Vám vediet, na co mi neprisli, respektive, na co vsetko mi prisli. No a ked sa neozvem, tak som si to hodila :D
Precizna sice som, az velmi, ale zaroven vidim, ze vela veci mi unika a odkedy so na Porade som skor aktak, ako katka...:eek: :eek: :eek:


Katka , pokiaľ sa nemáš čoho báť / nazvem to otvorene neobchádzate zákon pod ..../ tak buď úplne kľudná . Čo sa týka chýb , tie robíme všetci . ;)

Ak bude po kontrole , oživ tému a napíš ako to dopadlo . Držím palce .:cool: :)
STRELEC
16.02.06,12:52
Este raz dakujem. Je mi to trapne ze len beriem a nedavam...
Po kontrole sa ozvem a dam Vám vediet, na co mi neprisli, respektive, na co vsetko mi prisli. No a ked sa neozvem, tak som si to hodila :D
Precizna sice som, az velmi, ale zaroven vidim, ze vela veci mi unika a odkedy so na Porade som skor aktak, ako katka...:eek: :eek: :eek:
Všetci niekedy dávame a niekedy dostávame. Tému som si dal medzi sledované - práve kvôli výsledku. Ten je vždy zaujímavý. A skúsenosti z priebehu. To je na nezaplatenie. Môžem sa potom orientovať pri tých ďalších kontrolách.
Teda: veľa zdaru!!!
mmj
20.03.06,11:54
to: akta K - na VS som sa "ozyvala" stale:)) pripajam sa k tym zvedavcom na vysledok kontroly z DU. Predpokladam, ze u teba uz prebehla. nám sa ohlasili dnes, ze by chceli prist uz tento tyzden. kontrola: dan z prijmu 2004 ide o PO. pridu v pondelok 27.03.06. v ramci odlahcenia "tazivej" atmosfery som navrhala nasmu konatelovi, ci im nenavrhneme skontrolovat aj r. 2005 - nech to mame jednym vrzom za sebou:)) slaby pokus o zart - nezasmial sa:(
mmj
27.04.06,05:57
zaver nasej danovej kontroly:
kontrolou strávili 3 dni. chceli dokladovat zmluvy o najmoch.presli si vsetky FA, PPD,VPD, ID, odpisy, kontrolovali oznamovaciu povinnost FO nad 100.000, suvahu, vysledovku, pohyby na uctoch, dan.priznanie - pripocitat a odpocitat polozky. hoci som na zaciatku nemala z nich dobry pocit, lebo clovek nikdy nevie co najdu a ako to obhajite a navyse r. 2004 robila moja predchodkyna. ako ludia vsak boli mili a a my sme obisli bez akejkolvek pokuty, takze mi boli este milsi.:D dufam, ze tieto pozitvne dojmy z "danovakov" mi zostanu co najdlhsie:D :D aj pri dalsich kontrolach a prajem to aj vam
bezradná
27.04.06,08:57
Pre mmj:
Bože ako vám závidím, že to už máte za sebou. Ja tu mám tiež kontrolu, síce je to DPH(čo viem, že sem nepatrí priamo), tak mi držte palce!
bezradná
27.04.06,09:22
Už to mám za sebou aj ja !!! Všetko bolo O.K.
aktaK
29.05.06,10:15
Tak už mam svoju 1. kontrolu DU za sebou aj ja, konečne...
V prvom rade dakujem vsetkym, ktorí mi poradili. A poradili mi velmi dobre, a samozrejme aj ukludnili.
