amarutu
09.07.12,15:05
V ktorom state by ste mi odporucali zalozit tzv. schrankovu spolocnost?

Doteraz sme mali ako skupina pootvarane zivnosti - na vyucbu cudzich jazykov a od septembra si chceme zalozit s.r.o. = spolocnu jazykovu skolu.
Kedze na Slovensku je podnikatelske prostredie take ake je, mali sme dost problem ako samostatni zivnostnici a financny prijem sme mali velmi natesno, ledva sme si mohli dovolit zaplatit najom za priestory.
Chceme si preto zalozit nejaku tu s.r.o.-cku v zahranici, kde by nebolo nutne platit statu take nenormalne sumy....

Uvedomujem si, ze to musi byt politicky aspon relativne stabilna krajina, preto rozmyslame nad zapadnou europou, resp. Kanada, USA, alebo nejaky vychodoazijsky podnikatelsky raj...
pavol54
09.07.12,13:17
z čoho máš platiť nenormálne sumy štátu keď ste mali "príjem natesno"? Z čoho ti bude vychádzať vycestovanie k schránke? Skôr si prenajmi priestory v zapadákove aby si nemusel pchať za ne vlastníkovi nenormálne sumy
Braňo
09.07.12,13:20
typický kolorit na Slovensku - ale rozhodne nebudeš rozmýšľať ako rozšíriť aktivity na Slovnensku, že?
Dáša_
09.07.12,13:26
schránkové firmy v zahraničí sa oplatia až od dosť vyššieho zisku. Tuším som čítala až niekde okolo 150 ti prípade, že ledva platíte nájom je zbytočné o tom uvažovať
marjankaj
09.07.12,13:45
Seychely?
amarutu
09.07.12,14:08
pod "nenormalnymi sumami" nemam na mysli absolutne cisla, ako napr. rocny obrat 30 melonov juroshov. skor mi ale ide o percenta, z nasho prijimu.
O prenajom priestorov uz nejde, tie musime mat prenajate aj tak na Slovensku.

Chceme vsak VIRTUALNU KANCELARIU v zahranici - aby sme si mohli dat zahranicie ako miesto podnikania a teda aj miesto platenia dani.
V bratislave sa da vybavit "virtualna kancelaria" za cca 20 eur mesacne, a teraz vas prosim o radu, ci sa to da niekde v zahranici kde su lepsie podmienky na podnikanie.

Viem ze napr. v niektorych krajinach sa neplatia vobec odvody, niekde je to lepsie s dividendami, niekde su minimalne dane z prijimov.
Pokial viem k schranke netreba vycestovat ak to tam za mna porobi nejaka agentura (ano, viem ze je to za poplatok).
Mne ale ide o to, aby som platil statu co najmenej (vratane VSETKYCH poplatkov).
amarutu
09.07.12,14:17
diki za radu Dasa, ale pocul som ze sa to da aj od nizsieho prijmu, akurat neviem kde je najlepsie miesto. Posuskava sa o Rakusku a Britanii...
pavol54
09.07.12,16:48
pod "nenormalnymi sumami" nemam na mysli absolutne cisla, ako napr. rocny obrat 30 melonov juroshov. skor mi ale ide o percenta, z nasho prijimu.
O prenajom priestorov uz nejde, tie musime mat prenajate aj tak na Slovensku.

Chceme vsak VIRTUALNU KANCELARIU v zahranici - aby sme si mohli dat zahranicie ako miesto podnikania a teda aj miesto platenia dani.
V bratislave sa da vybavit "virtualna kancelaria" za cca 20 eur mesacne, a teraz vas prosim o radu, ci sa to da niekde v zahranici kde su lepsie podmienky na podnikanie.

