jozef 48
09.07.12,11:46
Na ručnej auto umyvárke mi obsluha oznámila že sa zlomil ventil na alu disku. V domienke že ide len o ventil mi prehodili koleso za rezervu a odišiel som najbližšieho pneuservisu na opravu. Keˇmi oznámili že danú závadu mi odstránia len v autorizovanom servise Peugeot tak som vedel, že to nebude lacný špás. Bol to ulomený ventil ale bolo treba vymeniť celý ventil aj s celým tlakom senzorom na disku o činilo 86 eur. V tomto prípade som sa rozhodol, že navštívim majiteľa umyvárky a predložím mu faktúru zo servisu s tým že žiadam o preplatenie celej faktúry alebo sa dohodneme na nejakej kompenzácii škody. Samozrejme že boli vykrúcačky že ventil už určite bol poškodený a s tlakom vody sa to nedá odlomiť. Samozrejme nijako sme nedohodli a chce sa ešte stretnúť. Lenže ja som na myčku dal auto napoškodené a oni mne ho vrátili zo závadou za 86eur. Mámm nárok na preplatenie škody a ako mám postupovať?
Ďakujem Jozef
veronikasad
09.07.12,10:41
Má obsluha autoumyvárky uzatvorené poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania ?
jozef 48
09.07.12,11:23
To práve ešte neviem. Ak nemá mám nárok na uhradenie vzniknutej škody?
draik
09.07.12,12:45
Ak preukážete, že škodu Vám spôsobili, tak áno. Len to preukázanie škody a zavinenia pracovníkmi autoumyvárky také jednoduché nebude, keďže ste ich na to neupozornili na mieste.
kellysa
11.07.12,16:33
ako dokazes ze to skutocne sposobili oni?
Indeed
11.07.12,17:09
Ja som pri vyjazde z autoumyvarky presekol 2 pneumatiky prejazdom cez obrubník,lebo som si ho nevšimol...

Umyvacie stanovište je vyššie ako vyjazd z neho...

No, hmm... SMOLA ...

Moja NEPOZORNOSŤ......

EDIT : obrubník bol vysoky asi 15 cm (!)
jahoszmsk
11.07.12,17:53
Možno nie smola, možno len nevhodná výška pneumatík na naše cesty.
Indeed
11.07.12,18:34
Treba to chapať tak ako som to napisal ! Pirelli ZERO nepoužívam a ani použivať nebudem.
lotte5
11.07.12,20:47
mne v umyvarke rozbili celne sklo, nastastie to islo z ich poistky bez problemov
Helik3
12.07.12,04:50
mne v umyvarke rozbili celne sklo, nastastie to islo z ich poistky bez problemov

to umývali tie okná chlapci kladivami, či čo?? :D
mattto
12.07.12,07:28
podľa toho čo čítam, do umývarky už nepôjdem :D