Kontrola sa pretiahla zo zdravotnych dovodov jedneho z kontrolorov. Inac trvala necele dva tyzdne. Co sa tyka pracovnikov, boli velmi slusni a dokonca sa snazili aj vtipkovat:rolleyes: Dodatocne im trebalo zaniest len kopiu ZL a jednu poistnu zmluvu. Karty k odpisom HIM som dala ozaj len tie, ktore sa tykali daneho roka a k tomu inventarizaciu. Starsie faktury, resp.kupne zmluvy suvisiace s odpismi ich v podstate nezaujimali.
Co sa tyka samotneho uctovnictva, bolo to bez vyhrad, az na to, ze podnikatel sa dobrovolne priznal, ze uziva motorove vozidla na sukromne ucely z 20 percent, t.j. tam bol upraveny DZ, a tym padom dan o cca 2 tis.
Opakujem, nik na neho z pracovnikov netlacil, len sa ho na to opytali a on uznal tych 20 percent.
Trosku vacsi problem je v tom, ze sme za 1.stvrtrok 2004 prekrocili obrat o cca 55 tis., to zn. mali sme obrat cca 805 tis a to znaci ze sme sa mali nasledne stat platcami DPH. Podotykam, ze potom sme ten obrat neprekročili, myslim tym 2 a 3 stvrtrok 2004 a od 1.1.2005 sme sa stali dobrovolnymi platcami DPH. Zatial to vyzera na pokutu 18 tis. Neviete mi poradit, ma zmysel sa odvolavat? Momentalne i tak mame koeficient 0,6. Nastastie podnikatel sa k tomu stavia sportovo a vyjadril sa, ze je s mojou pracou velmi spokojny. Mna to ale mrzi..:mee:
Bola tam nejaka zmena v obrate od 1.5., ked sme vchadzali do EU? Vraj tam sa viaceri kopli, ale celkom som to nepochopila...:confused:
Zita5
29.05.06,10:27
Tak už mam svoju 1. kontrolu DU za sebou aj ja, konečne...
V prvom rade dakujem vsetkym, ktorí mi poradili. A poradili mi velmi dobre, a samozrejme aj ukludnili.
Kontrola sa pretiahla zo zdravotnych dovodov jedneho z kontrolorov. Inac trvala necele dva tyzdne. Co sa tyka pracovnikov, boli velmi slusni a dokonca sa snazili aj vtipkovat:rolleyes: Dodatocne im trebalo zaniest len kopiu ZL a jednu poistnu zmluvu. Karty k odpisom HIM som dala ozaj len tie, ktore sa tykali daneho roka a k tomu inventarizaciu. Starsie faktury, resp.kupne zmluvy suvisiace s odpismi ich v podstate nezaujimali.
Co sa tyka samotneho uctovnictva, bolo to bez vyhrad, az na to, ze podnikatel sa dobrovolne priznal, ze uziva motorove vozidla na sukromne ucely z 20 percent, t.j. tam bol upraveny DZ, a tym padom dan o cca 2 tis.
Opakujem, nik na neho z pracovnikov netlacil, len sa ho na to opytali a on uznal tych 20 percent.
Trosku vacsi problem je v tom, ze sme za 1.stvrtrok 2004 prekrocili obrat o cca 55 tis., to zn. mali sme obrat cca 805 tis a to znaci ze sme sa mali nasledne stat platcami DPH. Podotykam, ze potom sme ten obrat neprekročili, myslim tym 2 a 3 stvrtrok 2004 a od 1.1.2005 sme sa stali dobrovolnymi platcami DPH. Zatial to vyzera na pokutu 18 tis. Neviete mi poradit, ma zmysel sa odvolavat? Momentalne i tak mame koeficient 0,6. Nastastie podnikatel sa k tomu stavia sportovo a vyjadril sa, ze je s mojou pracou velmi spokojny. Mna to ale mrzi..:mee:
Bola tam nejaka zmena v obrate od 1.5., ked sme vchadzali do EU? Vraj tam sa viaceri kopli, ale celkom som to nepochopila...:confused:

