Rado66633
10.07.12,07:45
Dobry den,

zakladam novu temu, ktora myslim si pomoze viacerym slovakom co sa tyka cestovania do Chorvatska.
(ovsem za predpokladu ze sem prispejete s nejakymi napadmi, poznatkami a navrhmi)
Chcel by som Vas poprosit o nazory, ci je lepsie vycestovat do Chorvatska ( konkretne na Makarsku) v piatok na noc ( cca okolo 20:00 odchod) alebo v sobotu rano o cca 03:00
Chceli bysme sa vyhnut nejakym pripadnym kolonam.
Niekto hovori o tom, ze kolony zacinaju pri vstupe do Chorvatska, kde sa zlievaju ludia z Madarska, Rakuska.


A este jedna vec, chceme ist do Makarskej cez Madarsko, chceme sa vyhnut dialniciam ( kvoli poplatkom_)

A hlavne chceme sa vyhnut Slovinsku, ti hajzlici pytaju za tych par kilometrov cca 17 € a ta znamka je len na 7 dni, takze vacsinou pri klasickej dovolenke potrebujete 2 (34€)

Vraj sa da obist Slovinsko cez nejaky cip v Madarsku


Diky za komenty, rady
pivko
10.07.12,05:54
Do Makarskej sa cez Slovinsko neide , piatok na noc najhorší termín a bez dialnice neverím že tam dojdeš lacnejšie ako po dialnici.
arizona
10.07.12,06:29
Braňo
10.07.12,06:34
pivko
10.07.12,06:42
On ide cez Maďarsko , tak že Slovinsko nehrozí.
Rado66633
10.07.12,08:43
http://hnonline.sk/c1-25628300-cestujete-do-chorvatska-cez-slovinsko-vyhnite-sa-poplatkom


diky moc, len chceme ist cez madarsko, nie rakusko, nejaka podobna mama ale cez madarsko niekde nie je?


Inak som nedostal info alebo nazory ci teda ist v piatok na noc alebo sobotu o tretej rano.
co je lepsie z hladiska dopravnych kolon.
kde je vacsia pravdepodobnost ( zo skusenosti ) ze chytime kolonu
pivko
10.07.12,09:46
V príspevku 2 máš názor že piatok je najhorší deň.A Maďarsko prejsť bez DZ je totálna volovina.
daskka
10.07.12,10:14
pivko, čo si násilny.... :)
všetko sa dá, keď sa chce. Napr. do Chorvatska chodíme už štvrtý rok po sebe, ideme vždy pod Makarsku asi 30km. Ešte sme inak nešli ako v piatok vo večerných hodinách a vždy len cez Maďarsko. Raz sa nám stalo, že sme zablúdili v Slovinsku :D ale rýchlo sme sa pakovali preč a teraz chodíme len cez hranicu, ktorá sa volá Letenye, Zala a krásne prejdeme do Chorvátska.
Takto, osobne si myslím, že je jedno či vycestuješ v nočných hodinách alebo v skoro ranných, zápchy a kolóny sa tvoria už tam, kvôli nehodám a platidlám okolo 7.00 až 11.00h.
Buď teda cestovať mimo vikend alebo si naplánovať cestu, aby si sa vyhol tejto rannej špičke, alebo kolapsu. Aj keď, osobne, neviem aká je cesta po 11stej po chorvatskej dialnici....
pivko
10.07.12,10:30
Ja niesom nasilny ale mám pravdu , v sobotu sa mení najviac turnusov ,ktoré robia cestovky tak že piatok cez noc je stálenajviac aut. Aj ja som už išiel veľakŕát na noc v piatok do Makarskej.Vśetko sa dá ,ale sa pýtal na názor kedy je to najhoršie.
Rado66633
10.07.12,10:51
Ja niesom nasilny ale mám pravdu , v sobotu sa mení najviac turnusov ,ktoré robia cestovky tak že piatok cez noc je stálenajviac aut. Aj ja som už išiel veľakŕát na noc v piatok do Makarskej.Vśetko sa dá ,ale sa pýtal na názor kedy je to najhoršie.