Viem ze napr. v niektorych krajinach sa neplatia vobec odvody, niekde je to lepsie s dividendami, niekde su minimalne dane z prijimov.
Pokial viem k schranke netreba vycestovat ak to tam za mna porobi nejaka agentura (ano, viem ze je to za poplatok).
Mne ale ide o to, aby som platil statu co najmenej (vratane VSETKYCH poplatkov).
treba špekulovať ani nevieš o čom na dane ti nevychádza ale preto chceš založiť niekde schránku? veď to je na veľkú horúčavu
nechceš platiť odvody nemusíš ale živ si svojich rodičov sám nech nepýtajú od ostatných na dôchodok, keby bol pred tridsiatimi rokmi II pilier tak niektorí dôchodcovia majú dôchodok maximálne 20 €. tak o čo ti ide?
amarutu
10.07.12,07:24
pavol54 takych ako ty mali po revoluci vesat na kandelabre...zial, nasi demokrati boli na komunistov makky...a preto to dnes na Slovensku vyzera tak ako vyzera...
marjankaj
10.07.12,07:44
pavol54 takych ako ty mali po revoluci vesat na kandelabre...zial, nasi demokrati boli na komunistov makky...a preto to dnes na Slovensku vyzera tak ako vyzera...
A niečo takéto si hovorí, že DEMOKRAT.:eek: Bol si na školení v Severnej Kórei?
pavol54
10.07.12,09:06
pavol54 takych ako ty mali po revoluci vesat na kandelabre...zial, nasi demokrati boli na komunistov makky...a preto to dnes na Slovensku vyzera tak ako vyzera...
ty si musel byť v škole veľmi sprostý keď ani pravopis neovládaš v jednej vete primitíva 9 pravopisných chýb potom sa netreba čudovať ako to na Slovensku vyzerá chcú nám tu riadiť ekonomiku takí čo nevedia čítať ani písať, ty si určite nechodil za komunistov do školy.
Ice dive
10.07.12,09:28
no ono to vyzerá super keď jazykovka má sídlo niekde v zahraničí... napr. pri výučbe AJ ak má škola sídlo v Oxforde, alebo Londýne... a rodičia majú pocit, že do toho môjho syna/dcéry tie peniaze na výučbu cudzieho jazyka dám... lebo tu sa to naučí, keďže to učia "domorodci" z daného štátu...... ale zas na druhej strane, ktorý rodič, pošle dieťa do jazykovky ktorá má sídlo niekde v tramtárií... (obavy únosov, zdrne aj s peniazmi... a pod...) zase by takej schránke veľmi neveril, že je s kostolným poriadkom...

na druhej strane, ak chceš dávať vysvedčenia svojim žiakom o absolvovaní kurzu... tak som veľmi zvedavý akú akreditáciu ti dá ministerstvo školstva ako jazykovke z nejakej tramtárie, aby si zas nedopadol tak, že tých pár šupov čo ušetríš na daniach a odvodoch neinvestuješ do kadejakých behačkách po úradoch a vybavovačkách, že máš vôbec oprávnenie vyučovať... aby si nedopadol ako niektoré naše vysoké školy...

dane a odvody sa dajú optimalizovať aj v čisto slovenskej sro

Rakúsko nie je výhodné na zakladanie sro, keďže oni majú 25 % daň z príjmu, u nás bude aj po zvýšení 23 %, preto rakušáci skôr zakladajú sro u nás...
misomiso
10.07.12,10:05
Pri takomto rozashu podnikania, aky planujes sa ti isto neopati spekulovat s danovymi rajmi. Ovela viac na tom celom prerobis, ako zarobis.

Ak budes vyrabat papuce a budes mat troch zamestnancov, tak sa ti tiez neoplati presuvat vyrobu do Ciny. Adidasu sa to oplati. Skratka, noe vsetko co funguje vo velkom funguje aj v malom.
amarutu
10.07.12,10:33
:D pavol daj si ladovu sprchu, aby si nam tu nahodou od nervov a tepla neskolaboval :D veruze som za komunistov nechodil do skoly a som sakramentsky rad. verim v slobodu a pohrdam bolsevikmi ako si ty :) a radsej dam na daniach o par eur viac do zahranicia ako co i len cent Ficovi.
amarutu
10.07.12,10:38
misomiso + IceDive diki moc, cenim si kazdu dobru radu, kedze v sro-ckach sa este nevyznam. stale to studirujem na internete a vypisujem na slovenske aj zahranicne fora.
Viem ze ked ma firma nizky prijem neoplati sa ist na offshore, pretoze prijem by bol po zratani nakladov nizsi, resp. taky isty.
Docital som sa vsak, ze sa daju zalozit firmy (pouzil som asi nespravny vyraz ze "schrankova firma", co moze evokovat firmy nasich politikov)..ze sa skratka daju zalozit firmy, kde su naklady na zalozenie porovnatelne so nakladmi na zalozenie na slovensku. Dalej, ked zratate celkove prevadzkove naklady, ako napr. dane+odvody+atd+atd, tak by to mohlo vychadzat o nieco vyhodnejsie. Na nete som nasiel ze stat Delaware ma vynikajuce podmienky na podnikanie s nakladmi cca 350 dolarov na zalozenie biznisu... Velmi dobre vyzera aj Svajciarsko (aj ked s hroznymi nakladmi na zalozenie), alebo Dansko, Irsko (este stale), a pod. Dopredu vdaka za tipy.
Indeed
10.07.12,10:42
..chlapec chce byť za každú cenu výnimočný...

