danoBA
08.07.12,15:50
uvazujem nad kupou tychto aut, ktore z nich je "lepsie" alebo mate s nim skusenost...ake pre a proti
zamborskyjan
08.07.12,13:58
Ja som si kúpil na konci roka 2011 novú KIA RIO. Som spokojný.Je to šikovné autíčko.
Ice dive
08.07.12,14:05
uvazujem nad kupou tychto aut, ktore z nich je "lepsie" alebo mate s nim skusenost...ake pre a proti

je to absolútne jedno, nakoľko je to koncepčne jedno a to isté auto, vyrábané pod inou značkou... je to to isté ako suzuki wagon R+ vs. Opel Agila, suzuki SX4 vs. Fiat Sedici, citroen saxo vs peugeot 106... kúp to, ku ktorej značke máš lepšiu preferenciu, čo sa týka kvality a spracovania je to to isté... kii je podstatne viac, t.j. ak sa chceš odlíšiť tak choď do hyundaia...
MarcoM
08.07.12,14:35
Hyundai sa aj menej kradne, keďže ich po SR behá poredšie.
zamborskyjan
08.07.12,17:09
je to absolútne jedno, nakoľko je to koncepčne jedno a to isté auto, vyrábané pod inou značkou... je to to isté ako suzuki wagon R+ vs. Opel Agila, suzuki SX4 vs. Fiat Sedici, citroen saxo vs peugeot 106... kúp to, ku ktorej značke máš lepšiu preferenciu, čo sa týka kvality a spracovania je to to isté... kii je podstatne viac, t.j. ak sa chceš odlíšiť tak choď do hyundaia...

to je každého vec vkusu, aké si auto kúpi.
ludmilla
08.07.12,19:20
Tiež so toho názoru, že je to jedno veď sú ako dvojičky :). Mám Hyundai ix35, som veľmi spokojná, predtým som jazdila na Hyundai Santa Fe a bola som tiež spokojná.
Taserda
09.07.12,06:19
Daj prácu nasim ľuďom a ber to žilinské.
Ice dive
09.07.12,08:15
to je každého vec vkusu, aké si auto kúpi.

ani nie tak vkusu, ako finančných možností... ale v podstate máš pravdu...
Ice dive
09.07.12,08:20
Hyundai sa aj menej kradne, keďže ich po SR behá poredšie.

tak odvážne tvrdenie... keďže ich menej chodí... tak je o ne menší záujem zo strany kupujúceho ako aj zo strany zlodejov...ale štatisticky to tak byť nemusí... raz som videl štatistiku, kde LADA mala až 256 % úbytok ukradnutých áut k novým registráciám... a v absolútnych číslach sa ich v danom roku predalo 56 ks a ukradlo sa ich 143 ks... čo ani jedno ani druhé nie je závratné číslo... čo sa predaja ako aj krádeží týka..
MarcoM
09.07.12,08:36
Ice dive (http://www.porada.sk/member.php?u=94831): Ja čo som videl štatistiku odcudzených vozidiel za rok 2010, keď som kupoval auto, tak Hyundai dopadol veľmi, veľmi slušne. Ja som to netvrdil na základe môjho výmyslu, ale na základe danej štatistiky. Vtedy sa predalo už neviem aké presné číslo áut značky Hyundai, ale ukradnutých bolo 1 ks aj to bol Santa Fé a zhodou okolností ho aj polícia našla.
majkii
09.07.12,19:35
Na KII ma odrádza jedna zásadná vec, prešiel som si viaceré fóra, kde sa majitelia dosť sťažujú na množstvo drobných porúch, od vŕzgania sediadiel, opierok hlavy, cez bubliny na prístrojovej doske až po poruchy motora najmä 1,7 GDi. pozri napr. tu
http://www.kia-club.org/viewforum.php?f=158

