yurisk
11.07.12,12:43
Zdravim

v tomto case zakladam 2 sro. jedna bude mat sidlo v mojom rodinnom dome pri leviciach, druha bude mat sidlo v mojom byte v osobnom vlastnictve v bratislave, ktory som nedavno kupil a este niesom na LV majitelom (este neprebehol prevod vlastnictva na katastri).

ako ma pribuzni varovali, jeden moj pribuzny ma potahovacky s danovym uradom koli odpoctom DPH (toto bude riesit sud, kedze DU tam zamietol naklady na realne kupene kontajnery ktore firma ma stale vo svojom areali a pouzivaju sa na podnikanie) a odporucili mi, aby som si dobrovolne platcovstvo DPH registroval radsej na DU v bratislave a potom presunul sidlo.

moje otazky su 2:
1. existuje rozny pristup danovych uradov ohladom dobrovolnej registracie ako platca DPH ? (vsetci dodavatelia su paltcami,zakaznici ako firmy tiez a nebyt platca DPH znamena nebyt konkurencieschopny). aky je v poslednej dobe pristup DU nitra a DU bratislava ?

2. ako riesit sidlo pri registracii bratislavskej firmy ? ak spisem najomnu zmluvu (medzi sebou a firmou) na ten priestor je nutne k nej prikladat aj list vlastnictva ? povodne som to chcel zalozit na virtualnom sidle a nasledne zmenit sidlo, ale zial nenasiel som ani jednu sluzbu kde by mali kratsiu ako pol rocnu viazanost, co mi prijde zbytocne dlhe (to sidlo budem v auguste tak ci tak menit).

k otazke preco 2 spolocnosti, zakaznici zial niektori chcu odoberat od BA firmy, ini BA dodavvatela nechcu, tak preto.