matworld
10.07.12,13:23
1) Dozvedel som sa o nedoplatku na VSzP v pondelok 9.7.2012 som bol ciastku uhradit
na VSzP mi povedali ze polo podane na exekuciu. Nevedela kedy keďže poverena osoba je na dovolenke.
2) Doplatil som 81€ a isiel za exekutorom podla instrukcii z VSzP
3) Exekútor mi povedal ze dal v piatok 6.7.2012 blokovat ucet (ale mne nic od neho o zacati exek. neprislo do schranky)


Je mozne poziadat o zastavenie exekucie?
Ak už nie tak z akeho dôvodu?

Prosim o rychlu a fundovanu radu musim to vyriesit do štvrtka 12.7.2012

Dakujem Martin
draik
10.07.12,17:08
Upovedomenie o exekúcii Vám príde až potom, čo bol účet zablokovaný. Po doručení upovedomenia máte 14 dní na podanie námietok voči exekúcii.
-Povinný môže vzniesť u exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku alebo bránia jeho vymáhateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná.
Nahliadnite do spisu u exekútora a hneď mu môžte oproti podpisu predložiť potvrdenie o zaplatení dlhu aj s návrhom na zastavenie exekúcie. Zaplateniu trov exekúcie sa pravdepodobne nevyhnete.
mixle
11.07.12,12:01
naklady spojene s exekuciou bude urcite potrebne uhradit
matworld
14.07.12,10:18
-ake poplatky volali mi ze si overovali platbu ze treba zaplatit trovy exekucie 52€
-ale na ucte som zistil ze je z uctu strhnute 180€?? v prospech exekutora????

tak ako to je vlastne?
riccado
14.07.12,16:47
tych 180.- EUR je na ucte zatial len blokovanych, exekutor si ich este nestiahol....
ak mu uhradis tych 52.- EUR, ucet ti odblokuje