jane72
11.07.12,07:03
dobry, den, chcela by som vas poprosit o radu, pracujem v uplne inom odbore ako je stavebnictvo a navyse som žena:), takze absolutne sa tomu nerozumiem, nema mi kto poradit a rady firiem sa mi zdaju dost ucelové. Chcem zateplit 40 ročný rod. dom, s obvod. múrom iba 30cm, aby sa podla mojho názoru stal obyvatelným. Okna su uz vymenene za plastove, ale problem vidím aj v tom, že pivnica a prízemie su z palenej tehly a poschodie a podkrovie je neviem ako sa to presne vola ale je to ten "sivý kváder"- ako deti sme s tým kreslili na asfalt. Zvazovala som teraz ten "novy" čierny polystyren,- ma vraj lepsi ten index tepeply, ale to mi velmi vela nehovori, a nobasil- mi niekto povedal, že aj ked "dýcha", tak je tam problem, že nasava vlhkost a vtedyuž nema tie teplenoizolacne vlastnosti, a ten dom je dost vlhky. Co by ste poradili? A aku hrubku? dakujem
draik
11.07.12,06:36
15 cm obyčajného fasádneho polystyrénu (cena samotného polystyrénu je len časť celkovej ceny zateplenia, nenechajte sa nahovoriť, že 5 cm stačí). Dôležité je však dobre zaizolovať aj strechu.
chandler
11.07.12,11:03
ak je ten dom vlhky tak zateplenie ho obyvatelnym nespravi
220870
11.07.12,16:43
10- 15 cm polystyrénu ten čierny(sivý) je z ekonomického pohľadu predražený.
lapejko
12.07.12,16:23
dom treba v prvom rade odvodniť, na 160 ročný kamenný dom s metrovými múrmi sme dávali na steny 14 cm Ytong Multipor kvôli maximálnej paropriepustnosti a do novej skladby podláh 10 cm XPS, v krove je 20 cm fúkanej celulózy, viac sa nevošlo, ale dom sa túto zimu s novým kúrením správal super.
jahoszmsk
12.07.12,16:38
10- 15 cm polystyrénu ten čierny(sivý) je z ekonomického pohľadu predražený.

poprosím o vysvetlenie, nakoľko zateplenie čaká aj mňa. :)
jane72
13.07.12,06:16
poprosím o vysvetlenie, nakoľko zateplenie čaká aj mňa. :)

Pridávam sa ten si je teda ten grafitový ak som spravne pozerala, niektorá firma mi povedala, že vzhľadom na lepšie tepelnoizolačné vlastnosti určite ten, naopak iná firma, ma od toho neskutočne odhovarala, vraj aaj samotný výrobca priznáva, že je v lete viac "pracuje", čím sim pochopila, že asi viac nasava vodu, alebo? teda je podobný nobasilu.
andiablo
13.07.12,07:03
viac pracuje ale mysleli tým, že vplyvom tepla lebo ako tmavý materiál viac pohlcuje slnečné žiarenie čím sa vlastne zohrieva a rozpína.
jane72
13.07.12,07:17
viac pracuje ale mysleli tým, že vplyvom tepla lebo ako tmavý materiál viac pohlcuje slnečné žiarenie čím sa vlastne zohrieva a rozpína.
a to je dobre, alebo na skodu, zrejme na skodu, sorry, ze sa take primitivnosti pytam, ale naozaj sa nevyznam
kutilko
13.07.12,11:28
Najlepšie bude ak si dáte urobit tepelnotechnický výpočet na konkrétnu stavbu .Ten odporučí hrubku a druh tepelnej izolácie.Samozrejme osobná obhladka objektu je tiež potrebná na posudenie vlhkostných pomerov v dome .Jeden "recept" na všetky stavby nie je .Druhá možnost je to urobit podla svojho ale s rizikom neskorších problémov v správani sa stavby(domu).
220870
13.07.12,12:36
poprosím o vysvetlenie, nakoľko zateplenie čaká aj mňa. :)
NEO má len o máličko lepšie tepelnotchnické vlastnosti ,ako klasický biely polystyrén .Ale je o tretinu drahší, ako biely.Nieje to žiadny zázrak ani nič do čoho by sa oplatilo investovať.
jane72
13.07.12,12:39
Najlepšie bude ak si dáte urobit tepelnotechnický výpočet na konkrétnu stavbu .Ten odporučí hrubku a druh tepelnej izolácie.Samozrejme osobná obhladka objektu je tiež potrebná na posudenie vlhkostných pomerov v dome .Jeden "recept" na všetky stavby nie je .Druhá možnost je to urobit podla svojho ale s rizikom neskorších problémov v správani sa stavby(domu).
Ak vam poviem pravdu, dala som si urobit 2x s totálne odlišnými závermi, tak potom komu verit,?ktorá firma je zla?