SLSP
09.07.12,07:42
Dobrý deň, ozval sa exmanžel, že by rád videl svoje dieťa. Na tom by nebolo nič zlé, veď má na neho právo, lenže nejavil záujem 4 roky (takmer od narodenia), čiže dieťa ho nepozná.
Máte niekto skúsenosti s podobným prípadom? Ako pripraviť dieťa na stretnutie s ním?
Ďakujem za pomoc.
pepsikova
09.07.12,05:56
..dieťa sa určite niekedy pýtalo, prečo nemá ocka..a tak by som nejako naviedla rozhovor na túto otázku a spýtala sa, či by sa chcelo stretnúť s ockom a čo na to povie, keby ho prišiel navštíviť...a tak nejako by som sa rozhovorila o tom, že návšteva ocka by mohla byť zážitok, ktorý dieťatko ešte nemalo a nezabudni dodať, že budeš s ním, aby nemalo strach, že ho máš menej rada, to deti sem-tam majú...malému dieťaťu sa ťažko vysvetluje, prečo a prečo,ale musí mať pocit istoty u teba...a na to stretnutie choď s ním...
...a predtým by som u exmanžela vysondovala, či jeho záujem je dlhodobejší, či len tak-zmyslel si a ide!..lebo aj to je dôležité, aby dieťa nebolo sklamané, že prišiel len raz a nemalo pocit viny, že ho nechce...
SLSP
09.07.12,06:12
Len čo poviem, kde bol doteraz? Prečo nebol s nami? Ide o 4 ročné dieťa....
Mila123
09.07.12,06:35
čo si mu povedala, keď sa pýtalo, že kde je náš tatino?
SLSP
09.07.12,07:03
Nepadla taká otázka... Keď nastúpila do škôlky, spýtala sa, kto je to ocko, ja som jej odpovedala podľa pokynov detského psychológa ... "vieš, niektoré detičky majú ockov aj mamičky, a niektoré majú len ockov a niektoré len mamičky" ... uspokojila sa s touto odpoveďou.
Zita5
09.07.12,07:10
Ja si myslím, že práve teraz prvý kontakt treba konzultovať s detskou psychologičkou a tiež som toho názoru, že styk prvé dni by mal byť za prítomnosti matky .
SLSP
09.07.12,07:38
Áno, už mám u nej termín. Len som bola zvedavá na osobné skúsenosti mamičiek... lebo často je teória iná ako prax...
Zita5
09.07.12,07:48
Detičky sú nevyspytateľné, toto je vážny krok vo Vašom prípade .Treba s tým aj opatrne narábať a mal by byť ohľaduplný a trpezlivý aj otec . Dieťa nie je vec, ktorú len tak premiestnime. Dcérka má už 4 roky a o to je to horšie .Je viac vnímavá .