Potom mi vadili niektoré detaily ako napr. absurdne umiestnenie tlačidla palubného počítača na prístrojovej doske a pod.
Napriek tomu KIA Sportage si myslím že je dobrá voľba, bral by som ho vo výbave EX. Sám som nad týmto autom uvažoval, ale smerujem skôr k inému pragmatickejšiemu rozhodnutiu - MPV.
day
09.07.12,19:54
jednoznacne cervena Kia Sportage
lujza.j
09.07.12,19:57
jednoznacne cervena Kia Sportage
ne-é...čierna;)
Ice dive
10.07.12,06:07
Ice dive (http://www.porada.sk/member.php?u=94831): Ja čo som videl štatistiku odcudzených vozidiel za rok 2010, keď som kupoval auto, tak Hyundai dopadol veľmi, veľmi slušne. Ja som to netvrdil na základe môjho výmyslu, ale na základe danej štatistiky. Vtedy sa predalo už neviem aké presné číslo áut značky Hyundai, ale ukradnutých bolo 1 ks aj to bol Santa Fé a zhodou okolností ho aj polícia našla.

no kradnú sa tie autá, po ktorých je dopyt a z ktorých sa dajú používať náhradné diely... kto by už kradol korejca, alebo japonca... keď diely nie sú unifikované, a nikto nebude riskovať, že ho čapnú v nejakej kradnutej káre ako je japonské alebo korejské auto... keď už riskovať, tak v nejakej káre ako X6, MLko a audi a pod... tvoje auto sa našlo asi len pre to, že sa chcel niekto povoziť a nie ukradnúť ho... sám vidíš, že za rok 2010 sa kradli prevažne značky, ktorých predaje sú tiež značne vysoko, čo je spôsobené najmä dopytom po náhradných dieloch...
http://www.autoalarmy.sk/files/images/editor/zna__ka2010.jpg

a samotné poisťovne tvrdia skôr, že vyššie je riziko havárie auta, ako jeho krádež...
rsg
17.07.12,11:14
Skor si dobre zisti podmienky zaruky u oboch, do detailov, na co sa vztahuju realne, lebo reklamne slogany nie vzdy vystihuju realitu. Tieto obe auta su dobre vyzerajuce, ale technologicky zastarale. O kvalite sa nebudem vyjadrovat, lebo kazdy ma ine naroky. Ak mozes, prezisti si od ludi, co maju auto v okoli skusenosti s konkretnym servisom, kam budes chodit, pristup k rieseniu problemov, ochota, atd.
PS: isiel som v oboch, ale nekupil by som si ani jedno :)
Nokerla
17.07.12,11:18
rsg,

a v com sa mlady pan vozia?
rsg
17.07.12,11:53
Zamerne som neuviedol, aby som tu nepocul slovanske nareky. Ale ked chces vediet, tak Honda Civic a Audi A6.
PS: este som zabudol sluzobne - od Octavie, cez Peugeoty, Passaty az po Superba
lujza.j
17.07.12,14:13
Skor si dobre zisti podmienky zaruky u oboch, do detailov, na co sa vztahuju realne, lebo reklamne slogany nie vzdy vystihuju realitu. Tieto obe auta su dobre vyzerajuce, ale technologicky zastarale. O kvalite sa nebudem vyjadrovat, lebo kazdy ma ine naroky. Ak mozes, prezisti si od ludi, co maju auto v okoli skusenosti s konkretnym servisom, kam budes chodit, pristup k rieseniu problemov, ochota, atd.
PS: isiel som v oboch, ale nekupil by som si ani jedno :)
mimotemya tvoje káry sú akýže ročník výroby...lebo poznám také silácke reči že ročník 96, ale je to BMW:D pre mňa stará kára pre dotyčného hlavne že to je BMW:D
rsg
18.07.12,04:17
Nehovorim? Raz darmo, sme narod slovensky. Vek 2 roky. A silacke reci nemam, toto je tema Kia/Hyundai. Ake auto musim mat, aby som mohol povedat svoj nazor?
Indeed
18.07.12,05:15
www.autobazar.eu/forum
buchač
18.07.12,05:40
Skor si dobre zisti podmienky zaruky u oboch, do detailov, na co sa vztahuju realne, lebo reklamne slogany nie vzdy vystihuju realitu. Tieto obe auta su dobre vyzerajuce, ale technologicky zastarale. O kvalite sa nebudem vyjadrovat, lebo kazdy ma ine naroky. Ak mozes, prezisti si od ludi, co maju auto v okoli skusenosti s konkretnym servisom, kam budes chodit, pristup k rieseniu problemov, ochota, atd.
PS: isiel som v oboch, ale nekupil by som si ani jedno :)
...hm ........technologicky zastaralé ???........čo tento výraz znamená ???
Dnes si kúpiš notebook .
Prídeš domov , rozbalíš , zapojíš do zdroja - nabiješ baterku poriadne ...medzitým pozrieš návody , príručky ...
Nainštaluješ nejaký ten program podľa svojho a podobne serepetičky , aby si mohol fungovať na nete....
Všeho všudy to má trvanie maximálne 24 hodín ( a to už je veľká časová os )...
Následne sa pripojíš na net a pozrieš si , čo je nového vo svete ...
Si zvedavý , že čo za fasa mašinku máš doma , tak pozrieš recenzie ....
...a ajhľa , medzitým sa na trhu objavil výrobok o tej istej firmy ....lepší , rýchlejší , výkonnejší .....

