LubicaN
16.02.06,13:41
Ahojte poraďáci,
prišla mi fa z ČR na prepravu z ČR do SR. Týka sa tejto prepravy samozdanenie, alebo je to oslobodené od DPH, keďže začiatok prepravy je v ČR? Poraďte prosím.
ALBO
16.02.06,21:01
§ 16 ods. 1, miesto dodania je kde sa preprava začína´=Česko, ale ak ste vy platiteľane(tu na Slovensku) potom miesto dodania je SR a daňová povinnosť sa prenáša na vás. Čech fakturuje bez dane, vy samozdaníte.
v.balogova
14.10.09,18:49
§ 16 ods. 1, miesto dodania je kde sa preprava začína´=Česko, ale ak ste vy platiteľane(tu na Slovensku) potom miesto dodania je SR a daňová povinnosť sa prenáša na vás. Čech fakturuje bez dane, vy samozdaníte.
Zdravím a čo v takom istom prípade, len ja ako odberateľ nie som platca DPH. Čo so samozdanením v takmto prípade? Ďakujem.
danushka
14.10.09,19:04
Zdravím a čo v takom istom prípade, len ja ako odberateľ nie som platca DPH. Čo so samozdanením v takmto prípade? Ďakujem.

V takom prípade Vám mali česi fakturovať s českou DPH. Spravili chybu a mali by ste ich na to upozorniť:);). Bez DPH smeli fakturovať /okrem českých odberateľov/ len odberateľovi v celej EÚ registrovanému pre DPH v členskom štáte EÚ.

Keď nie ste registrovaným platcom DPH, nemáte čo samozdaniť.
v.balogova
14.10.09,19:34
V takom prípade Vám mali česi fakturovať s českou DPH. Spravili chybu a mali by ste ich na to upozorniť:);). Bez DPH smeli fakturovať /okrem českých odberateľov/ len odberateľovi v celej EÚ registrovanému pre DPH v členskom štáte EÚ.

Keď nie ste registrovaným platcom DPH, nemáte čo samozdaniť.
Ďakujem za promptnú odpoveď. Vlastne už sme platcami len vtedy sme ešte neboli - rozdiel 7 dní. Čo už - som zvedavá ako to oni poriešia.
v.balogova
14.10.09,19:55
V takom prípade Vám mali česi fakturovať s českou DPH. Spravili chybu a mali by ste ich na to upozorniť:);). Bez DPH smeli fakturovať /okrem českých odberateľov/ len odberateľovi v celej EÚ registrovanému pre DPH v členskom štáte EÚ.

Keď nie ste registrovaným platcom DPH, nemáte čo samozdaniť.
Mení na tomto stanovisku niečo fakt, že išlo o prepravu VB-ČR, objednávateľ SR-neplatca DPH? Ďakujem
marina8
14.10.09,20:50
Mení na tomto stanovisku niečo fakt, že išlo o prepravu VB-ČR, objednávateľ SR-neplatca DPH? Ďakujem

nemeni, doprava bola objednana Vami, ak by ste boli identifikovanymi pod IC DPH SK tak je objednana pod tymto identifikacnym cislom
kedze nie ste, teda nie je co samozdanit, faktura by mala byt s ceskou DPH
Vameti
19.10.09,09:19
Prosím o odobrenie, či správne postupujem ohľadom DPH pri preprave. Česká firma identifikovaná pre daň ČR zabezpečila prep.služby- začiatok SR a koniec SR (odvoz stroja na opravu do ČR a dovoz po oprave naspäť- oprava nefakturovaná oprava v záruč.dobe), my sme firma identif.pre daň v SR.

Česká firma nám vystavila fa bez DPH a my máme povinosť samozdanenia podľa § 16 ods.1 prvá veta miesto zdan.plnenia kde sa preprava začína?

Je to spravne alebo česk.firma mala vystaviť fa s dph?

ďakujem
danushka
19.10.09,09:55
Prosím o odobrenie, či správne postupujem ohľadom DPH pri preprave. Česká firma identifikovaná pre daň ČR zabezpečila prep.služby- začiatok SR a koniec SR (odvoz stroja na opravu do ČR a dovoz po oprave naspäť- oprava nefakturovaná oprava v záruč.dobe), my sme firma identif.pre daň v SR.

Česká firma nám vystavila fa bez DPH a my máme povinosť samozdanenia podľa § 16 ods.1 prvá veta miesto zdan.plnenia kde sa preprava začína?

Je to spravne alebo česk.firma mala vystaviť fa s dph?

ďakujem
To sa udialo v rámci jednej prepravy? Český dopravca nemôže robiť prepravy v rámci SK - SK pokiaľ nie je registrrovaný pre daň na SK. predpokladám že sa jednalo o prepravy SK-CZ a CZ - SK, vtedy môže český dopravca registr.platca pre daň v CZ fakturovať slovenskému objednávateľovi, registrovanému pre daň na SK bez DPH. Vy si to dodaníte.
Vameti
19.10.09,10:22
Áno preprava bola uskutočnená SK-CZ a CZ- SK. Ďakujem pekne za poradenie.:)