NECHAJTE HO !

..nech si to užíva....
Braňo
10.07.12,10:50
misomiso + IceDive diki moc, cenim si kazdu dobru radu, kedze v sro-ckach sa este nevyznam. stale to studirujem na internete a vypisujem na slovenske aj zahranicne fora.
Viem ze ked ma firma nizky prijem neoplati sa ist na offshore, pretoze prijem by bol po zratani nakladov nizsi, resp. taky isty.
Docital som sa vsak, ze sa daju zalozit firmy (pouzil som asi nespravny vyraz ze "schrankova firma", co moze evokovat firmy nasich politikov)..ze sa skratka daju zalozit firmy, kde su naklady na zalozenie porovnatelne so nakladmi na zalozenie na slovensku. Dalej, ked zratate celkove prevadzkove naklady, ako napr. dane+odvody+atd+atd, tak by to mohlo vychadzat o nieco vyhodnejsie. Na nete som nasiel ze stat Delaware ma vynikajuce podmienky na podnikanie s nakladmi cca 350 dolarov na zalozenie biznisu... Velmi dobre vyzera aj Svajciarsko (aj ked s hroznymi nakladmi na zalozenie), alebo Dansko, Irsko (este stale), a pod. Dopredu vdaka za tipy.

P.S. Nepozeraj iba corporate income tax, ale aj iné - a potom sa Ti možno otvoria oči.


So vzdelávaním môžeš začať tu : http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe


Neviem kde si zobral, že celkom dobre vychádza "Dánsko" - nakoľko v Dánsku patria dane k absolútne najvyšším. Ešte raz zopakujem môj názor - v prípade, že Ti ledva vychádza na zaplatenie odvodov tu na Slovensku je zbytočné pre Teba špekulovať o založení firmy v daňových rajoch. Ty máš záujem neplatiť dane a odvody vôbec, avšak daňové raje sú určené predovšetkým pre firmy, pri ktorých je rozdiel napríklad 5% na dani z príjmov právnických ôsob je rádovo v stovkách tisícoch eur.
amarutu
10.07.12,11:05
Brano vdaka za link (pozeral som ho uz vcera ) aj za radu, ale snad nechces povedat ze slovensko ma najlepsie podnikatelske prostredie pre male podniky v europe. Urcite su na tom nejake staty EU (aj mimo EU) lepsie.
Okrem toho "prevadzu" teda priestory chcem mat tu na slovensku. Ide mi len o to mat miesto podnikania v inom state a tam aj platit nizsie dane a odvody ako tu na SK.
Braňo
10.07.12,11:11
Brano vdaka za link (pozeral som ho uz vcera ) aj za radu, ale snad nechces povedat ze slovensko ma najlepsie podnikatelske prostredie pre male podniky v europe. Urcite su na tom nejake staty EU (aj mimo EU) lepsie.
Okrem toho "prevadzu" teda priestory chcem mat tu na slovensku. Ide mi len o to mat miesto podnikania v inom state a tam aj platit nizsie dane a odvody ako tu na SK.


Nepovedal som, že Slovensko má ideálne podnikateľské prostredie, ale povedal som, že Tebe to neprináša taký benefit, ako od toho očakávaš. Zaoberáš sa znížením daňových a odvodových povinností, ale neporovnáš napríklad náklady. Určite Ti to neposkytuje také výhody ako finančným skupinám, ktoré sú založené na holdingovom type a "matku" majú na Cypre (ako Penta a J@T.
amarutu
10.07.12,11:21
Brano este raz. Necakam ze ked zarobim povedzme 10k eur za rok, ze mi to na odvodoch a daniach usetri miliony.
Po zratani vsetkych nakladov (vratane nevyhody vzdialenosti) a vsetkych vyhod ak usetrim co i len 50 eur rocne, tak by som uz len kvoli tomu chcem mat firmu v zahranici. Preto este raz uvadzam ako priklad stat Delaware. Naklady na zalozenie su porovnatelne s nakladmi na zalozenie sro na Sovensku. Dan z prijmu do istej hladiny je tusim 15 percent, namiesto nasich buducich 23. Minimalne odvody na ObamaCare su 40 dolarov mesacne, co je stale lepsie ako minimalne odvody 45eur tu na Slovensku...
...takze preto hladam, rozmyslam, pytam sa, atd...
Braňo
10.07.12,11:28
Brano este raz. Necakam ze ked zarobim povedzme 10k eur za rok, ze mi to na odvodoch a daniach usetri miliony.
Po zratani vsetkych nakladov (vratane nevyhody vzdialenosti) a vsetkych vyhod ak usetrim co i len 50 eur rocne, tak by som uz len kvoli tomu chcem mat firmu v zahranici. Preto este raz uvadzam ako priklad stat Delaware. Naklady na zalozenie su porovnatelne s nakladmi na zalozenie sro na Sovensku. Dan z prijmu do istej hladiny je tusim 15 percent, namiesto nasich buducich 23. Minimalne odvody na ObamaCare su 40 dolarov mesacne, co je stale lepsie ako minimalne odvody 45eur tu na Slovensku...
...takze preto hladam, rozmyslam, pytam sa, atd...

