christian980
08.07.12,19:22
Dobry den, mam otazku. Som zivnostnikom a aj konatelom v sro. Prijal som zamestnancov, ale omylom boli prihlaseny do soc. poist. ako zamestnanco FO. Ako je mozne prehlasit si ich na s.r.o.?Dakujem
Tweety
08.07.12,17:24
Dobry den, mam otazku. Som zivnostnikom a aj konatelom v sro. Prijal som zamestnancov, ale omylom boli prihlaseny do soc. poist. ako zamestnanco FO. Ako je mozne prehlasit si ich na s.r.o.?Dakujem
Cez RLFO zrušiť prihlášku FO a urobiť nové prihlásenie na sro.
KEJKA
08.07.12,17:51
Dobry den, mam otazku. Som zivnostnikom a aj konatelom v sro. Prijal som zamestnancov, ale omylom boli prihlaseny do soc. poist. ako zamestnanco FO. Ako je mozne prehlasit si ich na s.r.o.?Dakujem
dosť dobre nerozumiem, ved ty musíš prihlásiť zam-cov a na RLFO uviesť identifikačné údaje sro. Predtým musí byť v SP ako sro registrovaný. Tu niekde nastala chyba?
a pri konkrétnom zam-covi zašktneš, či je HPP, či dohoda, pravidelný a nepravidelý príjem,....ak si to tam uvioedol - napr. HPP, tak tam už chyba nemôže byť, či?
ešte môže byť, že si aj SZČO aj sro, a oba subjekty sú v SP registrované ako zam-lia. Omylom si zam-cov prihlásil ako zam-cov SZČO? To by som si vedela vysvetliť a opraviť skutoneč iba odhláškou a novou prihláškou. Pozor však na dátumy nástupu a prihlásenia - aby si nebol v omeškaní.