No vidíš , super gratulujem .:) Páči sa mi prístup kontrolovaného podnikateľa a v neposlednom rade aj kontrolórov .

S odvolaním myslím nespravíte nič , raz ste to prešvihli , čo už s tým narobíte , neviem aké argumenty by sa hľadali .:rolleyes:

Od 1.5.2004 sa už menil obrat , ktorý bol 1 500 000 Sk .Pozri zákon 222/2004 platný od 1.5.2004 § 4 odst.1
majag
10.07.06,06:16
Prosím ako dopadla táto daňová kontrola,
pýtam sa lebo u mna velmi velmi zle
Zita5
10.07.06,06:18
A čo Ti našli chybu v účtovaní alebo niečo iné ?
STRELEC
11.07.06,05:03
Prosím ako dopadla táto daňová kontrola,
pýtam sa lebo u mna velmi velmi zle Pokiaľ máš problém, skús ho naformulovať. Zrejme niekto bude vedieť pomôcť, poradiť, napísať svoju skúsenosť.
Riešením určite nie je ani taká veľľľľmi neurčitá otázka v SS-ke (poslala si ju zrejme nielen mne). Určite by stálo za to využiť "vyhľadávanie" na Porade pred založením témy, či napísaním príspevku. Aspoň mne sa to osvedčilo.
Podotýkam ešte, že Tvoje príspevky som si pozrel. Nebol tam náznak otázky.
aktaK
11.07.06,08:14
Majag, asi sa pytas mna, ako dopadla danova kontrola, nakolko som bola zadavatel temy. Uz som to napisala v prispevku 25. No, dobre i zle. Tiez z toho nemam dobry pocit a hlavne s odstupom casu mam aj vycitky svedomia a aj sa hanbim,ze som ten obrat presvihla. Proste sprosta chyba...
Dopadla Tvoja kontrola asi tak nejak, alebo este horsie?
Katka
bv_alexandra
18.08.06,14:04
Prosím skúsenejších o radu, ako som už v inej téme písala, máme dobabrané celé účtovníctvo za rok 2005. Momentálne sa pracuje na rekonštrukcii tohto účtovníctva a čo čert nechcel práve som prevzala dopis z DÚ že v 09/2006 nás čaká daňová kontrola na r. 2005. Tým pádom to zrejme znamená že dodatočne DP už podať nemôžme, prosím Vás ako to máme skúsiť vyriešiť aby bolo dobre. Myslite že by bolo rozumne osobne zájsť na DU a vysvetliť im situáciu a popýtať ich či sa nedá stiahnuť tá kontrola aby sme mohli podať DP a potom nech nas skontrolujú. Alebo ako to vyriešiť čo najmenej bolestne. :rolleyes:
Ninna
18.08.06,14:08
teraz už neurobíte absolutne nič. Kontrolu nestiahnu to by chcel každý.Mali ste nato čas vlastne doteraz. Bohužiaľ.
Zdeni
18.08.06,18:19
Prosím skúsenejších o radu, ako som už v inej téme písala, máme dobabrané celé účtovníctvo za rok 2005. Momentálne sa pracuje na rekonštrukcii tohto účtovníctva a čo čert nechcel práve som prevzala dopis z DÚ že v 09/2006 nás čaká daňová kontrola na r. 2005. Tým pádom to zrejme znamená že dodatočne DP už podať nemôžme, prosím Vás ako to máme skúsiť vyriešiť aby bolo dobre. Myslite že by bolo rozumne osobne zájsť na DU a vysvetliť im situáciu a popýtať ich či sa nedá stiahnuť tá kontrola aby sme mohli podať DP a potom nech nas skontrolujú. Alebo ako to vyriešiť čo najmenej bolestne. :rolleyes:
Čo znamená dobabrané? Chýbajú doklady, alebo je niečo zle zaúčtované?
Ak ste to začali rekonštruovať - to znamená že asi viete ako to dať do poriadku. Takže podľa môjho názoru všetko ostatné bokom /okrem Porady;) / a venovať sa dňom i nocou rekonštrukcii. Ale dá sa aj dohodnúť s DÚ, no na všetko sú lehoty:
Správca dane doručí daňovému subjektu písomné oznámenie o výkone daňovej kontroly. Toto oznámenie musí obsahovať miesto a deň začatia daňovej kontroly, druh kontrolovanej dane a kontrolované zdaňovacie obdobie. Ak z dôvodov na strane daňového subjektu nemožno začať daňovú kontrolu v deň uvedený v oznámení o výkone daňovej kontroly, daňový subjekt je povinný túto skutočnosť do 8 dní od doručenia oznámenia o výkone daňovej kontroly oznámiť správcovi dane a dohodnúť so správcom dane iný deň začatia daňovej kontroly, pričom daňová kontrola sa nesmie začať neskôr ako 40 dní od doručenia oznámenia o výkone daňovej kontroly. k nedôjde k dohode medzi daňovým subjektom a správcom dane o začatí daňovej kontroly, považuje sa štyridsiaty deň za deň začatia daňovej kontroly. Ak daňový subjekt neumožní vykonať daňovú kontrolu, správca dane je oprávnený zistiť základ dane a určiť daň podľa § 29 ods. 6; o takomto postupe je správca dane povinný vyhotoviť protokol o určení dane podľa pomôcok, pričom sa postupuje podľa odsekov 10 až 13 s výnimkou odseku 11 písm. g) a h); v takom prípade správca dane uvedie pomôcky, ktoré použil.
bv_alexandra
19.08.06,06:39
Dobabrane že určite sa bude meniť základ dane, sú tam zaúčtované fa ktoré vraj nie sú nákladom / pokuty / pokiaľ nie su zaplatené a pod. Potrebovali by sme podať dodatočné DP. Ak som spravne pochopila, tak DÚ nam môže vyhovieť len v tom že preloží kontrolu, ale dodatočne už aj tak nemôžme podať, alebo......?
KEJKA
19.08.06,07:32
presne tak, posunie vám to, ale nezruší. Takže už to len skor upraviť esteticky, a nechať to na nich.
Pokuty nejdú do základu dane ani po zaplatení, takže faktúry mohli byť zaúčtované ale do VNZD a nie do VOZD.
Zita5
05.09.06,08:39
Výsledok daňovej kontroly u klienta .........plátca DPH ......jednoduché účtovníctvo.Kontrola roku 2005 .


