ventuska
09.07.12,11:22
Dobry den, potrebujem poradit ohladne kupnej zmluvy,mam ju spinanu,len by som ju potrebovala skontrolovat,co sa tyka hlavne oznacenia jednotlivych ukonov. Kupujeme pozemky, ktore su na 2 roznych LV,na jednom LV je aj rodinny dom.
Pozemok z prveho LV som oznacila ako pozemok 1 ( toto oznacenie bude vystupovat dalej v texte zmluvy) Pozemky z druheho LV ( tam su 3 + vyssie spominany rodinny dom ) som oznacila zvlast a to takto: ( dalej spolocne len "pozemky" ) a rodinny dom som oznacila ( dalej len "stavba" ) Je taketo oznacenie priechodne katastrom? Je to vhodne oznacenie?
ventuska
09.07.12,11:51
Ak by sa nasiel niekto ochotny,kto by sa na to pozrel,poslem mailom zmluvu. Piste na mail leanka13@gmail.com
Zuzana2
09.07.12,12:19
mimotemy prepáč ventuska, ale ja som čítala ".....ohladne kupnej zmluvy,mam ju spinavu.....". :):D No poviem ti, skoro mi oči vypadli, ale na druhý kuk som pochopila že zmluvu máš spísanú a nie špinavú :D:D:D
danushka
09.07.12,13:22
Len som nakukla a hneď odkuknem, lebo prázdninujem, ale bez toho, aby som nazerala do Tvojej KZ a ako neprávnik, avšak niekto, čo hodne KZ vypracoval Ti poradím nasledovné:
V KZ musíš jasne špecifikovať údaje z aktuálneho LV a pozemky a stavby taktiež riadne menovať asi v takomto zmysle:

Predávajúci sú/je bezpodielovými/podielovými/výlučným spoluvlastníkmi/vlastníkom nehnuteľností v podiele x/x, ktoré sú predmetom tohto predaja, zapísané na liste vlastníctva č. YY, na Správe katastra XYZ, okres XYZ, obec XYZ, katastrálne územie XYZ, a to:
- dom so súpisným číslom XX, ktorý je postavený na pozemku parc. č. XXX,
- parcely registra ”C” evidované na katastrálnej mape:
- pozemok parcela číslo YY, druh pozemku zastavané plochy a nádvoria vo výmere XXX m2,
- pozemok parcela číslo ZZ, druh pozemku záhrady vo výmere ZZZ m2,
- všetky ostatné parcely presne špecifikovať podľa LV, netuším o aké môže ísť
vrátane príslušenstva a to plotov, trvalé porasty,...rozpíšeš všetko príslušentstvo podľa dohody zmluvných strán...

A ak môžem poradiť, daj si zmluvu vypracovať profesionálom. Ušetríš prípadné nepovolenie návrhu vkladu, alebo vyzývanie katastra k opravám.