neonka
07.07.12,19:21
Neviem či ma nevysmejete. Mám problém - psychické týranie. Nie manželom, ani iným mužom. Sestrou. Som slobodná, mám syna a bývam s rodičmi v rodinnom dome. Starám sa o nich, sú už starí, tak behám s nimi po lekároch, nakupujem, upratujem, prispievam im na živobytie. Pretože syn je už skoro dospelý, môj otec mi dovolil urobiť si z jednej izby, ktorá bola doteraz neobývaná a v nej veľký neporiadok, aby som si z nej postupne urobila obývateľnú miestnosť. Izbu, v ktorej sme bývali so synom, som prenechala jemu. A teraz problém. Sestra, ktorá je slobodná a bezdetná, oveľa staršia, má svoju vlastnú izbu, zúri, že izbu mám ja, pritom má k dispozícii ešte viac izieb ako ja, ale by musela do nich investovať. Doteraz, kým som do zariadenia a opravy izby neinvestovala ja, nezaujímala sa o ňu. Teraz mi vykrikuje, že som ju okradla, vulgárne mi nadáva, aj na verejnosti, kradne a schováva mi osobné veci, kradne jedlo, nehradí elektrinu, neupratuje, nevarí, nestará sa o rodičov, uráža ma, budí ma v noci, kritizuje môj vzhľad, no proste ubližuje mi. ako môže. Pritom vulgárne nadáva aj otcovi, že mi izbu dal. Nemám ale na to doklad, tak sa bojím, že po smrti rodičov prídem o ťažko nasporené peniaze na rekonštrukciu izby. Pokiaľ sestra nie je doma, čo je dosť často, je všetko v poriadku, ale keď príde, všetko si to vynahradí nadávaním. Pritom len ja dávam všetok čas a peniaze do údržby nášho domu a rodičom.
Dá sa toto všetko nejako vyriešiť? Som z nej po dvoch mozgových porážkach, neviem ako dlho to vydržím....
pepsikova
07.07.12,17:50
..súrodenecké vzťahy sú všelijaké...ale ja by som spočítala náklady, ktoré si dala do prerábky izby a strčila ich sestre pod nos s tým, že ak ti to preplatí, izbu jej necháš...ale samozrejme aj s tým, čo si dala za robotu, snahu, nájsť robotníkov, tvoj čas a nervy k tomu..vyčíslila by som jej hodnotu a nech sa páči!..ak by mala nejaké reči, prípadne nádavky, tak jej s úsmevom poviem, že domáci teror je na trestné oznámenie a ty,ako chorá žena, každý súd proti nej vyhráš a budeš žiadať finančné odškodnenie za týranie...a ak by ani to nezabralo, dáš je ultimátum-buď sa bude starať ona o všetko a aj o rodičov,alebo podáš to trestné oznámenie za týranie!..nemáš čo prehrať!..
...a svoju izbu si zamykaj, nemá tam čo hladať a brať ti tvoj majetok..
Dav
07.07.12,18:00
Prešla som si Tvoje príspevky - to koľkí píšete pod jedným nickom? Máš skoro dospelého syna alebo 11 ročnú dcéru? Bývaš s bratom alebo so sestrou? Trošku to upresni. Problém, ktorý opisuješ, je dosť vážny, ale nebudem jediná, kto si pozrie aj ďalšie Tvoje príspevky...
neonka
11.07.12,17:49
treba pozerať čo sa pýtam teraz. nie je to jedno, čo je pred tým?
willma
11.07.12,19:51
nie je to jedno, lebo keď niekto prečíta všetky príspevky, dospeje k názoru, že ďalší vrták na Porade.
vladismenko
11.07.12,20:06
Zdravím, dosť zaujímavé to čítať. Ja sa pokúsim stručne poradiť, možno to pomôže.
1.) Najprv by som jej povedal "Podľa seba súdim teba" - nech sa naštve :)
2.) Spravil by som niečo také: http://www.kombiprogram.sk/fileadmin/Images/Rodinne_domy/Domy_21/Dom_21/dom21_prizemie_alt5.jpg
kde by som vypočítal, koľko izieb obýva ona a koľko vy.
3.) Pripomenúť jej, že tak isto ako vy, býva tiež v tomto dome, ktorý nie je JEJ. A tiež upozorniť, že ste do rekonštrukcie investovali z vlastných zdrojov. Tiež to dať na papier (keby sa dalo aj overiť notárom :D)
4.) nech povie v čom ste ju okradla. Ale nech to povie v konkrétnych veciach, tak sa môžete pohnúť ďalej (napríklad v porovnaní, čo má ona a čo vy)

Poznámka: mnoho ľudí vie najviac naštvať to, keď si ich nevšímate, prípadne sa neznervózňujete. Stále s úsmevom. Ušetríte nervy a zdravie hlavne sebe :)