- Samotná SZČO bez zamestnancov vlastnila 2 mobilné telefóny......SZČO + manželka .......napriek môjmu upozorneniu trval na účtovaní do účtovníctva a aj naďalej trvá . Oba boli T-mobil.
Pri kontrole jeden mobil bol vyhodený z výdavkov + DPH . Vôbec ma to neprekvapuje.;)

- vyhodené dva bloky z nákupu PHM .....ofotená kópia ....ale vyblednutý ba až čistý originál .


Inak ostatné v poriadku .


P.S. Na účtovanie telefónov mám svoj osobitný názor , ktorý je poznať aj z mojich príspevkov na porade , ale čo ma veľmi udivuje ...zasa tie vyblednuté bločky .
otázka
05.09.06,08:49
To je jasné, že keď nemá zamestnanca je na hlavu, aby si uplatňoval 2 mobily z tej istej siete. Nabudúce Ti už dúfam veriť bude./Niektorí sa tvária, že pojedli všetku múdrosť sveta, preto je čudné že si to účto nerobia sami/.
Zita5
05.09.06,08:53
To je jasné, že keď nemá zamestnanca je na hlavu, aby si uplatňoval 2 mobily z tej istej siete. Nabudúce Ti už dúfam veriť bude./Niektorí sa tvária, že pojedli všetku múdrosť sveta, preto je čudné že si to účto nerobia sami/.

Veď práve ....... i napriek kontrole ten druhý telefón chce účtovať aj v roku 2006 a v roku 2007 ho zruší .

Ale ja som si jeho želanie dala aj na papier .;)
renocka99
12.03.09,17:33
A ako sa postupuje, keď prebehla kontrola a vyhodili mu nejake náklady a on chce podať dodatočné DP za r.2006 aby si tam miesto toho vyhodeného dal neuplatnené odpisy. DPH samozrejme zaplatí na základe výmeru.
Zoltán Kovács
12.03.09,17:35
A ako sa postupuje, keď prebehla kontrola a vyhodili mu nejake náklady a on chce podať dodatočné DP za r.2006 aby si tam miesto toho vyhodeného dal neuplatnené odpisy. DPH samozrejme zaplatí na základe výmeru.

To už nie je možné.
renocka99
12.03.09,17:39
Nie je žiadna možnosť nahradiť ten vyhadzov?
Zoltán Kovács
12.03.09,17:42
Nie je žiadna možnosť nahradiť ten vyhadzov?

Nie
renocka99
12.03.09,18:11
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.
Paula
12.03.09,18:52
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.



Vy máte evidované a zaúčtované faktúry, dodávateľ nie. Vy máte dôkaz o tom, že dodávateľ vám dodal tovar alebo službu ? Prevzatie tovaru či služby z vašej strany na ich faktúre alebo dodacom či zákazkovom liste? Niekto za prevzatie zodpovedný je a potvrdenie prevzatia tovaru/služby s podpisom aj odovzdávajúceho by bolo tým zabezpečením.
Zoltán Kovács
12.03.09,18:56
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.

Ak išlo o platbu pre fyzickú osobu, a suma bola vyššia ako 100 tisíc, tak bola nahlasovacia povinnosť na DÚ. Ja také nahlásenie posielam aj dodávateľovi, potom si 2x premyslí či to prizná alebo nie.
Zita5
12.03.09,18:56
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.

Je to inak nespravodlivé , ak skutočne dodanie tovaru , alebo služby nastalo .
Podľa môjho názoru , ak by to tak bolo skutočne , že dodanie tovaru a služby nastalo , tak daňová kontrola práve naopak , mala by dorubiť daň z príjmov protistrane , ktorá tieto príjmy zatajila a nie odberateľovi vyhodiť z nákladov FA .
Paula
12.03.09,19:12
A asi chýba dôkaz o prevzatí dodania, aby sa dalo brániť.
srska
12.03.09,19:12
asi je dodávateľská firma na miestne príslušnom DÚ na "black liste" a ešte má možno aj dlhodobo pridelený rating minimálne D