zuzanakor
10.07.12,14:24
Dobrý deň,
manžel ma vyhodil z nášho spoločného rodinného domu s dvomi maloletými deťmi. Na čas som sa uchýlila k rodičom v 2-izbovom byte ,ale dlhšie tu ostať nemožem, keďže tu býva aj moja sestra. Viem, že mám právo sa vrátiť domov , keďže polovica je moj majetok , ale s manželom je už na nevydržanie : rozbíja nábytok, dvere, bije ma, chcel ma vyhodiť z poschodia, čo videli aj deti. Deti úplne ignoruje, vraj ako sa správam ja k nemu tak sa správa aj on k deťom...Može mi pomocť kolízny opatrovník v tejto veci? Vśak deti musia niekde bývať. Na majetkové vysporiadanie nemám peniaze. On ma vyplatiť z domu nechce a vraj teraz je kľudný že je sám /v 6 izbovom dome/. Čo mám robiť? Mám mu prenechať dom , kde sú vśetky naše financie a úspory a z čoho začat nový život? Spolužitie je absolútne vylúčené.
Za každú radu budem vďačná.
Janiela
10.07.12,12:36
a čo polícia a trestné oznámenie? Ddali by mu zákaz priblížiť sa a právo na byt máte prednostne vy s ďeťmi. Ináč, držím prsty, prajem veľa nervov, ja som to zažila tiež, ibaže vtedy takáto možnosť nebola.
draik
10.07.12,16:41
Zavolať políciu, že Vás napadol. Polícia ho vykáže z bytu a zakáže do neho vstupovať. Vzápätí musíte podať návrh na súd na vydanie predbežného opatrenia. Na všetko sú krátke lehoty, čiže sa nemusíte obávať prieťahov. Ďalší postup závisí aj od toho, či podáte návrh na rozvod.
alaya1
10.07.12,17:00
Ja neviem, no posledny tyzden tie temy a vzdy novy prispievatel.
wagner
10.07.12,19:09
Dobrý deň,
manžel ma vyhodil z nášho spoločného rodinného domu s dvomi maloletými deťmi. Na čas som sa uchýlila k rodičom v 2-izbovom byte ,ale dlhšie tu ostať nemožem, keďže tu býva aj moja sestra. Viem, že mám právo sa vrátiť domov , keďže polovica je moj majetok , ale s manželom je už na nevydržanie : rozbíja nábytok, dvere, bije ma, chcel ma vyhodiť z poschodia, čo videli aj deti. Deti úplne ignoruje, vraj ako sa správam ja k nemu tak sa správa aj on k deťom...Može mi pomocť kolízny opatrovník v tejto veci? Vśak deti musia niekde bývať. Na majetkové vysporiadanie nemám peniaze. On ma vyplatiť z domu nechce a vraj teraz je kľudný že je sám /v 6 izbovom dome/. Čo mám robiť? Mám mu prenechať dom , kde sú vśetky naše financie a úspory a z čoho začat nový život? Spolužitie je absolútne vylúčené.
Za každú radu budem vďačná.

Z domu sa nedajú spraviť dve samostatné bytové jednotky? Skús to poriešiť s ním takto. Každý bude mať svoju časť a možno budeš mať aj kludnejší život. Inak Tvoja cesta mala ísť za starostom, tomu zákon ukladá, že má vyzvať manžela aby Ti umožnil nerušene bývať v dome - za pomoci polície. Ja by som teda asi neušla, hájila by som si svoje.
Mária27
10.07.12,19:35
Pravdepodobne budete musieť dom predať a podeliť si peniaze.
V súčasnosti sa môžu použiť ustanovenia občianskeho zákonníka o nájme bytu obdobne aj na vlastníctvo:

§ 705a


Ak sa z dôvodu fyzického násilia alebo psychického násilia, alebo hrozby takýmto násilím vo vzťahu k manželovi alebo k rozvedenému manželovi ako spoločnému užívateľovi bytu alebo k blízkej osobe, ktorá s ním býva spoločne v byte, stalo ďalšie spolužitie neznesiteľným, môže súd na návrh jedného z manželov alebo rozvedených manželov obmedziť užívacie právo druhého z nich, alebo ho z jeho užívania úplne vylúčiť.
Mária27
10.07.12,20:30
Pozri aj občiansky súdny poriadok od § 74, napr.

§ 74

(1) Pred začatím konania môže súd nariadiť predbežné opatrenie, ak je potrebné, aby dočasne boli upravené pomery účastníkov, alebo ak je obava, že by výkon súdneho rozhodnutia bol ohrozený.

§ 76
(1) Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby
g) nevstupoval dočasne do domu alebo bytu, v ktorom býva osoba vo vzťahu ku ktorej je dôvodne podozrivý z násilia.

§ 75b
(1) Ak súd rozhodol, že nariadi pojednávanie o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. g), prihliada na poučenie dané policajtom účastníkom konania podľa osobitného predpisu.6a)

pozn. 6a) § 27a zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore v znení neskorších predpisov.
Barbara
11.07.12,03:30
Ja neviem, no posledny tyzden tie temy a vzdy novy prispievatel.

asi chce, aby sme sa nenudili:D a vždy iba 1 príspevok;)
alaya1
11.07.12,05:42
-))) ze na to este niekto skoci....-))
Indeed
11.07.12,17:29
Nechápem PREČO to vešia práve SEM :::

V Lampárni na Markíze by sa o jej prípade DOZVEDELO ďaleko VIACEJ ľudí....
Helik3
12.07.12,09:21
[QUOTE=Indeed;2102640]Nechápem PREČO to vešia práve SEM :::

asi preto že sa chcela poradiť??!! a myslela som, že na to slúži tento portál