Pri takomto príjme sa Ti ani neoplatí mínať čas na získavanie informácií. Pletieš odvody SZČO s daňou s.r.o., čiže študuj ďalej, pre mňa je to absolútne nezaujímavé.
pepoxx
10.07.12,11:39
Brano este raz. Necakam ze ked zarobim povedzme 10k eur za rok, ze mi to na odvodoch a daniach usetri miliony.
Po zratani vsetkych nakladov (vratane nevyhody vzdialenosti) a vsetkych vyhod ak usetrim co i len 50 eur rocne, tak by som uz len kvoli tomu chcem mat firmu v zahranici. Preto este raz uvadzam ako priklad stat Delaware. Naklady na zalozenie su porovnatelne s nakladmi na zalozenie sro na Sovensku. Dan z prijmu do istej hladiny je tusim 15 percent, namiesto nasich buducich 23. Minimalne odvody na ObamaCare su 40 dolarov mesacne, co je stale lepsie ako minimalne odvody 45eur tu na Slovensku...
...takze preto hladam, rozmyslam, pytam sa, atd...

Pri takto malych prijmoch je uvazovanie o zalozeni firmy v zahranici uplne bezpredmetne. Neusetris absolutne nic. Budes mat mozno nizsie firemne dane a trochu usetris na odvodoch. Budes mat ale ovela vyssie naklady. Naklady na uctovnictvo, danove poradenstvo.... Tvoj predpoklad, ze mat firmu v zahranici sa oplati uz pri uspore 50 eur rocne sa uplne rozkyva uz pri prvom vacsom probleme. Napriklad danova kontrola zahranicnej firmy ti zobere mimoriadne stovky az tisice eur.
Dáša_
10.07.12,11:39
Brano este raz. Necakam ze ked zarobim povedzme 10k eur za rok, ze mi to na odvodoch a daniach usetri miliony.
Po zratani vsetkych nakladov (vratane nevyhody vzdialenosti) a vsetkych vyhod ak usetrim co i len 50 eur rocne, tak by som uz len kvoli tomu chcem mat firmu v zahranici. Preto este raz uvadzam ako priklad stat Delaware. Naklady na zalozenie su porovnatelne s nakladmi na zalozenie sro na Sovensku. Dan z prijmu do istej hladiny je tusim 15 percent, namiesto nasich buducich 23. Minimalne odvody na ObamaCare su 40 dolarov mesacne, co je stale lepsie ako minimalne odvody 45eur tu na Slovensku...
...takze preto hladam, rozmyslam, pytam sa, atd...


ty si predstavuješ, že na slovensku nebudeš platiť ani zdravotné poistenie? To sa obávam, že pokiaľ si slovenským občanom, nepôjde
amarutu
10.07.12,11:41
Brano
sro snad do zdravotnej poistovne neprispievaju?
samozrejme ze studujem dalej.
ked je to pre teba nezaujimave tak mi nepis :)
Dáša_
10.07.12,11:43
sro snad do zdravotnej poistovne neprispievaju?
samozrejme ze studujem dalej.
ked je to pre teba nezaujimave tak mi nepis :)

sro ani nie, ale konateľ/spoločník musí byť zdravotne poistený
amarutu
10.07.12,11:49
Daska viem ze ZP je povinne, slovenski politici sa o zdrvaie svojho ludu staraju tak dokladne az je to dojimave... to som uviedol iba ako priklad. Stale sa pokusam zistovat info o dochodkovom zabezpeceni v zahranici, platby do roznych fondov, atd... nizsie dane, minimalne, resp. ziadne odovody...
...skratka chcem sa vyhnut tomu, aby sa o mna o vela rokov starala SocialnaPoistovna...
Dáša_
10.07.12,11:57
Daska viem ze ZP je povinne, slovenski politici sa o zdrvaie svojho ludu staraju tak dokladne az je to dojimave... to som uviedol iba ako priklad. Stale sa pokusam zistovat info o dochodkovom zabezpeceni v zahranici, platby do roznych fondov, atd... nizsie dane, minimalne, resp. ziadne odovody...
...skratka chcem sa vyhnut tomu, aby sa o mna o vela rokov starala SocialnaPoistovna...


