patto1111
10.07.12,22:25
Predlzil som si termin podania danoveho priznania typ B do 30.9 2012. Danove priznanie som podal 16.5.2012. ide len o vratenie dane zo slovenska. vratia mi tu dan az po 30. 9 ?
veronikasad
10.07.12,20:49
Nerozumiem tvojej otázke. Prečo podávaš dve DP ?
patto1111
10.07.12,20:54
to ide len o jedno. predlzil som si termin do 30.9 lebo som nevedel kedy mi dojdu podklady lebo ta firma mi ich nechcela nejako poslat. no a vyslo to tak ze 16.5 som ho uz mal podane
mondes
10.07.12,21:03
A mal si aj príjmy zo zdrojov v zahraničí? viď nižšie.




Odklad podania daňového priznania o 6 mesiacov

Podľa § 49 ods. 3 písm. b) ZDP si môže daňovník predĺžiť termín na podanie daňového priznania najviac o šesť kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, s výnimkou daňovníkov v konkurze alebo likvidácii. Daňovník však musí túto skutočnosť písomne oznámiť správcovi dane. V oznámení má povinnosť uviesť nový termín podania daňového priznania. V tejto novej lehote je daň aj splatná.

To znamená, že daňovník, ktorý má povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2011, si môže predĺžiť termín podania do 30. 9. 2012, ak súčasťou jeho príjmov sú aj príjmy zo zahraničia. Daňové priznanie má povinnosť odovzdať a daň zaplatiť najneskôr 1. 10. 2012, lebo 30. 9. 2012 je nedeľa a termín sa presúva na najbližší pracovný deň.
Vzor tlačiva pre oznámenie o odklade podania daňového priznania nie je zákonom stanovený. Daňovník ho nájde napríklad aj na internetovej stránke Finančného riaditeľstva SR a uvádzame ho aj v závere príspevku. Potom stačí do uvedeného tlačiva už len doplniť osobné údaje, rok, za ktorý podáva daňové priznanie, a termín, do ktorého podá daňové priznanie (konkrétny mesiac a rok). Zároveň v tlačive vyznačí, či súčasťou jeho príjmov sú alebo nie sú príjmy zo zdrojov v zahraničí.
Využiť odklad na podanie daňového priznania sa nemôže, ak daňovník zomrie. V takomto prípade daňové priznanie podáva dedič do troch mesiacov po smrti daňovníka. Správca dane môže túto lehotu predĺžiť o tri mesiace, ale len na základe podanej žiadosti dediča. Dedič musí žiadosť podať najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.
veronikasad
10.07.12,21:06
to ide len o jedno. predlzil som si termin do 30.9 lebo som nevedel kedy mi dojdu podklady lebo ta firma mi ich nechcela nejako poslat. no a vyslo to tak ze 16.5 som ho uz mal podane
OK, ale v tom prípade ti DU vráti preplatok až do 40 dní od predlženého termínu na podanie DP.
patto1111
10.07.12,21:08
mal som ale v cechach som pracoval prvych 7 mesiacov za rok 2011 a ziadnu dan som tam nezaplatil
veronikasad
10.07.12,21:11
mal som ale v cechach som pracoval prvych 7 mesiacov za rok 2011 a ziadnu dan som tam nezaplatil
Zase nerozumiem tvojej otázke.
O vrátenie akej dane žiadaš, keď si podával DP typu B ?