diablixx
07.07.12,23:47
Dobry den ,

Uz viac ako 10 rokov mame viaceri spolocnici vytvorenu s.r.o. ,ktora doteraz nevykonavala absolutne ziadnu činnosť. Viete mi poradit, co mame robit, resp. co nas moze postihnut v nasledujucich veciach?

1. Doteraz sme nepresli na EUR. Budeme automaticky za to sankciovany ak to chceme dat do poriadku?

2.Od vzniku nebola vedena uctovna evidencia, teda nebolo robene ani uctovne zavierky, je mozne bez postihu to vybavit resp. ako mozeme postupovat ?

Dakujem.
Pikoška
08.07.12,04:37
Tento štát celkom určite ani nepostrehol, že v OR trčí takáto firma, čo nemá v ZL žiadne dokumenty. Takých je na Slovensku za vagón a vôbec nič sa nedeje. Takže môžeš byť celkom pokojný. A ten jeden fiktívny vklad, čo ste tam akože pri zriadení spoločnosti vložili prerátať možno vieš, ak už by prišlo na lámanie chleba:). Pokiaľ ste teda nepoužili firmu, síce nečinnú, na prievan s odépehačkovanými faktúrami.;)
diablixx
08.07.12,11:32
Teda ak chceme, aby s.r.o. začala fungovať ,stačí prejsť na EUR a nestarať sa o ročné závierky do roku 2012 ?Zároveň podotýkam, neboli podané ani daňové priznania. Je to tak jednoduché ? Je možné podať teraz nulové daňové priznanie a dostať pokutu len 66E ? -> Ak som správne pochopil, čo som zisťoval. Alebo možu chcieť vysvetlenie za nepodané predchadzajúce daňové priznania, teda ani nepodávať ?

Určite sme nič nedávali na firmu. Vznikla kvoli jednému projektu, ktorý ani nezačal.
KEJKA
08.07.12,12:28
DU pravdepodobne skôr či neskôr zistí, že nie sú podané DPPO, a vyzve vás k ich podaniu. V stanovenej lehote budete musieť reagovať. Ako a či bude pokutovať? Podľa mňa áno, ved sa namáhajú získať peniaze za každú cenu.
zamborskyjan
08.07.12,14:23
Ja by som si DP za všetky roky v kľude pripravil a odovzdal na DU. Nečakal by som keď DU ma vyzve. Aj Tak to bude DU požadovať, pritom stanoví termín, potom by som sa nemusel naháňať.
diablixx
08.07.12,15:19
Tato alternátiva odovzať im DP je dobrá, dúfam, že im to bude stačiť za posledných 5 rokov. Ostatné beriem ako premlcané.
KEJKA
08.07.12,15:44
ja by som si DPPO pripravila a počkala na výzvu. Ak im podáš sám, budú to považovať za oneskorené podanie a môžu vyrubiť automaticky pokutu 1659 EUR.
Reagovať na výzvu za istých okolností môže by bez pokuty, treba však dodržať stanovený termín, obvykle 8-15 dní..
diablixx
08.07.12,16:29
Možem sa opytať za akých okolností je to možné bez pokuty ? Už čítam vyše hodinu zákon o správe daní a nenašiel som nič čo sa týka tejto veci. Možno hľadám v zlom zákone. A ďakujem zatiaľ za rady :)
marjankaj
08.07.12,16:39
Možem sa opytať za akých okolností je to možné bez pokuty ? Už čítam vyše hodinu zákon o správe daní a nenašiel som nič čo sa týka tejto veci. Možno hľadám v zlom zákone. A ďakujem zatiaľ za rady :)
Po piatich rokoch. Ale ak by si teraz zrazu podal daňové priznanie, tak sa možno zobudia a spočítajú ti to. Máte vôbec pridelené DIČ?
promont maja
09.07.12,04:45
... nemáte pozastavenú živnosť? ... ale asi nemáte ... priznám sa, nemám potuchy na aké najdlhšie obdobie sa takáto živnosť dá pozastaviť ... hoci, ak ma pamäť neklame, tak kedysi to bolo minimálne na 6 mesiacov a maximálne na tri roky ... po týchto troch rokoch je automaticky obnovená, ak si ju teda opäť nepozastavíte ... ale, myslím si, že daňové priznanie k dani z príjmu bude aj tak potrebné odovzdávať ... keďže som nemala ešte takýto prípad, tak by som si tieto moje informácie na vašom mieste radšej ešte preverila ... = je to len moja úvaha ... či?