A si technologicky zastaralý aj s tou svojou mašinou ....
Tak ako tie autá , tie Ťa tiež odvezú z bodu A do bodu B ...no sú akože technologicky zastaralé ???....že nemajú tie naj vychytávky ???


Išiel si ????......alebo šoféroval ???.....raz , dva krát alebo dokonca tri krát ?
Ja som sa tiež " viezol " v lietadle ( že Boening )...no netrúfam si povedať , či bolo technologicky zastaralé ...
...a o kúpe tiež nejak neuvažujem...:---
Indeed
18.07.12,06:21
"Boening" ?? To je čo za firma ? Daj do Google a uvidíš,že ti nenajde to na čo myslíš.
Indeed
18.07.12,06:23
Aj "technologicky zastaralé" auta možu lepšie fungovať a byť spoľahlivejšie ako najmodernejšie technicky "vyspelé" auta

svoje by o tom vedeli rozprávať majitelia najnovších dieselov CR s DPF filtrom

napr. 2.0 TDi od koncernu
comodo
18.07.12,06:36
Skor si dobre zisti podmienky zaruky u oboch, do detailov, na co sa vztahuju realne, lebo reklamne slogany nie vzdy vystihuju realitu. Tieto obe auta su dobre vyzerajuce, ale technologicky zastarale. O kvalite sa nebudem vyjadrovat, lebo kazdy ma ine naroky. Ak mozes, prezisti si od ludi, co maju auto v okoli skusenosti s konkretnym servisom, kam budes chodit, pristup k rieseniu problemov, ochota, atd.
PS: isiel som v oboch, ale nekupil by som si ani jedno :)

Hm. Prosim o radu - a ktore auta s cenou do 20000 nie su technologicky zastarale ?
K tej Kii a Hjundaju - mne zase ten design pripada prilis kozmicky. Aby to o 4 roky neboli uz gycovite tvary !!!
buchač
18.07.12,06:43
...a nie je jedno ???...Boening a či Boeing...???...neslovíčkar , lebo začnem aj ja ...:-)
bubkoch
18.07.12,07:16
Tieto obe auta su dobre vyzerajuce, ale technologicky zastarale. O kvalite sa nebudem vyjadrovat, lebo kazdy ma ine naroky.

lol, ty nevies o com pises ... aku zastaralu technologiu mas na mysli ?
tie auta sa vyrabaju najmodernejsou vyrobnou technologiou ... alebo mas na mysli kvalitu suciastok a dielov v aute ?
námatkovo cvvt motory v hyindaj/kia su najmodernejsie a najlepsie atmosfericke stvorvalce s variabilnym casovanim ake len dnes existuju, dalej H/K ma napr. viacprvkovu zadnu napravu, čo ani dnes nie je uplne bezne ... tak o akej zastaralosti to melies ? :D
bjuty smis
18.07.12,08:06
bubkoch, neznevažujem tie motory...
ale tvoje tvrdenie je mimoriadne odvážne,.....z čoho vychádzaš, že sú najlepšie ???
a prečo si myslíš, že atmosferické sú najlepšie ????