no ale ve´d toto môžeš celkom legálne urobiť ako majiteľ sro a nemusíš nikam ďaleko chodiť.
Braňo
10.07.12,11:57
sro ani nie, ale konateľ/spoločník musí byť zdravotne poistený


áno, avšak zdravotná starostlivosť je podstatne drahšia ako tu na Slovensku. 80% živnostníkov platí 47 EUR a očakáva obrovskú zdravotnú starostlivosť....

tu píšeš, že chceš byť nezávislý v starobe a aby sa o Teba Sociálna poisťovňa nestarala, ale aj minimálne odvody sú pre Teba záťaž - to je rozpoltenosť osobnosti, nezdá sa Ti?
amarutu
10.07.12,12:03
Vobec sa mi nezda ze je to rozpoltenost osobnosti. to by bolo ak by som nechcel platit soc. a zdrav. odvody a chcel by som aby sa o mna starali SocPoistovna aj slovensky lekari.
Ja im vsak NECHCEM platit odvody a ani od nich NIC NECAKAM a NECHCEM, kedze viem aku "kvalitu" poskytuju obe vyssie zmienene institucie.
Stale tam vidis rozpoltenost osobnosti?
Braňo
10.07.12,12:11
Vobec sa mi nezda ze je to rozpoltenost osobnosti. to by bolo ak by som nechcel platit soc. a zdrav. odvody a chcel by som aby sa o mna starali SocPoistovna aj slovensky lekari.
Ja im vsak NECHCEM platit odvody a ani od nich NIC NECAKAM a NECHCEM, kedze viem aku "kvalitu" poskytuju obe vyssie zmienene institucie.
Stale tam vidis rozpoltenost osobnosti?

to, že od nich nič nevyžaduješ teraz, neznamená, že nie si povinný odvádzať do poistných fondov. rovnakú teóriu budeš mať, aj keď budeš na dôchodku a budeš potrebovať zdravotnú starostlivosť? či to neriešiš?
camozzi
10.07.12,12:11
Kto chce, ten si spraví daňový raj aj na Slovensku. Nebolo by lacnejšie si nájsť dobrého dňového poradcu a/alebo účtovníka na optimalizáciu odvodovo-daňového zaťaženia, než zakladať firmu mim SK? Ušetríš na daniach, ale prerobíš na prevádzke zahraničnej firmy. Už to tu tuším Dáša spomínala, že firma v zahraničí sa oplatí od 100 tis. vyššie.
MarcoM
10.07.12,12:11
amarutu (http://www.porada.sk/member.php?u=263859): chceš prevádzku tu na SR, nechceš v SR platiť nič a vravíš, že ani nič nežiadaš. OK. Keď ťa zrazí električka zavolajú k Tebe sanitku z SR, alebo z Rakúska? Kam ťa budú viezť do najbližšej nemocnice, alebo do Rakúska? Keby tí naši lekári boli tak na houby tak by ich v Rakúsku a Nemecku nechceli ako teplé rožky.
mlisa
10.07.12,12:11
Vobec sa mi nezda ze je to rozpoltenost osobnosti. to by bolo ak by som nechcel platit soc. a zdrav. odvody a chcel by som aby sa o mna starali SocPoistovna aj slovensky lekari.
Ja im vsak NECHCEM platit odvody a ani od nich NIC NECAKAM a NECHCEM, kedze viem aku "kvalitu" poskytuju obe vyssie zmienene institucie.
Stale tam vidis rozpoltenost osobnosti?

Ako ti to, ze tvoja sro bude mat sidlo v zahranici zabezpeci, ze ked budes prevadzkovat skolu v SR a ochories v SR, nebudes musiet vyuzit slovenskych lekarov? Obavam sa ze tvoj postoj k tomuto statu nevyriesi zahranicne sidlo srocky, ale len trvala emigracia, inak sa proste nevyhnes tomu, ze tu budes musiet platit xy poistiek, dani a poplatkov, pretoze sa tu budes stale fyzicky zdrzovat.
Braňo
10.07.12,12:15
Kto chce, ten si spraví daňový raj aj na Slovensku. Nebolo by lacnejšie si nájsť dobrého dňového poradcu a/alebo účtovníka na optimalizáciu odvodovo-daňového zaťaženia, než zakladať firmu mim SK? Ušetríš na daniach, ale prerobíš na prevádzke zahraničnej firmy. Už to tu tuším Dáša spomínala, že firma v zahraničí sa oplatí od 100 tis. vyššie.