P.S: Ospravedlňujem sa, ak som mimo témy ... je mi jasné, že sa bavíme o nefunkčnej s.r.o. a nie o živnosti ... len ... ak mám vedomosť o tom, že nebudem vyvíjať žiadnu podnikateľskú činnosť = tak by som si, ja osobne, vyriešila najprv veci okolo živnosti, oznamovacej povinností v rámci odvodov .. a neposledne aj daní ...
Pikoška
10.07.12,12:29
Teda ak chceme, aby s.r.o. začala fungovať ,stačí prejsť na EUR a nestarať sa o ročné závierky do roku 2012 ?Zároveň podotýkam, neboli podané ani daňové priznania. Je to tak jednoduché ? Je možné podať teraz nulové daňové priznanie a dostať pokutu len 66E ? -> Ak som správne pochopil, čo som zisťoval. Alebo možu chcieť vysvetlenie za nepodané predchadzajúce daňové priznania, teda ani nepodávať ?

Určite sme nič nedávali na firmu. Vznikla kvoli jednému projektu, ktorý ani nezačal.Táto spoločnosť je minimálne 8 rokov v zmysle OZ § 68 súca na zrušenie porušením minimálne dvoch paragrafových znení.Ťažko Ti radiť na základe Tebou podaných informácií. Ak vznikla spoločnosť na istú dobu, tak by mala byť zrušená z objektívneho dôvodu uplynutím času. Tie doťahovačky s účtovníctvom, s daňovými priznaniami a ich ukladaním do ZL si vcelku ani prakticky neviem predstaviť.
promont maja
10.07.12,12:46
... od nového roka tu máme " register účtovných závierok" ( ustanovenia Štvrtej časti Zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve: http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-od-31-12-2011-a.html ) ... takže by som zvážila predchádzajúcu radu ( ... ktorá vôbec nie je od veci ... ale ...) ... keď tak uvažujem, k výmazu spoločnosti z Obchodného registra je potrebný súhlas správcu dane ... a ak spomínaný register účtovných závierok bude riešený prostredníctvom daňovej správy ...?? ... výsledok, a následky s tým spojené, je možné si ľahko domyslieť ... a ak bude existovať aj isté elektronické "prepojenie" z Obchodným registrom .. ?


Táto spoločnosť je minimálne 8 rokov v zmysle OZ § 68 súca na zrušenie porušením minimálne dvoch paragrafových znení. ... Ak vznikla spoločnosť na istú dobu, tak by mala byť zrušená z objektívneho dôvodu uplynutím času.

... ale, aj cez toto všetko, rada je to veľmi dobrá ... pretože raz tú nečinnú sro-čku bude potrebné vymazať z Obchodného registra ... a nechať veci po starom ... ? ...
katka30
02.08.12,11:18
Už teraz ORSR začína posielať výzvy na vloženie účtovných uzávierok do zbierky listín a vyhrážajú sa zrušením firmy. Takže či chceš, alebo nechceš, budeš musieť podať DP na DÚ a následne vložiť uzávierky do ORSR
Economic
04.08.12,09:06
Môj názor je taký, že OR by si mal plniť svoju kontrolnú funkciu a ozaj začať firmy čistiť, resp. postihovať, pokiaľ si nedoložia do Zbierky listín účtovnú závierku, resp. neprekonvertovali ani vklady z Sk na Euro.