alebo to myslíš tak, že najlepší atmosféricky( podla teba a ešte neviem koho) je lepší, ako všetky ostatné ??
bubkoch
18.07.12,08:16
bubkoch, neznevažujem tie motory...
ale tvoje tvrdenie je mimoriadne odvážne,.....z čoho vychádzaš, že sú najlepšie ???
a prečo si myslíš, že atmosferické sú najlepšie ????

alebo to myslíš tak, že najlepší atmosféricky( podla teba a ešte neviem koho) je lepší, ako všetky ostatné ??

nepisal som ze atmosfericke su najlepsie, ale to, ze cvvt od H/K su najlepsie v ramci triedy atmosferickych motorov
t.j. vezmi si napr. 1,6 cvvt 92 kW alebo 1,6 GDI 99 kW a myslim ze nenajdes iny lepsi atmosfericky 1,6 motor ...
bjuty smis
18.07.12,09:27
nepisal som ze atmosfericke su najlepsie, ale to, ze cvvt od H/K su najlepsie v ramci triedy atmosferickych motorov
t.j. vezmi si napr. 1,6 cvvt 92 kW alebo 1,6 GDI 99 kW a myslim ze nenajdes iny lepsi atmosfericky 1,6 motor ...


až tak ich nesledujem, ale určite najdem ovela lepšie motory 1,6...
a atmosferické motory dnes už naozaj sú "zastaralé", aj šikmíči plánujú postupne ich náhradu
ale j ich určite neodsudzujem, naopak obdivujem silné atmosférické motory..
rsg
18.07.12,11:44
bubkoch - predavas tych korejcov, alebo si vlastnik jedneho z nich? :confused: Ja som sa v nich viezol-pardon, soferoval, lebo sofera este nemam, par sto kilometrov. K tej technickej "dokonalosti", ktoru tu opisujes, by sme sa mohli dlho bavit. Ja som mal o nej debatu s dvoma auto vyvojarmi, ktory boli aj Koreii a nieco o tom vedia, a zbytocne sa hadat s niekym, kto si zastava svoju oblubenu znacku. Ale aj tak, pre bezneho cloveka to moze byt jedno, dolezita je spolahlivost, a servis. Staci si precitat podmienky zaruky, porovnat s inymi znackami, a rozhodnut sa. PS: je mi jasne, ze kto si vybera medzi Kia/Hyundai si nebude kupovat medveda alebo bavora. Ale isto su aj ine znacky za rozumny peniaz, kde ti nebudu hlavu balamutit 7 rocnou zarukou...

Toto som nasiel len tak v rychlosti: http://www.hyundai.phorum.cz/viewtopic.php?f=6&t=490&start=40
bubkoch
18.07.12,11:58
bubkoch - predavas tych korejcov, alebo si vlastnik jedneho z nich? :confused: Ja som sa v nich viezol-pardon, soferoval, lebo sofera este nemam, par sto kilometrov. K tej technickej "dokonalosti", ktoru tu opisujes, by sme sa mohli dlho bavit. Ja som mal o nej debatu s dvoma auto vyvojarmi, ktory boli aj Koreii a nieco o tom vedia, a zbytocne sa hadat s niekym, kto si zastava svoju oblubenu znacku. Ale aj tak, pre bezneho cloveka to moze byt jedno, dolezita je spolahlivost, a servis. Staci si precitat podmienky zaruky, porovnat s inymi znackami, a rozhodnut sa. PS: je mi jasne, ze kto si vybera medzi Kia/Hyundai si nebude kupovat medveda alebo bavora. Ale isto su aj ine znacky za rozumny peniaz, kde ti nebudu hlavu balamutit 7 rocnou zarukou...

