Socha
16.02.06,13:51
Prosím Vás neviete niekto ako je to s DPH vo Švajčiarsku? Vyviezli sme totiž do Švajčiarska v januári tovar a teraz nám od nich došla refakturácia DPH, ktorú museli oni zaplatiť na colnici. A nejde o malú sumu..
Predpokladám, že princíp DPH je všade rovnaký a teda túto sumu, čo oni zaplatia si majú nárokovať u nich vo Švajčiarsku a nie refakturovať ju nám!!! Alebo je vo Švajčiarku princíp nejaký iný??!! :confused:
Zlata
16.02.06,13:13
Prosím Vás neviete niekto ako je to s DPH vo Švajčiarsku? Vyviezli sme totiž do Švajčiarska v januári tovar a teraz nám od nich došla refakturácia DPH, ktorú museli oni zaplatiť na colnici. A nejde o malú sumu..
Predpokladám, že princíp DPH je všade rovnaký a teda túto sumu, čo oni zaplatia si majú nárokovať u nich vo Švajčiarsku a nie refakturovať ju nám!!! Alebo je vo Švajčiarku princíp nejaký iný??!! :confused:
Myslím si, že tu došlo k nedorozumeniu a pochybeniu zo strany Švajčiarov.
My dovávážame tovar zo Švajčiarska a ani pred vstupom a ani po vstupe do EU nerefakturujeme im DPH, ktorú uhrádzame colnému úradu, ale si ju nárokujeme na vrátenie v daňovom priznaní.
Socha
17.02.06,05:34
Princíp uplatňovania DPH u nás mi je jasný, aj mi dovážame nejaké služby odtiaľ a samozdaňujeme to u nás, keby šlo o EÚ tak je to jasné, len ma to zmiatlo a pravdupovediac sa mi nezdá, žeby ten ich zákon o DPH bol tak odlišný v týchto zásadných otázkach. Dnes im napíšem a uvidím, len som sa chcela aspoň o niečo oprieť.
Excise Duty
17.02.06,09:18
Švajčiarsky zákon o DPH.
Socha
17.02.06,09:36
Švajčiarsky zákon o DPH.
Vďaka. Len tak zhruba som si to prebehla a je tam spomenuté, že majú nárok na vrátenie dane pri dovoze do zahraničia, takže sa skúsim odvolať na ten ich paragraf. ;)
Lila
17.02.06,10:40
Dováža niekto služby zo Švajčiarska ? Konkétne z Reuters-u????
Prosím, ozvite sa. Ďakujem.
ALBO
17.02.06,11:08
Dováža niekto služby zo Švajčiarska ? Konkétne z Reuters-u????
Prosím, ozvite sa. Ďakujem.

máme licencie
Lila
20.02.06,07:26
T.z., že Vám fy Reuters poskytuje nejaké finančné spravodajstvo ?
Jedná sa mi o to, či odvádzate DÚ zráž. daň.
ALBO
20.02.06,08:08
T.z., že Vám fy Reuters poskytuje nejaké finančné spravodajstvo ?
Jedná sa mi o to, či odvádzate DÚ zráž. daň.

Nie zrážku. Reuters tu má prevádzkáreň, z ktorej vykonáva služby, ktoré nám dodáva a platí preddavky, takže ani zabezpečenie.
DPH ano , samozdanenie.
Lila
20.02.06,10:41
Áno, vieme, že má Reuters v BA stálu prevádzkáreň, aj to , že platí preddavky na daň z príjmov. Ale fakturujú nám Švajčiari a my to uhrádzame na zahran. účet. DF samozdaňujeme (DPH).

My od nich berieme finančné informácie-správy na devízovom trhu.
Ale tieto sa poskytujú z ich internet. stránky. Servis nám poskytuje ich slovenská pobočka. Neviem ako by sme to mohli brať.
Či to podlieha dani zrážkou.Zatiaľ sme im DF vždy platili celú -tak ako ju vystavili.
kalkulka
20.02.06,12:29
Prosím Vás neviete niekto ako je to s DPH vo Švajčiarsku? Vyviezli sme totiž do Švajčiarska v januári tovar a teraz nám od nich došla refakturácia DPH, ktorú museli oni zaplatiť na colnici. A nejde o malú sumu..
Predpokladám, že princíp DPH je všade rovnaký a teda túto sumu, čo oni zaplatia si majú nárokovať u nich vo Švajčiarsku a nie refakturovať ju nám!!! Alebo je vo Švajčiarku princíp nejaký iný??!! :confused:
Ak ste vyviezli tovar do Švajčiarska pre odberateľa so švajčiarskou registráciou, tak ste uskutočnili vývoz do tretích krajín. Švajčiarsko nie je v EÚ, tak oni nemajú čo od vás pýtať DPH. Mali by si to znárokovať zo svojho rozpočtu.
Lila
21.02.06,06:25
Prosím ALBO si tu niekde???? Vedel by si mi poradiť ????
ALBO
21.02.06,06:53
Prosím ALBO si tu niekde???? Vedel by si mi poradiť ????

Možno. Napíš čo.
Lila
21.02.06,07:01
viď. môj príspevok č.10
Ďakujem za ochotu
ALBO
21.02.06,07:20
Áno, vieme, že má Reuters v BA stálu prevádzkáreň, aj to , že platí preddavky na daň z príjmov. Ale fakturujú nám Švajčiari a my to uhrádzame na zahran. účet. DF samozdaňujeme (DPH).

My od nich berieme finančné informácie-správy na devízovom trhu.
Ale tieto sa poskytujú z ich internet. stránky. Servis nám poskytuje ich slovenská pobočka. Neviem ako by sme to mohli brať.
Či to podlieha dani zrážkou.Zatiaľ sme im DF vždy platili celú -tak ako ju vystavili.

Firma sa tu zaregistrovala (urobili si tu prevádzkáreň)práve preto aby nemala zrážkové dane (táto služba sa často posudzovala za prevod práv napr. finančnými subj.=zrážka). Odkedy sa Fy zaregistrovala nemusí sa podľa zmluvy o zab. dvoj . zd. robiť zrážka. No a nastupuje náš zákon, podľa ktorého aj u zaregistrovanej firmy je ešte povinnosť robiť zahraničnej firme zabezpečenie. To ale tiež netreba, ak platí preddavky na daň. Vypýtajte si od nich prehlásenie (každý rok) , že platia preddavky a nemusíte ich zabezpečovať. To, že platíte do nej krajiny, nie je podstatné.
Lila
21.02.06,07:28
Ďakujem za vysvetlenie.
Bude sa mi lepšie spávať.