Pri desiatich tisícoch a odpočítateľnej položke nie je čo optimalizovať. Najskôr by si sa mal zaoberať biznisom.
amarutu
10.07.12,12:32
napisal som ze nechcem nic od Socialnej poistovne a slovenskeho lekarskeho stavu.
Rad by som si platil zdrav. poistenie v zahranici a rad by som za to dostal adekvatnu zdravotnu starostlivost.
Rad by som odvadzal na socialne fondy v zahranici a rad by som mal za to zahranicny dochodok.
Dáša_
10.07.12,12:35
napisal som ze nechcem nic od Socialnej poistovne a slovenskeho lekarskeho stavu.
Rad by som si platil zdrav. poistenie v zahranici a rad by som za to dostal adekvatnu zdravotnu starostlivost.
Rad by som odvadzal na socialne fondy v zahranici a rad by som mal za to zahranicny dochodok.

no to sa ale obávam, že sa budeš musieť legálne vysťahovať
amarutu
10.07.12,12:36
MarcoM to myslis vazne ze nase nemocnice su az take prestizne ze sem chodia rakusaci a nemci??? :D
Snad ti ma ta elektricka nezrazi. Prvu pomoc a akutne stavy su riesene aj bez poistenia. Uz vela rokov som nebol chory, pretoze sa o svoje zdravie staram a uz vela rokov som si z lekarne nevybral jediny liek na ktory by doplacal stat. Preto chcem dobrovolne zdravotne poistenie a VLASTNY UCET v ramci zdravotnej poistovne tak ako je to v niektorych zahranicnych statoch.
pavol54
10.07.12,12:36
áno, avšak zdravotná starostlivosť je podstatne drahšia ako tu na Slovensku. 80% živnostníkov platí 47 EUR a očakáva obrovskú zdravotnú starostlivosť....

tu píšeš, že chceš byť nezávislý v starobe a aby sa o Teba Sociálna poisťovňa nestarala, ale aj minimálne odvody sú pre Teba záťaž - to je rozpoltenosť osobnosti, nezdá sa Ti?
Braňo aj ty si bolševik? To musíš písať tak ako on chce počuť síce nevie čo chce počuť ale chce to od ostatných
Braňo
10.07.12,12:37
napisal som ze nechcem nic od Socialnej poistovne a slovenskeho lekarskeho stavu.
Rad by som si platil zdrav. poistenie v zahranici a rad by som za to dostal adekvatnu zdravotnu starostlivost.
Rad by som odvadzal na socialne fondy v zahranici a rad by som mal za to zahranicny dochodok.

nech sa páči - emigruj, a znášaj aj prisluchajúce náklady k danej krajine.
amarutu
10.07.12,12:39
camozzi to akoze na slovensku existuju danovi a uctovni machri ktori dokazu natolko "optimalizovat" prijmy a vydavky?? akoze si nahadzem do nakladov firmy kopec veci, ale takych schopnych ludi treba vediet najst a zaplatit :(
neda sa snad v zahranici podnikat cestne aj bez danovych a odvodovych carodejnikov lepsie ako na Slovensku?
amarutu
10.07.12,12:41
Brano vdaka za duchaplnu radu.
misomiso
10.07.12,12:41
misomiso + IceDive diki moc, cenim si kazdu dobru radu, kedze v sro-ckach sa este nevyznam. stale to studirujem na internete a vypisujem na slovenske aj zahranicne fora.
Viem ze ked ma firma nizky prijem neoplati sa ist na offshore, pretoze prijem by bol po zratani nakladov nizsi, resp. taky isty.
Docital som sa vsak, ze sa daju zalozit firmy (pouzil som asi nespravny vyraz ze "schrankova firma", co moze evokovat firmy nasich politikov)..ze sa skratka daju zalozit firmy, kde su naklady na zalozenie porovnatelne so nakladmi na zalozenie na slovensku. Dalej, ked zratate celkove prevadzkove naklady, ako napr. dane+odvody+atd+atd, tak by to mohlo vychadzat o nieco vyhodnejsie. Na nete som nasiel ze stat Delaware ma vynikajuce podmienky na podnikanie s nakladmi cca 350 dolarov na zalozenie biznisu... Velmi dobre vyzera aj Svajciarsko (aj ked s hroznymi nakladmi na zalozenie), alebo Dansko, Irsko (este stale), a pod. Dopredu vdaka za tipy.