1. na zaklade coho si prisiel na to ze H/K je moja oblubena znacka ? lebo som napisal nezaujate fakty ktore nepasuju to tvojej obmedzenej schemy ? :)
2. clovek pre ktoreho je dolezita spolahlivost, velka znaciek okrem H/K na vyber nema
3. 5r zaruka ktoru dava Hyundai je skutocna, neobmedzena, bez skrytych podmienok ... staci ist na hyundai forum ... ktory iny vyrobca dava aspon podobnu zaruku ?
4. porovnavat mercedes a BMW s hyundai, no to si fakt mimo ... uvedomujes si ze tvoja veta "kto si vybera medzi Kia/Hyundai si nebude kupovat medveda alebo bavora." plati pre akukolvek znacku (peugeot, ford, skoda, honda, citroen, fiat, opel, renault ...) ktorou nahradis Kia/hyundai ?
bjuty smis
18.07.12,11:59
bubkoch, s tým bodom 2. si zabil :)

ostatné súhlas...
rsg
18.07.12,12:11
1. Ano, mas pravdu. Som obmedzeny, lebo H/K by som si nikdy nekupil. Nebudem ti vysvetlovat, co su fakty, lebo to by bolo zbytocne.
2. Teraz som si uz uplne isty, ze si velky fanusik korejcov, tak ti zelam, nech ti to dlho vydrzi.
3. To je super, verim, ze po 4roch rokoch vsetkych budu vitat v servise a vsetko im zadarmo opravia. Tusim si idem ten H/K kupit :eek:
4. Neporovnavam, je to ina trieda. A verim, ze napr. Ford,, Toyota, Honda, Opel su kvalitnejsie auta za porovnatelnu cenu. Ale nemam vlastne statistiky poruchovosti, takze to nebudem udavat ako fakt. (ja tie zaplatene neuznavam, ale od mechanikov a vyvojarov sa kadeco dozvies, popytaj sa)

Verim, ze tvoj H/K optimizmus ti dlho vydrzi. Peace
bubkoch
18.07.12,12:28
1. Ano, mas pravdu. Som obmedzeny, lebo H/K by som si nikdy nekupil. Nebudem ti vysvetlovat, co su fakty, lebo to by bolo zbytocne.
2. Teraz som si uz uplne isty, ze si velky fanusik korejcov, tak ti zelam, nech ti to dlho vydrzi.
3. To je super, verim, ze po 4roch rokoch vsetkych budu vitat v servise a vsetko im zadarmo opravia. Tusim si idem ten H/K kupit :eek:
4. Neporovnavam, je to ina trieda. A verim, ze napr. Ford,, Toyota, Honda, Opel su kvalitnejsie auta za porovnatelnu cenu. Ale nemam vlastne statistiky poruchovosti, takze to nebudem udavat ako fakt. (ja tie zaplatene neuznavam, ale od mechanikov a vyvojarov sa kadeco dozvies, popytaj sa)

Verim, ze tvoj H/K optimizmus ti dlho vydrzi. Peace


mne su zaplatene stats ukradnute, rovnako ako reci mechanikov a vyvojarov ... v bode 2 si ma odhalil :D vlastnim nepretrzite od roku 1997 momentalne uz v poradi 4-teho korejca a predstav si, za 15 rokov ani jeden z tych 4 nemal poruchu ... prvy som kupil ako 5-rocny a bol u mna 1rok, druhy som mal novy 10 rokov, treti novy 5 rokov a ten stvrty novy druhy rok, okrem beznej udrzby som servis nikdy nevidel ... :)
nikde som netvrdil ze v ramci zaruky VSETKO opravia, rec je o zavadach, poruchach, nie o vymene ziaroviek alebo tlmicov ...
a ano, za tych 15 rokov mi preslo (alebo v rodine) rukami mnozstvo inych znaciek, aj z tych tebou menovanych "kvalitnych" ... a viem, ze nikdy v zivote si nekupim nijakeho francuza ani nemca ...

