pufinka159
09.07.12,21:25
dobry den.mam otazku ohladom bytoveho jadra...byvame v bytovke ktora nie je az taka stara a umakartove bytove jadro je este pekne neposkodene aj farbu ma este bielu.do toho jadra by sme sa ani nepustali ale chceme si vymenit kuchinsku linku a preto sme rozmyslali o prerabke.poculi sme o oblozeni bytoveho jadra sadrokartomom bez vyhadzovania toho povodneho umakartu..chcem vediet ci sa to tak aj naozaj roby..mame totizto obmedzene financne moznosti a rada by som sa zmestila do rozpoctu s tym ze by som kupila aj kupelnovy obklad a sprchovaci kut, pretoze vobec netusim kolko ma to vynde.preto sa pytam na ten sadrokarton, ze ako sa to roby a ci ku tomu potrebujem aj nejake stavebne povolenie (teda ci to musim nahlasovat na stav.urad a bytovemu druzstvu aj ked ten byt uz je v nasom OV).dakujem
lujza.j
09.07.12,19:43
Indeed
12.07.12,06:14
pridáš do skrinky jeden tanier naviac a všetko sa zruti...
Indeed
12.07.12,06:17
Jadro sa nerekonštruuje z toho DOVODU aby vyzeralo pekne v kupelni !!!

Rekonštrukcia bytového jadra sa robí predovšetkým z DOVODU zmeny DISPOZÍCIE daneho priestoru aby sa
tam dali umiestniť nové zariaďovacie predmety /vana,umyvadlo, drez, kuchynská linka,kupelňový nábytok/
a tiež pre rozšírenie a posilnenie elektroinštalácie

aby byt slúžil plnšie a účelnejšie !
perenko
27.07.12,09:55
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, chceme robiť rekonštrukciu bytového jadra WC a kupelna pomocou sadkrokartonu, avsak na jednej z vonkajsich stien bude uchytena kuchynska linka nie je to problem?? Unesie to konstrukcia ci,,??
Dakujem za odpoved
Indeed
30.07.12,06:31
Kuchynska linka NEMUSÍ byť uchytená na stene,

može byť vyhotovená ako samonosná, teda vrchné skrinky budú podopreté a pevne spojené so spodnou časťou.