O takom Dansku ani neuvazuj. Je tam taka prisna legislativa, musis tam sponit 10 x viac byrokratickych podmienok ako u nas. U nas kazdym rokom pribudaju buzeracie typu "kazdorocne hlasenie o odpadoch" a pod, v Dansku toho mas viac, cudoval by som sa ak by vo Svajciarsku nie.

Trocha uvazuj. Cim sa zaoberaju firmy, ktore ti chcu zalozit formu napriklad na Cypre? No zivi sa zakladanim fieiem v zahranici. Netrapi ich, ake s tym budes mat komplikacie, trapi ich iba, o kolk ta zoderu.

Opytaj sa naprikad formy, ktora vozi na Slovensko ojazdene auta na pravne a technicke rizika kupy auta cez nich. Dostanes otazku, ze rizika ziadne, garancie 100%-ne - terminy do dvoch dni...
pavol54
10.07.12,12:42
MarcoM to myslis vazne ze nase nemocnice su az take prestizne ze sem chodia rakusaci a nemci??? :D
Snad ti ma ta elektricka nezrazi. Prvu pomoc a akutne stavy su riesene aj bez poistenia. Uz vela rokov som nebol chory, pretoze sa o svoje zdravie staram a uz vela rokov som si z lekarne nevybral jediny liek na ktory by doplacal stat. Preto chcem dobrovolne zdravotne poistenie a VLASTNY UCET v ramci zdravotnej poistovne tak ako je to v niektorych zahranicnych statoch.
a vieš ako je to so zdravotným a dôchodkovým poistením v zahraničných štátoch a ako je to s čerpaním benefitov v prípade potreby?
Braňo
10.07.12,12:43
áno, dokážeme optimalizovať daňové základy, avšak to nie je Tvoj prípad.
pavol54
10.07.12,12:45
camozzi to akoze na slovensku existuju danovi a uctovni machri ktori dokazu natolko "optimalizovat" prijmy a vydavky?? akoze si nahadzem do nakladov firmy kopec veci, ale takych schopnych ludi treba vediet najst a zaplatit :(
neda sa snad v zahranici podnikat cestne aj bez danovych a odvodovych carodejnikov lepsie ako na Slovensku?
dá sa podnikať čestne aj v zahraničí vzor nám môže byť Firma Enron
Dáša_
10.07.12,12:50
ono niekedy sa dá optimalizovať aj dobre zvolenou formou podnikania...

Mozno by si mal hodiť pár čísel a hneď by bolo vidieť, či náhodou tvoj problém nie je niekde inde

mozete si napríklad viacerí založiť sro a podnikať tak, že sa zamestnáte na 1-2 hodiny týždenne, z toho budete aj platiť odvody, žiadna minimálna mzda, nič. A potom si len vyplatíte zisk (s príslušným odvodom)
to samozrejme môžete skombinovať s vlastnými živnosťami, kde nedosiahnete povinný zisk na sociálne poistenie, uplatníte si paišálne výdavky. Všetky ostatné výdavky budú výdavkami sro

Alebo si jeden založí sro a bude ostatným dávať prácu. Buď na základe obchodných alebo pracovnoprávnych vzťahov
misomiso
10.07.12,12:52
Brano vdaka za link (pozeral som ho uz vcera ) aj za radu, ale snad nechces povedat ze slovensko ma najlepsie podnikatelske prostredie pre male podniky v europe. Urcite su na tom nejake staty EU (aj mimo EU) lepsie.
Okrem toho "prevadzu" teda priestory chcem mat tu na slovensku. Ide mi len o to mat miesto podnikania v inom state a tam aj platit nizsie dane a odvody ako tu na SK.

No ak chces ma prevadzku na Slovensku, tak to by som vovec neuvazoval o takychto rieseniach. Cele sa ti to neskutocne predrazi.

Ano, su krajiny kde sa jednoduchsie podnika, lenze tam sa jednoduchsie podnika:

1. miestnym malym podnikatelom
2. obrovskym investotrom zo zahranicia. Teda nie len obrovsky, ze zamestnavaju 10.000 ludi, ale obrovskym v tom zmysle, ze prepieraju obrovske sumy.