a btw: moja prva reakcia bola na tvoj prispevok o zastaralosti H/K ... tu zastaralost si nikde nevysvetlil, namiesto toho sa debata posunula uplne inam ...
ludmilla
21.07.12,05:45
bubkoch - predavas tych korejcov, alebo si vlastnik jedneho z nich? :confused: Ja som sa v nich viezol-pardon, soferoval, lebo sofera este nemam, par sto kilometrov. K tej technickej "dokonalosti", ktoru tu opisujes, by sme sa mohli dlho bavit. Ja som mal o nej debatu s dvoma auto vyvojarmi, ktory boli aj Koreii a nieco o tom vedia, a zbytocne sa hadat s niekym, kto si zastava svoju oblubenu znacku. Ale aj tak, pre bezneho cloveka to moze byt jedno, dolezita je spolahlivost, a servis. Staci si precitat podmienky zaruky, porovnat s inymi znackami, a rozhodnut sa. PS: je mi jasne, ze kto si vybera medzi Kia/Hyundai si nebude kupovat medveda alebo bavora. Ale isto su aj ine znacky za rozumny peniaz, kde ti nebudu hlavu balamutit 7 rocnou zarukou...

Toto som nasiel len tak v rychlosti: http://www.hyundai.phorum.cz/viewtopic.php?f=6&t=490&start=40


Vidíš tebe je jasné :), rozhodovala som sa medzi 2 autami Hyundai ix35 a BMW X1, rozhodovanie bolo ťažké, ale nakoniec som vybrala ix35. Prečo? Pretože auto má slúžiť mne a nie ja jemu.
Predtým som už mala Santa Fe 2x úplne bezporuchové - maximálna spokojnosť, ix35 zatiaľ tiež bez problémov ale zatiaľ mám len 17000km, takže ešte nemôžem hodnotiť. Toto je moja vlastná skúsenosť, nie skúsenosť niekoho, kto toto auto nevlastní a má len načítané a napočúvané. Skutočne nie je to ani bavorák, ani medveď je to len obyčajný hyndai :D všetky 3 bez jedinej poruchy. Vždy musím mať auto, ktorému budem pánom ja, nikdy nie naopak:)
Nandrolon
21.07.12,06:07
čo je pravda na tom, že môj sen BMW X6 má v papieroch iba 4 miesta???
Neviem či je to sranda, alebo fakt, ale na druhej strane kto si kúpi bugatti veyron asi nebude voziť celú famíliu do obchodov za 40 litrov/100 km.....
Ale tá X6-ka ma zaujíma. minule som si ju zo srandy konfiguroval a vyšla by ma 122 000 eur.....
Čo má teda v techničáku ???
Nokerla
21.07.12,07:00
Ano, je to iba 4 miestne.
Nandrolon
21.07.12,07:16
.... tým pádom ho vyraďujem zo svojich snov..... Ak by som aj 1 krát do roka potreboval odviezť 5 ľudí, čo sa určite stane, nebudem ich viezť v 4-miestnom aute /aby ma tam nejaký "buzernat" s priemyslovkou buzeroval/....... aj keď "TO" štvormiestné auto je s veľkým "T", ale mali to zapracovať aj do techničáku - lebo vzadu je viac miesta ako v 2 x hocijaké auto..... A dúfam, že X5 je "papierovo" robené ako 5-miestne.....
Nokerla
23.07.12,09:08
/aby ma tam nejaký "buzernat" s priemyslovkou buzeroval/

WTF ? ....to kupujes auto pre seba ci pre niekoho ineho?
Nandrolon
23.07.12,09:11
zatiaľ ho nekupujem, iba sa dívam do budúcnosti a rozmýšľam čo by bolo keby ...
bjuty smis
23.07.12,10:13
tak podávaj lotto dalej :)
Nandrolon
23.07.12,10:20
za 4-5 rokov budú ceny ojazdených trošku iné.....
PS: lotto nepodávam, radšej tie peniaze prepijem, je to užitočnejšie :-)))))
darnell
21.03.13,21:23
buchač
22.03.13,05:23
lujza.j
22.03.13,06:02
mimotemy chlapi, zadavatel sa uz rozhoduje medzi inymi vózami......tema z 07/2012;)