janon
08.07.12,17:16
Zdravím Vás, mám otázku ohľadom obchodovania na internetových burzách... Chcem sa spýtať ak obchodujem na burze forex... a keď kúpim pomocou softwaru napr. ropu ... alebo inú komoditu budem ju fyzicky vlasniť ? ako ju dostanem ?
mattto
08.07.12,16:58
príde ti cisterna pred barák, pi veľa minerálok, aby si mal prázdne fľaše :D :D

NAOZAJ, NAOZAJ SA NEPÚŠŤAJ do tradingu
g.martin
08.07.12,17:01
Ahoj,
Forex je trh, na ktorom sa obchodujú menové páry...Ty už vravíš o komoditnom trhu, ak chceš kúpiť ropu. Ty vlastne kupuješ kontrakt pred termínom dodania (ak si sa rozhodol byť špekulantom), takže určite v čase kúpy nevlastníš žiadnu ropu, iba si zaviazaný, že ju kúpiš dajme tomu o rok alebo skorej. Toto obchodovanie na burze na aké sa ty pýtaš je špekulácia na pohyb ceny, teda kúpiť lacno a predať drahšie alebo opačne (krátka pozícia). Je toho veľa, len študuj, ak ťa to zaujalo. Na nete je plno informácií/literatúry o obchodovaní. Ja osobne nevidím v obchodovaní na burze možnosť zárobku, ale tiež som bol ohúrený týmito vecami asi tak pred tromi rokmi :)
janon
08.07.12,17:04
JJ a prečo tam nie je možnosť zárobku? v čom je problém ???
a s tým dodaním ... keď kupim predám drahšie tak ako to vlastne dodám nejaku komoditu ak ju ani realne nemám ?
g.martin
08.07.12,17:15
Pretože nie je to jednoduché...Istý čas som komunikoval s ľudmi, čo špekulovali s realnymi peniazmi a boli vačšinou v strate. Tí čo vykazovali aký-taký zisk, tak v porovnaní s vynaloženým časom a úsilím nestál za to. Ale existujú aj experti, ktorí sa týmto živia...
Ako som vravel, ty kupuješ kontrakt (teda dúfam, že si dobre pamatám, čo som si naštudoval :D), teda sa zavazuješ, že v budúcnosti kúpiš ropu, ale ty ten kontrakt pred expiration date (ak sa to tak nazýva) predáš niekomu inému ! a buď natom zarobíš alebo stratíš
janon
08.07.12,17:22
aha čiže keď mu ten kontrakt predám tak už ručí on že tu ropu napr .. alebo inu komoditu dodá... tak ,?
g.martin
08.07.12,17:25
áno, že ju on kúpi :)