Napriklad v celej Azii nepotrebujes mat registracnu pokladnicu. Vyhoda? Ano. Ale pre koho? No pre miestneho, lebo si nu nemusi kupovat. Bude to vyhoda pre teba, registrovat kvoli tomu firmu v Malajzii, ked chces mat pobocku aj tak na Slovensku (a teda registracku si musis aj tak kupit)?

Pozri sa na to este takto: Ak niekto (nejaka agentura) bude tvrdit korejskemu podnikatelovi, ze sa mu oplati prist na Slovensko, ze usetri, bude mat pravdu? No ano, aj nie. Ano v pripade, ze podplati ministra hospodarstva a dostane 10 rocne danove prazdniny a este mu aj nas stat zaplati komplet vystavbu fabriky (co sa aj realne deje). Nie v pripade, ak tam v Korei budu presviedcat nejakeho "micro" alebo dokonca "nano" podnikatela ako si napriklad ty, ze na Slovensko sa oplati. Niekomu sa oplati, niekomu nie.
camozzi
10.07.12,13:25
camozzi to akoze na slovensku existuju danovi a uctovni machri ktori dokazu natolko "optimalizovat" prijmy a vydavky?? akoze si nahadzem do nakladov firmy kopec veci, ale takych schopnych ludi treba vediet najst a zaplatit :(
neda sa snad v zahranici podnikat cestne aj bez danovych a odvodovych carodejnikov lepsie ako na Slovensku?
Zákony na Slovensku sú také aké sú. Šikovní vedia ako medzi nimi kľučkovať aj bez toho, aby to bolo mimo zákon. To, že sa teraz zvyšujú dane, odvody a rôzne poplatky pre mnohých iba znamená, že sa zvýši laťka, ktorú prekonajú do niekoľkých rokov. Vynaliezavý slovenský národ si poradí aj keby bola daň 80%.
Že si treba nájsť kvalitných ľudí? No, ono to už k podnikaniu akosi patrí asi tak, ako vymyslieť dobrý podnikateľský zámer. Mimochodom, kvalitných ľudí potrebuješ aj pri založení firmy v daňovom raji a pri jej správe.
Antea
10.07.12,13:46
Brano vdaka za link (pozeral som ho uz vcera ) aj za radu, ale snad nechces povedat ze slovensko ma najlepsie podnikatelske prostredie pre male podniky v europe. Urcite su na tom nejake staty EU (aj mimo EU) lepsie.
Okrem toho "prevadzu" teda priestory chcem mat tu na slovensku. Ide mi len o to mat miesto podnikania v inom state a tam aj platit nizsie dane a odvody ako tu na SK.
Predpokladám, že máš auto. Budeš chodiť po slovenských cestách, ale nič platiť? Budeš využívať slovenské zdravotníctvo, slovenský sociálny systém ty alebo tvoja rodina, a nič platiť, deti ti budú chodiť do slovenských škôl a nič platiť, čisto súkromné školy na Slovensku nie sú.
Keď si nechodil za komunistov do školy, tak ako vieš aký boli, či jedna baba povedala?
amarutu
10.07.12,14:16
Dik Dasa, pouvazujem nad tym. Pokusim sa aj vydolovat nejake informacie o sro-ckach na slovensku lebo toto co si teraz napisala mi znie ako cudzi jazyk :( Nevyznam sa totiz v takychto trikoch, doteraz som bol len SZCO.... nie je nejaka web stranka kde by boli taketo uzitocne informacie zhrnute?
Dáša_
10.07.12,14:33
Dik Dasa, pouvazujem nad tym. Pokusim sa aj vydolovat nejake informacie o sro-ckach na slovensku lebo toto co si teraz napisala mi znie ako cudzi jazyk :( Nevyznam sa totiz v takychto trikoch, doteraz som bol len SZCO.... nie je nejaka web stranka kde by boli taketo uzitocne informacie zhrnute?

dobrý účtovník ti to vie povedať. Alebo aspoň ťa nasmerovať. Treba k tomu pár informácii a môžeš sa dopracovať k zaujímavým číslam.
BXLmiami
10.07.12,18:26
www.porada.sk.Ty si neskutočný.Obrovské ego,minimálne vedomosti.
tapave.sk
09.08.12,14:21
a co tak zlepsit marketing? vieme Vam poskytnut reklamu ktora priamo oslovuje najbonitnejsiu klientelu v BA, vieme poskytnut priestor v TV, casopisoch, internetovu reklamu na viac ako 400 slovenskych strankach.. office@tapave.sk