Smithi
09.07.12,20:22
Ahoj mam jeden dotaz ohladom vysky obratu pre ucely registracie pre dph.
Pracujem na trvaly pracovny pomer.
Popri praci mam zivnost na eshop predaj konecnemu spotrebitelovy.
Niesom platca dph.Vyska obratu pre ucely registracie pre dph je suma 49 790euro /rocne.Chcem sa spytat tato suma sa pocita iba s mojho podnikania (eshopu) alebo tam ide aj plat z Tpp? A ako vlastne vypocitam ten obrat? Dakujem
avalik
09.07.12,18:35
Smithi
09.07.12,18:43
Dakujem len neviem ci sa tam zapocitava aj plat z TPP alebo sa to pocita len s podnikania nejak to tam neviem najst?
KEJKA
09.07.12,18:49
TPP je závislá činnosť, samozrejme, že do obratu nejde.
avalik
09.07.12,18:50
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2012-a.html#4

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

.... nespomina sa prijem zo zavislej cinnosti
Smithi
09.07.12,18:55
Dakujem:)
Radkaexx
26.07.12,20:46
Dobrý večer. Ja by som potrebovala vedieť, kedy je spoločnosť povinná si zmeniť platcovstvo zo štvrťročného na mesačného. Aká je tam podmienka obratu? V marci sme sa stali kvarálnymi platcami DPH a na Daňovom nám povedali, že si musíme sledovaď obrat, že či nie sme povinný byť mesačnými platcami. Trošku sa vtom strácam. Poraďte mi prosím Vám.
avalik
26.07.12,21:33
Dobrý večer. Ja by som potrebovala vedieť, kedy je spoločnosť povinná si zmeniť platcovstvo zo štvrťročného na mesačného. Aká je tam podmienka obratu? V marci sme sa stali kvarálnymi platcami DPH a na Daňovom nám povedali, že si musíme sledovaď obrat, že či nie sme povinný byť mesačnými platcami. Trošku sa vtom strácam. Poraďte mi prosím Vám.

Zakon o DPH

§ 77
Zdaňovacie obdobie

(1) Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 331 939, 19 eura, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.

(3) Ak platiteľ za predchádzajúci kalendárny rok nedosiahol obrat a predpokladá, že za kalendárny rok, v ktorom sa stal platiteľom, dosiahne obrat nižší ako 331 939, 19 eura, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

(4) Platiteľ podľa odseku 2 alebo 3 si môže zvoliť za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac a túto skutočnosť oznámi písomne daňovému úradu. Zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kalendárneho roka.
KEJKA
27.07.12,06:03
Dobrý večer. Ja by som potrebovala vedieť, kedy je spoločnosť povinná si zmeniť platcovstvo zo štvrťročného na mesačného. Aká je tam podmienka obratu? V marci sme sa stali kvarálnymi platcami DPH a na Daňovom nám povedali, že si musíme sledovaď obrat, že či nie sme povinný byť mesačnými platcami. Trošku sa vtom strácam. Poraďte mi prosím Vám.na konci roka musíš vedieť, či si prekrošila obrat uvedený v predchádzajúcom odseku. Ak to bude na hrane, máš ešte vždy čas do 20.2.2013 mať spočítaný presný obrat za rok 2012 /aj ked niie ste po celý čas platiteľmi - počítaš celý obrat podľa Z_DPH/ a ak ten obrat bude vyšší podáš DP DPH za január, prípadne pošleš oznámenie. Oznámenie nie je nutné, kedže táto povinnosť vyplýva zo zákona.
Radkaexx
27.07.12,11:23
Ďakujem pekne.:)
cibka1
14.08.12,11:30
dobrý deň, ja mám otázku týkajúcu sa registrácie na dph.

faktúrujem služby - stavebné práce (do nemecka). počíta sa mi tento príjem z nemecka do obratu pre registráciu na dph?
onedlho prekročím 49790e a neviem či mám povinnosť sa registrovať alebo nie...
cibka1
14.08.12,12:24
dobrý deň, ja mám otázku týkajúcu sa registrácie na dph.

faktúrujem služby - stavebné práce (do nemecka). počíta sa mi tento príjem z nemecka do obratu pre registráciu na dph?
onedlho prekročím 49790e a neviem či mám povinnosť sa registrovať alebo nie...

poradí niekto?
tictac7
14.08.12,12:29
dobrý deň, ja mám otázku týkajúcu sa registrácie na dph.

faktúrujem služby - stavebné práce (do nemecka). počíta sa mi tento príjem z nemecka do obratu pre registráciu na dph?
onedlho prekročím 49790e a neviem či mám povinnosť sa registrovať alebo nie...


...a prečo by sa nemal počítať?

mimotemy firma nemala povinnosť byť už registrovaná v DE?
KEJKA
14.08.12,13:03
závisí, kde udávaš miesto dodania. Stavebné práce sú v Nemecku?
Do obratu sa počítajú tuzemské dodávky - teda ak práce na stavbe vykonávaš v SR a do Nemecka len fakturuješ, tak sa ti to do obratu počíta.
cibka1
15.08.12,08:16
závisí, kde udávaš miesto dodania. Stavebné práce sú v Nemecku?
Do obratu sa počítajú tuzemské dodávky - teda ak práce na stavbe vykonávaš v SR a do Nemecka len fakturuješ, tak sa ti to do obratu počíta.


stavebné práce sa vykonávajú v nemecku
tictac7
15.08.12,08:34
stavebné práce sa vykonávajú v nemecku

...tak sa nezapočítavajú. ..len neviem, či firma nemala byť registrovaná na DPH v DE, keďže tam dodáva práce na nehnuteľnostiach....
cibka1
15.08.12,09:53
...tak sa nezapočítavajú. ..len neviem, či firma nemala byť registrovaná na DPH v DE, keďže tam dodáva práce na nehnuteľnostiach....

takže na slovensku sa nemusím registrovať na dph...a nevieš mi poradiť od akej sumy sa mám registrovať v nemecku?
druzstvo81
15.08.12,11:07
Dobrý deň, práve si pozerám danú tému a mám jednu otázočku:
predávame vlastné výrobky (guľatinu) do poľskej a českej republiky, spadá tento príjem do obratu pre registráciu na dph?
Dáša_
15.08.12,11:12
áno
druzstvo81
15.08.12,11:46
áno

dúfam, že to "áno" patrí k príspevku č. 18....

a ďakujem ti za reakciu, padol mi kameň zo srdca, lebo mi predávame drevo-vlastné výrobky len do zahraničia, a už sme sa registrovali, a po prečítaní tejto témy - keďže sa faktúruje do zahraničia, som si nebola istá, či sme sa mali registrovať alebo nie...

takže by som si mala lepšie pozrieť zákon o dph...

ešte raz ďakujem
mimaemma
22.01.13,07:55
.
mimaemma
22.01.13,07:55
Ahojte poraďáci,
poprosím o radu - advokát si prenajíma kancelárske priestory, ktoré potom ďalej prenajíma ďalším osobám. Zaráta sa aj takýto príjem do obratu na účel registrácie platcu DPH?
Ďalšia vec, s ktorou si tiež nie som istá. Advokát dostáva od súdu naspäť súdne trovy v prípade vyhratého prípadu. Časť z nich si ponecháva, časť vracia späť klientovi. Treba aj tieto príjmy zarátavať do obratu?
Ďakujem vopred za odpoveď.