slavienka
10.07.12,09:07
Ahojte. Prosím o radu. Kvartálny plátca DPH dostáva každý mesiac faktúru od Orange-u, kde dátum dodania služby je vždy posledný deň v mesiaci. Na faktúre za december bol však dátum dodania služby až 2.1., čo som si nevšimla a uplatnila som si DPH za štvrtý kvartál. Faktúry kontrolujem, lebo sa nahlásila daňová kontrola na DPH za štvrtý kvartál a neviem, čo s uvedenou faktúrou. Mám podať dodatočné daňové priznanie k DPH? Myslíte, že mi ju neuznajú, keď aj keď koniec zúčtovacieho obdobia na faktúre je 26.12., dátum dodania služby je až 2.1.?
Ďakujem.
KEJKA
10.07.12,08:15
veru nie, neuznajú. Faktúra je asi vystavená nesprávne, ale firma mala povinnosť odvieť DPH v januári a tým aj odpočet môžeš prvý raz uplatniť až v januári.
Neviem, aká veľká suma DPH to je. Možno ju nenájdu, ak aj nájdu, vyrubia nedoplatok.
Ty si však môžeš podať potom dodatočné za január a tam si tú DPH uplatníš, takže v konečnom dôsledku o DPH firma nepríde.
SilMar Group
11.07.12,13:17
Ešte doplním, že dodatočné za ten kontrolovaný kvartál už nemôžeš urobiť teraz, keď sa ti na to obdobie prihlásila DK. Ale ako Kejka správne poznamenala, urobíš dodatočné za január a uplatníš si DPH, ktorú ti pri DK pravdepodobne vytknú.
slavienka
15.07.12,12:10
Ďakujem.