:Dok tak to berem tak, ze lepsie je vstat rano a odist o tretej z Bratislavy.
Teoreticky by uz vsetky tie turnusy mohli uz prefrcat.
Rozmyslame ze ak by sme odisli o tretej rano, tak by sme sa cestou zastavili na Plitviciach, tam pobudli pol dna a odtial pokracovali na makarsku

Ale suhlasim ma to logiku ze vacsina cestoviek odchadza v piatok vecer

Takze berem, ze lepsie je odist v sobotu rano:D
ErikaDP
10.07.12,14:58
:Dok tak to berem tak, ze lepsie je vstat rano a odist o tretej z Bratislavy.
Teoreticky by uz vsetky tie turnusy mohli uz prefrcat.
Rozmyslame ze ak by sme odisli o tretej rano, tak by sme sa cestou zastavili na Plitviciach, tam pobudli pol dna a odtial pokracovali na makarsku

Ale suhlasim ma to logiku ze vacsina cestoviek odchadza v piatok vecer

Takze berem, ze lepsie je odist v sobotu rano:D

Pol dňa na Plitvice je málo- nemyslím na prezretie ale na celkovu pohodu z cesty, dopručujem prespať na Plitviciach, absolvovali sme to minulý rok. Pred dovolenkou sme boli dosť vyšťavení tak sme si cestu rozložili na dve etapy, s tým že na Plitviciach sme prespali. Bol to výborný ďaľší zážitok k dovolenke. V pohode sme si prešli Plitvické jazerá, je to rozsiahle a takí unavaní po ceste zo Slovenska, po prechásdzke v Plitviciach sa nám už nechcelo pokračovať ďalej, ale radšej oddýchnuť. Ubytko na Plitviciach - cez booking.com v pohode, privat BIBA - prijemné, tiché, pekné preostredie.

Doporučujem ccak 30-40 km pred Plitvicami zastavi´t sa v dedinke Rastoke SLUNJ - skanzen starých mlynov, veľmi malebné, aj tam sa natáčali časti Winetua. Cestou na Plitvice sa to ľahko prehliadne, dedinka sa nachádza v kotline pod mostným viaduktom,
ale stojí to za zastavenie.
http://www.metacafe.com/watch/4350464/rastoke_croacia_croatia/

Takýmto rozdelením na dve etapy sme nebopli unavení, videli sme pekné miesta a keby sme to absolovvali za j deň tak prídeme do Makarskej (Brely ) uplne hotoví a prvý deň dovolenky by sme si aj tak pre unavu neužili.



V Maďarsku je príjemná zástavka na občerstvenie kusok od dialnice Hostinec Berényi Fogadó (Berényi Inn), príjemné pekné prostredie, vynikajuca strava, cenovo prístupná ( porovnanie kvality množstva a ceny super), rýchla obsluha - napriek dvom svadbám kotré tam prebiehali nas obslužili rýchlo
Hostinec Berényi sa nachádza vedľa Hlavnej ulice č. 7 u diaľnice M7 (900 m), 5 km od Nagykanizsa, 10 km od Zalakaros a 20 km od Letenye.Berényi Fogadó (Berényi Inn)Ako nás kontaktovať:

Adresa: 8756 Nagyrécse, Táncsics M. út 48., Maďarsko
Telephone: +36 (93) 571-081
Mobile: +36 (20) 3878-966
E-mail: info@berenyifogado.hu
GPS: 46°28′50.664″N, 17°3′40.896″E On-line maps (http://stable.toolserver.org/geohack/geohack.php?language=en¶ms=46.48074_N_17.06136_E), Google maps (http://maps.google.com/maps?q=Ber%C3%A9nyi+Fogad%C3%B3,+Nagyr%C3%A9cse,+T %C3%A1ncsics+Mih%C3%A1ly+utca,+Magyarorsz%C3%A1g&hl=en&sll=46.457902,16.891879&sspn=0.060632,0.40685&ie=UTF8&view=map&cid=10749377112339015420&hq=Ber%C3%A9nyi+Fogad%C3%B3,+Nagyr%C3%A9cse,+T%C3% A1ncsics+Mih%C3%A1ly+utca,+Magyarorsz%C3%A1g&hnear=&ll=46.481004,17.061403&spn=0.010565,0.01929&z=16&iwloc=A)
Opening hours: 24/7, 365 days a year