miku0204
08.07.12,11:09
Zdravím :)
Som študentkou VŠ a poberateľkou sirotského dôchodku. Rozhodla som sa však zmeniť VŠ, pričom by som chcela študovať externe. Neviem však, či by som ako externý študent mala stále nárok na sirotské dávky. Vie mi niekto v danej veci poradiť, prosím?
Tiež by ma zaujímalo, či budem dostávať za mesiace august september sirotské, ak teraz ukončím oficiálne svoje doterajšie štúdium?
Vopred ďakujem pekne za odpovede.
Janiela
08.07.12,09:32
nie, syn je polosirota a viem, že ak by chcel študovať, tak len ako denný študent, ináč mu sirotský dôchodok zoberú
Katy a R
08.07.12,11:11
Zdravím :)
Som študentkou VŠ a poberateľkou sirotského dôchodku. Rozhodla som sa však zmeniť VŠ, pričom by som chcela študovať externe. Neviem však, či by som ako externý študent mala stále nárok na sirotské dávky. Vie mi niekto v danej veci poradiť, prosím?
Tiež by ma zaujímalo, či budem dostávať za mesiace august september sirotské, ak teraz ukončím oficiálne svoje doterajšie štúdium?
Vopred ďakujem pekne za odpovede.
o podmienkach hovorí § 76 zák o SP .. musí ísť o nezaopatrené dieťa do 26 rokov.
a definíciu nezaopatreného dieťaťa aj sústavnú prípravu máš tu .. http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2012-a.html#9
huawei1
08.07.12,12:15
moze studovat len denne, pri externom studiu mu to zoberu
mona091
08.07.12,17:42
minule som volala na SP, kde ma informovali, ze sirotsky dochodok moze dieta poberat aj pri externej forme studia
Janiela
10.07.12,12:38
pýtala by som oporu v zákone